Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający…
2021-09-01, 09:50 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający się rok szkolny, szczepieniach uczniów i zajęciach wyrównawczych [FILM]

Michał Siek o Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający się rok szkolny, szczepieniach uczniów i zajęciach wyrównawczych
- Zalecenia i rekomendacje przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół są już znane od miesiąca - powiedział Michał Siek, opolski kurator oświaty. Dzisiaj (1. 09) pierwszy dzień roku szkolnego. Uczniowie muszą pamiętać o częstym myciu rąk, zachowaniu dystansu, a pomieszczenia w szkołach mają być często wietrzone.
- Szkoły są wyposażone stacje dezynfekujące z funkcją pomiaru temperatury, maseczki termometry. Może nie wszędzie to już dotarło w komplecie, ale w najbliższych dniach będzie uzupełniane. Jest to duża pomoc państwa dla szkół - powiedział kurator oświaty.
- Oczywiście każda szkoła jest inna, więc nie wszystkie zalecenia będą zastosowane w takim samym stopniu. One są na tyle elastyczne, że pozwalają dyrektorowi dostosować je do swoich możliwości - wyjaśnił Michał Siek.

Ministerstwo rekomenduje szczepienia dla nauczycieli i uczniów. Będą one prowadzone na Opolszczyźnie w trzecim tygodniu września. Wcześniej będą zbierane deklaracje chętnych poprzedzone akcją informacyjną dla rodziców.
- Jeśli chętnych będzie dużo, to szczepienia będą zorganizowane w szkole, jeśli mało, to w punktach szczepień. Uczniowie będą szczepieni preparatem Pfizera.

60,8% proc. rodziców dzieci w wieku szkolnym zaszczepiło, lub chce zaszczepić dziecko przeciwko covid-19 (badania dla Nationale-Nederlanden).
- Myślę, że to niezły wynik. Jeżeli dodamy do tego, że duża grupa nauczycieli jest zaszczepiona, to gwarancja bezpieczeństwa w szkole. Jeśli 4 fala pandemii nadejdzie, to przy dużym, stopniu zaszczepienia, myślę, że nie będzie nam grozić nauka zdalna - uważa opolski kurator oświaty i dodaje, że chciałby, aby cały rok szkolny maił formę stacjonarną.
Resort oświaty skierował 187 mln złotych na zajęcia wyrównawcze.

- Prawie wszystkie samorządy w regionie wystąpiły o pieniądze na dodatkowe zajęcia, zainteresowanie było bardzo duże. To każda szkoła i każdy nauczyciel wie, jakie elementy trzeba wzmocnić, decydują z jakich przedmiotów będą dodatkowe zajęcia i jak będą zorganizowane.

Jeśli chodzi o niedobór kadry nauczycielskiej w regionie, to ogłoszeń o wolnych etatach w szkołach w tym roku było i jest mniej, niż rok temu.
- Są takie przedmioty do których ciężko pozyskać nauczyciela, język angielski, fizyka, chemia biologia - wyjaśnił opolski kurator oświaty Michał Siek.

Zobacz także

2021-10-04, godz. 09:44 Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach - Stawiamy na jakość życia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, radny sejmiku i członek zarządu regionu. Po południu odbędzie się specjalna… » więcej 2021-10-01, godz. 17:44 Młodzieżowa Loża Radiowa o przedłużeniu stanu wyjątkowego i apelu radnych Opola ws. zmian w oświacie Goścmi Młodzieżowej Loży byli dziś Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-10-01, godz. 13:56 Radni Opola Piotr Mielec i Michał Nowak o stadionie, zmianach w oświacie i składowisku odpadów na ul. Podmiejskiej Gośćmi Południowej Loży byli dziś radni Opola: Piotr Mielec z klubu prezydenta i Michał Nowak z klubu PiS. Rozmawialiśmy o tematach wczorajszej sesji rady… » więcej 2021-10-01, godz. 09:12 Sławomir Kłosowski o walce z nielegalnymi niebezpiecznymi odpadami, opiece psychiatrycznej i przygotowaniach do walki… - Szara strefa w gospodarowaniu odpadami dotyczy głównie wyrzucania odpadów niebezpiecznych na prywatnych posesjach niezgodnie z prawem - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-30, godz. 16:06 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa o kolejnych etapach wdrażania pakietu mobilności i jego skutkach Kolejna część pakietu mobilności wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Przeanalizowano jakie to może przynieść zmiany i stwierdzono, że liczba pojazdów… » więcej 2021-09-30, godz. 13:09 Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej… - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO… » więcej 2021-09-30, godz. 09:05 Tomasz Gabor, radny sejmiku (SP, klub PiS) o powodach likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu - Pan dyrektor szukał lekarzy w portalach społecznościowych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego z klubu… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Paweł Masełko o "Super Powiecie", finansach powiatu, rozbudowie szpitala w Kędzierzynie - Koźlu Kozielski szpital a covid 19, obrady Związku Powiatów Polskich, a także inwestycje i finanse powiatu - to tematy jakie poruszyliśmy z gościem Popołudniowej… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu o tym dlaczego miasto nie chce zgodzić się na rozszerzenie… Firma Remondis odbierająca odpady w Opolu chce zwiększyć zakres swojej działalności, planuje zbierać odpady niekomunalne spoza Opola, magazynować je i przekazywać… » więcej 2021-09-29, godz. 09:54 Piotr Cywiński dziennikarz specjalizujący się w polityce międzynarodowej i stosunkach polsko-niemieckich o obecnej… - Angela Merkel była przeciw wszystkiemu, co usiłował podjąć rząd Prawa i Sprawiedliwości i bezprecedensowo wspierała opozycję w Polsce - powiedział… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »