Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny…
2021-08-26, 13:01 Autor: Łukasz Fura

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara

Katarzyna Czochara i Magdalena Ogórek
Katarzyna Czochara i Magdalena Ogórek
W kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia w Prudniku. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara.
- Trudne to czasy jak spojrzymy na naszą granicę z Białorusią. Ja na antenie telewizji publicznej rozmawiałam z rzecznik Straży Granicznej i ona niezwykle poruszona mówiła o tym, że skanowanie twarzy funkcjonariusza SG co zaproponował poseł Platformy Obywatelskiej Franciszek Sterczerwski naraża całą rodzinę na potworne niebezpieczeństwo. Strażnicy na co dzień borykają się z grupami przemytniczymi, więc każde pokazanie twarzy to narażenie zdrowia i życia. Jak Pani to skomentuje? – pytała redaktor Magdalena Ogórek.

- Komentarz może być tylko jeden. To jest chęć zbicia kapitału politycznego, to doprowadza do skandalicznych sytuacji, które zagrażają życiu, tak jak właśnie wtym przypadku. Chcę zaapelować do wszystkich polityków opozycji, żeby jednak nie wykorzystywali tej sytuacji w ten sposób i nie wchodzili w tę grę, bo to szkodliwe dla całego narodu polskiego i osób, które strzegą polskiej i unijnej granicy – mówił poseł Katarzyna Czochara.

Poseł Czochara mówiła też o wydarzeniach, które zaplanowano na sobotę w Prudniku w związku z beatyfikacją Prymasa tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.
- Ja nie organizuję tego sama. Mam grupę wspaniałych, którzy mają ogromne serce i można powiedzieć, że ta inicjatywa jest oddolna. Chcemy upamiętnić wartości, którymi na co dzień żył Prymas Wyszyński, bo to tutaj w Prudniku-Lesie kardynał był więziony przez rok czasu - mówiła Katarzyna Czochara.

Zobacz także

2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Henryk Lakwa, starosta opolski o przystąpieniu do Aglomeracji Opolskiej, e-geodezji i szkole podstawowej - Zawsze lepiej, jak jest się członkiem danego stowarzyszenia, bo ma się wpływ na to co się dzieje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk Lakwa… » więcej 2021-09-22, godz. 09:51 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali… » więcej 2021-09-21, godz. 15:35 Michał Nowak o decyzji TSUE by nałożyć karę na Polskę za kopalnię Turów, wzmocnieniu klubu PiS i nowym stowarzyszeniu… - Przenieśmy tę sprawę na nasze podwórko. Jak by to wyglądało gdyby nagle TSUE powiedziało, że musimy zamknąć Elektrownie Opole? Co by to oznaczało?… » więcej 2021-09-21, godz. 15:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc O różnych obliczach tzw. "efektu Tuska" oraz o zwrocie PO w stronę polskiej prowincji, rozmawiamy w samo południe, we wtorkowej Loży w Radiu Opole. Był także… » więcej 2021-09-21, godz. 09:12 Ditmar Kurzał z opolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przełączaniu numeru 998 na 112 - Dla obywatela to żadna zmiana, zgłoszenia dalej będą obsługiwane tyle że przez operatorów numerów alarmowych. Takie zgłoszenie zostanie odebrane, przekazane… » więcej 2021-09-20, godz. 17:05 Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale Wyszyńskim, dyskusji o polexicie i UE, sobotniej akcji "W zdrowym ciele… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś poseł PiS Katarzyna Czochara. Jednym z tematów rozmowy było oficjalne nadanie patronatu kard. Wyszyńskiego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:05 Paweł Kukiz o ustawie antykorupcyjnej, zmianie ordynacji wyborczej i sędziach pokoju - Jestem zadowolony, że po 30-tu latach pojawia się ustawa, która powinna obowiązywać od początku transformacji ustrojowej. Z kształtu ustawy jestem też… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »