Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Co tam Panie w polityce?' - prowadzą Piotr Gociek…
2021-09-07, 13:46 Autor: Piotr Moc

"Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc

Piotr Gociek i Piotr Moc
Piotr Gociek i Piotr Moc
Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" mieli dla Państwa komentarze i opinie po poniedziałkowym (6.09) posiedzeniu Sejmu, na którym parlamentarzyści debatowali nad rozporządzeniem Andrzeja Dudy z 2 września w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego.
Podpisane przez prezydenta RP rozporządzenie obowiązuje od momentu jego ogłoszenia, to Sejm mógł w uchwale uchylić dokument. Tak się - odpowiedzialnie - nie stało. Za przyjęciem wniosku głosowało jedynie 168 posłów. Przeciw 247. 20 posłów wstrzymało się od głosowania. Tym samym rozporządzenie prezydenta nie zostało odrzucone przez Sejm. Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią będzie obowiązywał przez 30 dni.
– Nie będziemy grali w tej orkiestrze, której dyrygenci w Mińsku i Moskwie cieszą się tylko z tego, jeżeli u nas, w naszym parlamencie jest kłótnia. Dawniej takie działania traktowane były jak zdrada narodowa. Dziś wierzę, że to jest po prostu naiwność, głupota, chęć zbicia kapitału politycznego na tym nieszczęściu, które się tam dzieje – mówił Mateusz Morawiecki w Sejmie.

– Z Łukaszenką damy sobie radę, ale wy nam nie przeszkadzajcie i zróbcie to w imię lojalności państwowej i imię lojalności wobec waszych wyborców, również naszych obywateli, niezależnie od ich poglądów politycznych. Tak, taka jest sytuacja, są elementy zagrożenia suwerenności naszego kraju i integralności granic naszego państwa. Niebezpieczeństwo jest realne. My nie straszymy nikogo, tylko przedstawiamy fakty – powiedział Mariusz Kamiński w trakcie debaty w Sejmie.

– Spodziewałem się tego, bo czego można się spodziewać po totalnej opozycji? (…) To pokazuje też pewną degrengoladę opozycji, która w tak ważnej sprawie dla bezpieczeństwa Polski, naszej granicy, bezpieczeństwa ludzi, którzy tam mieszają, decyduje się na głosowanie stricte polityczne. Tak sądziłem, że tak będzie – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na antenie Polskiego Radia 24, pytany czy spodziewał się, że aż tylu posłów opozycji zagłosuje za uchyleniem stanu wyjątkowego.

Paweł Kukiz stawia ultimatum PiS-owi. Polityk podkreślił w rozmowie z Radiem Wrocław, że na najbliższym posiedzeniu musi być uchwalona ustawa antykorupcyjna, żeby "można było mówić, że ta współpraca z PiS-em układa się dobrze". Z kolei w wywiadzie dla PAP stwierdził, że jeśli projekt nie przejdzie, uzna współpracę z Prawem i Sprawiedliwością za "niebyłą".

W programie także o szczepieniach, akcji protestacyjnej ratowników medycznych. Nie zabrakło wspomnienia o zmarłym aktorze "Królu Francji" J.P. Belmondo.

Zobacz także

2021-10-04, godz. 11:09 Aleksandra Szubryt o warsztatach Majsterkowicz 2.0 - Postanowiliśmy zrobić warsztaty dla osób, które chciałyby nauczyć się naprawiać sprzęty elektroniczne - powiedziała Aleksandra Szybryt w Popołudniowej… » więcej 2021-10-05, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza We wtorkowym cyklu Piotr Gociek skomentował niewpuszczenie Rafała Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii. Powód, jaki podano dziennikarzowi odmawiając mu wjazdu… » więcej 2021-10-05, godz. 08:53 Prof. Marek Masnyk, rektor UO o maseczkach na zajęciach, paszportach covidowych, planach na ten rok akademicki i sytuacji… - Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała jak najdłużej - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2021-10-04, godz. 17:30 Ryszard Galla, poseł MN o tym, dlaczego w Sejmie bronił zamknięcia oddziału psychiatrycznego w szpitalu w Opolu - Od lat uczestniczę w pracach rady społecznej szpitala jako przewodniczący i wiem, że powody zamknięcia jednego z trzech oddziałów to niedofinansowanie… » więcej 2021-10-04, godz. 11:08 Violetta Porowska o opolskiej psychiatrii, przedłużeniu stanu wyjątkowego i Funduszu Sprawiedliwości - Oceniam tę decyzję absolutnie negatywnie. Psychiatria jest jedną z tych specjalizacji, która jest absolutnie konieczna i potrzebna. Złożę do marszałka… » więcej 2021-10-04, godz. 09:44 Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach - Stawiamy na jakość życia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, radny sejmiku i członek zarządu regionu. Po południu odbędzie się specjalna… » więcej 2021-10-01, godz. 17:44 Młodzieżowa Loża Radiowa o przedłużeniu stanu wyjątkowego i apelu radnych Opola ws. zmian w oświacie Goścmi Młodzieżowej Loży byli dziś Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-10-01, godz. 13:56 Radni Opola Piotr Mielec i Michał Nowak o stadionie, zmianach w oświacie i składowisku odpadów na ul. Podmiejskiej Gośćmi Południowej Loży byli dziś radni Opola: Piotr Mielec z klubu prezydenta i Michał Nowak z klubu PiS. Rozmawialiśmy o tematach wczorajszej sesji rady… » więcej 2021-10-01, godz. 09:12 Sławomir Kłosowski o walce z nielegalnymi niebezpiecznymi odpadami, opiece psychiatrycznej i przygotowaniach do walki… - Szara strefa w gospodarowaniu odpadami dotyczy głównie wyrzucania odpadów niebezpiecznych na prywatnych posesjach niezgodnie z prawem - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-30, godz. 16:06 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa o kolejnych etapach wdrażania pakietu mobilności i jego skutkach Kolejna część pakietu mobilności wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Przeanalizowano jakie to może przynieść zmiany i stwierdzono, że liczba pojazdów… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »