Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marcin Ociepa o tym czy będzie ministrem rozwoju…
2021-08-30, 12:55 Autor: Joanna Matlak

Marcin Ociepa o tym czy będzie ministrem rozwoju, zespole parlamentarnym "Polska OdNowa" i Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych na Opolszczyźnie

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Normalnie bym powiedział, że plotek nie komentuje, ale ta jest podwójnie nieprawdziwa - powiedział w Południowej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł bezpartyjny, ale należący do klubu PiS. Nasz gość odniósł się w ten sposób do publikacji portalu Onet. W jednym z artykułów w którym pisano o możliwych zmianach w rządzie, pojawiła się nazwisko Marcina Ociepy, który miałby być przymierzany do stanowiska ministra rozwoju. Jak czytamy, „jest to nagroda za to, że porzucił Jarosława Gowina i wybrał lojalność wobec PiS”.
- Nie ma takich rozmów. Tego typu sugestie czy analizy pojawią się naturalnie w kontekście tego, że przez dwa lata byłem wiceministrem rozwoju. Po drugie nie ma to związku z moimi wyborami politycznymi. Mój wybór by pozostać w Zjednoczonej Prawicy był naturalny, kierowałem się lojalnością wobec moich wyborców z Opolszczyzny, którzy jakby nie było, głosowali na listę PiS - mówił Ociepa.

- Dzisiaj oczywiście poseł może zmienić klub, co się zdarza, ale to powinna być absolutna ostateczność. Uważam, że interes Rzeczpospolitej wymaga tego by rządy Zjednoczonej Prawicy pozostały, ja zrobię wszystko by ten rząd stabilizować do 2023, żeby wygrać kolejne wybory – zadeklarował nasz gość.

- Ani ja ani moi koledzy nie uczestniczyliśmy w rozmowach, które miałyby charakter transakcyjny. Nie ma takich ustaleń, ja osobiście takich planów nie mam. Jak tylko kształt nowego rządu czy po rekonstrukcji się zarysuje to będziemy się do niego odnosić - powiedział poseł Ociepa.

- Rząd nieustannie potrzebuje pewnej odnowy, bo czasy się zmieniają, wyzwania się zmieniają i dzieje się to bardzo szybko. W ostatnich tygodniach widzimy duży zwrot w ogóle świata w kierunku bezpieczeństwa. My tez musimy wzmacniać nasze bezpieczeństwo i tu wielki żal posłów opozycji, a oni się szarpią z naszymi strażnikami granicznymi – dodał Ociepa.

Naszego gościa pytaliśmy tez o Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. - Promowałem je na Opolszczyźnie parę miesięcy temu i to jest kolejne moje zobowiązanie. 6 września zostanie zawiązana spółka komunalna dla południa Opolszczyzny z siedzibą w Prudniku, a w kolejnym miesiącu będzie to Kluczbork - Północ Opolszczyzny. Do 2023 roku możemy zbudować dla mieszkańców Opolszczyzny dodatkowo niemal 2 tys. mieszkań - mówił Ociepa.

Zobacz także

2021-10-04, godz. 11:08 Violetta Porowska o opolskiej psychiatrii, przedłużeniu stanu wyjątkowego i Funduszu Sprawiedliwości - Oceniam tę decyzję absolutnie negatywnie. Psychiatria jest jedną z tych specjalizacji, która jest absolutnie konieczna i potrzebna. Złożę do marszałka… » więcej 2021-10-04, godz. 09:44 Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach - Stawiamy na jakość życia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, radny sejmiku i członek zarządu regionu. Po południu odbędzie się specjalna… » więcej 2021-10-01, godz. 17:44 Młodzieżowa Loża Radiowa o przedłużeniu stanu wyjątkowego i apelu radnych Opola ws. zmian w oświacie Goścmi Młodzieżowej Loży byli dziś Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-10-01, godz. 13:56 Radni Opola Piotr Mielec i Michał Nowak o stadionie, zmianach w oświacie i składowisku odpadów na ul. Podmiejskiej Gośćmi Południowej Loży byli dziś radni Opola: Piotr Mielec z klubu prezydenta i Michał Nowak z klubu PiS. Rozmawialiśmy o tematach wczorajszej sesji rady… » więcej 2021-10-01, godz. 09:12 Sławomir Kłosowski o walce z nielegalnymi niebezpiecznymi odpadami, opiece psychiatrycznej i przygotowaniach do walki… - Szara strefa w gospodarowaniu odpadami dotyczy głównie wyrzucania odpadów niebezpiecznych na prywatnych posesjach niezgodnie z prawem - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-30, godz. 16:06 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa o kolejnych etapach wdrażania pakietu mobilności i jego skutkach Kolejna część pakietu mobilności wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Przeanalizowano jakie to może przynieść zmiany i stwierdzono, że liczba pojazdów… » więcej 2021-09-30, godz. 13:09 Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej… - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO… » więcej 2021-09-30, godz. 09:05 Tomasz Gabor, radny sejmiku (SP, klub PiS) o powodach likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu - Pan dyrektor szukał lekarzy w portalach społecznościowych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego z klubu… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Paweł Masełko o "Super Powiecie", finansach powiatu, rozbudowie szpitala w Kędzierzynie - Koźlu Kozielski szpital a covid 19, obrady Związku Powiatów Polskich, a także inwestycje i finanse powiatu - to tematy jakie poruszyliśmy z gościem Popołudniowej… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu o tym dlaczego miasto nie chce zgodzić się na rozszerzenie… Firma Remondis odbierająca odpady w Opolu chce zwiększyć zakres swojej działalności, planuje zbierać odpady niekomunalne spoza Opola, magazynować je i przekazywać… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »