Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Agata Lika o kongresie PL 2050 Szymona Hołowni w…
2021-09-06, 17:54 Autor: Joanna Matlak

Agata Lika o kongresie PL 2050 Szymona Hołowni w Warszawie, "zielonej demokracji" i o tym czy regionalne struktury są gotowe na brutalną politykę

Agata Lika o kongresie PL 2050 Szymona Hołowni w Warszawie, "zielonej demokracji" i o tym czy regionalne struktury są gotowe na brutalną politykę
- Na Kongresie było około 1000 osób, z województwa opolskiego pojechał cały autokar. Wreszcie mogliśmy się spotkać, bo dotychczas spotkania były internetowe - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, pełnomocniczka Szymona Hołowni na Opolszczyźnie, liderka Polski 2050.
- To było duże wyzwanie logistyczne i organizacyjne, robimy to sami bo opieramy się na ruchach wolontariackich. To był kongres bardzo merytoryczny i nie ma się co dziwić bo Szymon Hołownia był pierwszym kandydatem, który przedstawił swój program - mówiła Agata Lika.

Gościem specjalnym, hucznie zapowiadanym przez Hołownię, która miała "odmienić oblicze polskiej polityki, okazała się ... aplikacja mobilna.

- Nawet nasz niecały zarząd nie wiedział o tym co się będzie działo. To była najpilniej strzeżona tajemnica. Sama aplikacja jest fenomenalna, bo to przeniesienie polityki społecznej w XXI wiek. To jest cyfryzacja zmurszałych politycznych realiów, ale to przede wszystkim włączenie obywateli w politykę i decyzyjność. Zadaniem aplikacji będzie badanie poglądów, badanie nastrojów i dopytywanie o potrzeby poszczególnych obywateli - mówiła Agata Lika.

Czy działacze, wolontariusze szykują się do wyborów?
- Pracujemy nad tym intensywnie od dłuższego czasu. Pierwszym etapem było wyłonienie z naszych struktur osób, które mają ambicje polityczne. Od samego początku stwierdziliśmy, że chcemy postawić na społeczników, na osoby sprawdzone w boju i na tym nie poprzestajemy. Kolejny krok to nawiązanie współpracy z osobami, które już działają politycznie i społecznie i takie rozmowy już prowadzimy. Część tych osób to radni, jak choćby Piotr Sitnik, samorządowiec z 20-letnim stażem - mówiła liderka PL2050 w regionie.

- Rozmowy prowadzone są na wszystkich szczeblach, ale w strukturach mamy głównie radnych miejskich - dodała Agata Lika, a na pytanie czy struktury są gotowe na politykę, która czasem bywa brutalna, odpowiedziała: To wyjdzie w praniu ale zakładam że jesteśmy gotowi. Niczego się nie boimy.

Zobacz także

2021-10-11, godz. 11:12 Rajmund Miller o manifestacjach poparcia dla obecności Polski w UE, zmianach w kształceniu lekarzy, wyborach wewnętrznych… - Nie ma niezgodności zapisów unijnych z zapisami polskiej konstytucji. Wchodząc do UE podpisaliśmy zobowiązanie, że będziemy przestrzegać prawa unijnego… » więcej 2021-10-11, godz. 09:41 Piotr Woźniak, regionalny lider frakcji SLD w Nowej Lewicy, o sobotnim kongresie, planach i programie partii i wyborach… - Będziemy starali się przekonać wyborców i być bliżej ludzi. Chciałem bardzo, i wielokrotnie to mówiłem i Robertowi Biedroniowi i Włodzimierzowi Czarzastemu… » więcej 2021-10-08, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyrokach TSUE, rekonstrukcji rządu i zmianie zwrotek w hymnie Gośćmi Młodzieżowej Loży był dziś Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci), Tobiasz Gużda (Młoda Prawica), Amadeusz Hofman (Lewica) i Mariusz Jańczuk (PL… » więcej 2021-10-08, godz. 13:24 Rafał Parvi o podwyżce stóp procentowych i rekordowej inflacji Wczoraj decyzją Rady Polityki Pieniężnej podniesiono stopy procentowe z 0,1% do 0,5%. Czy ta podwyżka zaskakuje? - Trochę mnie zaskoczyła, ale nie na plus… » więcej 2021-10-08, godz. 08:57 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o żeglowności Odry, psychiatrii i działaniach w związku z kolejną falą pa… - Zostały nam jeszcze dwie śluzy: przy ujściu Nysy Kłodzkiej i w Opolu przy moście spacerowym na wyspę Bolko. Mamy zapowiedź z Wód Polskich i Ministerstwa… » więcej 2021-10-07, godz. 12:02 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - wspólna sprawa". Debata o awarii Facebooka i jej skutkach dla gospodarki oraz kryzysie… Awaria Facebooka miała miejsce w poniedziałek po godzinie 17.00. Kilkanaście tysięcy osób zgłosiło problemy techniczne; strona główna Facebooka nie aktualizowała… » więcej 2021-10-07, godz. 09:56 Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek - Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną… » więcej 2021-10-07, godz. 09:01 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o rekrutacji, planach inwestycyjnych i sukcesach naukowych - W tym roku zrekrutowaliśmy o 15 procent studentów mniej niż w roku ubiegłym - przyznał w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin… » więcej 2021-10-06, godz. 12:33 Janusz Oszytko z opolskiego IPN-u o czynie braci Kowalczyków, od którego mija już 50 lat - Wartość zniszczeń była ogromna, ale był to zamach na budynek, na aulę, nie na ludzi - mówił w Popołudniowej Loży Radiowej Janusz Oszytko, starszy kustosz… » więcej 2021-10-06, godz. 12:32 Burmistrz Jerzy Wrębiak o obwodnicy Brzegu, mieszkalnictwie, podwyżkach za śmieci i niełatwych relacjach z radnymi Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu. Rozmawialiśmy m.in. o opóźnieniach w budowie obwodnicy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »