Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu…
2021-09-03, 11:10 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej?
- To skomplikowana sprawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Dziś wieczorem (3.09) rusza 58. edycja festiwalu.
- Jerzy Grygolunas i Mateusz Święcicki namówili Papę Musioła do zorganizowania festiwalu w Opolu. Jeżeli chodzi o jego nazwę, to w muzeum dowcipkujemy, że zależała od tego, kto robił plakat i materiały promocyjne - wyjaśnił dyrektor.
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu świętuje piąta rocznicę otwarcia drzwi dla zwiedzających. Samo muzeum zostało powołane w 2007 roku. Przygotowania do otwarcia obejmowały nie tylko budowę siedziby, zbieranie eksponatów i przygotowanie wystawy stałej. To także lata pozyskiwania licencji od artystów na wykorzystanie ich utworów w muzeum.

- Obawiałem się pandemii i tego, że odwiedzający nie wrócą, a tegoroczny sezon okazał się rekordowy pod względem frekwencji. W sumie, od otwarcia MPP zobaczyło ponad 130 tys. osób.

Muzeum Polskiej Piosenki to nie tylko wystawy, ale także edukacja i organizacja imprez towarzyszących festiwalowi. W tym roku to, tradycyjnie już "Kawiarenka z Gwiazdami" na opolskim rynku i nowość, koncert „Przeboje al’dęte”.

Zobacz także

2021-09-29, godz. 09:54 Piotr Cywiński dziennikarz specjalizujący się w polityce międzynarodowej i stosunkach polsko-niemieckich o obecnej… - Angela Merkel była przeciw wszystkiemu, co usiłował podjąć rząd Prawa i Sprawiedliwości i bezprecedensowo wspierała opozycję w Polsce - powiedział… » więcej 2021-09-28, godz. 17:34 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Spięcie (28.09.2021) Wybory w Niemczech i ich skutki dla Polski, a także sytuacja we Francji - przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i obecnie: po anulowaniu kontraktu na… » więcej 2021-09-28, godz. 14:36 "Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W programie "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji Loża Radiowa, o najsłynniejszych 50. urodzinach tego roku, czyli jaka jest skala winy Mazurka oraz o… » więcej 2021-09-28, godz. 08:57 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku i lider MN w województwie o pracach sejmiku, rezolucji ws. traktatów polsko-niemieckich… Likwidacja oddziału psychiatrii dla dorosłych "C" w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu staje się faktem. Na dzisiejszej (28.09) sesji sejmiku radni… » więcej 2021-09-27, godz. 15:26 Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje… - Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle… » więcej 2021-09-27, godz. 13:24 Tomasz Kostuś, poseł PO o urodzinach, teściowej, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wyborach do Bundestagu. - Parlamentarzyści znaleźli się w mojej opinii w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu - powiedział poseł Tomasz Kostuś komentując obecność partyjnych… » więcej 2021-09-27, godz. 09:18 Renata Cygan, wicedyrektor WUP o rynku pracownika, dotacjach na założenie firmy i pracy sezonowej - Rynek pracownika mamy już od dłuższego czasu, nawet pandemia tego nie zmieniła - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 20:37 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół kopalni i elektrowni Turów i szczepieniach wśród młodych Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kacper Czubaszek z Młodej Lewicy i Kacper Kunstler z Młodej Prawicy. » więcej 2021-09-24, godz. 13:53 Europoseł PiS Anna Zalewska o pakiecie "Fit for 55", wyborach w Niemczech, sprawie kopalni i elektrowni Turów Gościem Południowej Loży była dziś europoseł LiS Anna Zalewska, z którą rozmawialiśmy o pakiecie klimatycznym "Fit for 55", wyborach w Niemczech i sprawie… » więcej 2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »