Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu…
2021-09-03, 11:10 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej?
- To skomplikowana sprawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Dziś wieczorem (3.09) rusza 58. edycja festiwalu.
- Jerzy Grygolunas i Mateusz Święcicki namówili Papę Musioła do zorganizowania festiwalu w Opolu. Jeżeli chodzi o jego nazwę, to w muzeum dowcipkujemy, że zależała od tego, kto robił plakat i materiały promocyjne - wyjaśnił dyrektor.
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu świętuje piąta rocznicę otwarcia drzwi dla zwiedzających. Samo muzeum zostało powołane w 2007 roku. Przygotowania do otwarcia obejmowały nie tylko budowę siedziby, zbieranie eksponatów i przygotowanie wystawy stałej. To także lata pozyskiwania licencji od artystów na wykorzystanie ich utworów w muzeum.

- Obawiałem się pandemii i tego, że odwiedzający nie wrócą, a tegoroczny sezon okazał się rekordowy pod względem frekwencji. W sumie, od otwarcia MPP zobaczyło ponad 130 tys. osób.

Muzeum Polskiej Piosenki to nie tylko wystawy, ale także edukacja i organizacja imprez towarzyszących festiwalowi. W tym roku to, tradycyjnie już "Kawiarenka z Gwiazdami" na opolskim rynku i nowość, koncert „Przeboje al’dęte”.

Zobacz także

2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej 2021-10-13, godz. 17:01 Dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie rolników w okresie pandemii i 30-leciu działalności KRUS Gościem Radia Opole była Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, z którą rozmawialiśmy przy okazji 30-lecia działalności tej instytucji i specjalnej konferencji… » więcej 2021-10-13, godz. 12:39 Józef Swaczyna, szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w ZPP o apelu samorządowców i proteście w Warszawie… Gościem samorządowej odsłony był dziś Józef Swaczyna, starosta strzelecki oraz szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Związku Powiatów Polskich… » więcej 2021-10-12, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia (12.10.2021) W dzisiejszym magazynie krajowym gospodarze programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o sytuacji Polski w kontekście decyzji TSUE, ale też o konflikcie… » więcej 2021-10-12, godz. 13:49 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-12, godz. 09:02 Małgorzata Wilkos, radna Opola o raporcie NIK ws. Fundacji Ex Bono - Na razie jestem zawieszona w prawach członka klubu, nie wiem jak długo to zawieszenie miało by trwać, muszę przeanalizować różne scenariusze, zastanawiam… » więcej 2021-10-11, godz. 11:05 Lech Waloszczyk o bezpieczeństwie rolników w dobie pandemii i 30 latach działalności KRUS – Na poziomie województwa o likwidacji słyszymy niewiele. Żartobliwie powiem, że mamy trzydziestkę i bardzo się z tego cieszymy, ale też osiągnęliśmy… » więcej 2021-10-11, godz. 17:20 Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa o srebrnej nagrodzie w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi ARGE i rozwoju… - Zachwyceni byli zrównoważonym rozwojem i perfekcyjnym dialogiem z mieszkańcami. Wizytujący naszą gminę chcieli zobaczyć, jak gmina się rozwija, a my… » więcej 2021-10-11, godz. 11:12 Rajmund Miller o manifestacjach poparcia dla obecności Polski w UE, zmianach w kształceniu lekarzy, wyborach wewnętrznych… - Nie ma niezgodności zapisów unijnych z zapisami polskiej konstytucji. Wchodząc do UE podpisaliśmy zobowiązanie, że będziemy przestrzegać prawa unijnego… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »