Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej…
2021-08-26, 09:05 Autor: Joanna Matlak

Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa

Wiesława Błudzin "Poranna Loża Radiowa" (26.08.2021)
- Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy co się dzieje, niektórzy przyjeżdżają z morza czy gór, nikt nie nosi maseczek nawet w pomieszczeniach, a to już jest niedopuszczalne - mówiła w Porannej Loży Radiowej dr Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
W ciągu minionej doby zarejestrowano w Polsce 233 nowe zakażenia koronawirusem. To ponad 13 procent więcej, niż tydzień temu. Zmarło 5 osób. Na Opolszczyźnie odnotowano 5 nowych zakażeń koronawirusem.

- Sądzę, że to dopiero wstęp, jak będzie nikt nie wie. Nastawiamy się, że zakażeń będzie dużo. Teraz na oddziale nie ma ani jednej osoby z zakażeniem, ale mamy miejsca, czekamy. W tej chwili są przyjmowani inni pacjenci, którzy potrzebują naszej pomocy. Przypuszczam, że osoby zakażone to będą te, które się nie zaszczepiły – mówiła dr Błudzin.

Dodajmy, że według najnowszych danych ECDC, czyli Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, Polska pozostaje krajem UE z najniższą wykrywaną liczbą nowych zakażeń koronawirusem w przeliczeniu na milion mieszkańców.

- Przyjmujemy osoby starsze po 80 roku życia z cukrzycą, zakażeniem przewodu pokarmowego czy zapaleniem płuc i część z nich nie była szczepiona. Na nasze pytania odpowiadają, że np. nie myśleli, że to jest ważne, albo że się bały. My mówimy, że szczepionki rzadko dają działania niepożądane i wtedy przekonują się. Zawsze zalecamy żeby się szczepić – mówił nasz gość.

W województwie opolskim liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi ponad 401 tysięcy, a liczba szczepień przekroczyła 850 tysięcy. Czy to wystarczy by powstała "tarcza ochronna"? Zdaniem dr Błudzin to wciąż mało.

- Statystycznie Opolszczyzna jest prawie na samym końcu, wychodzi niecałe 50% zaszczepionych. Im więcej tym lepiej, to powinno być np. 80-90%.

Zobacz także

2021-09-28, godz. 17:34 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Spięcie (28.09.2021) Wybory w Niemczech i ich skutki dla Polski, a także sytuacja we Francji - przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i obecnie: po anulowaniu kontraktu na… » więcej 2021-09-28, godz. 14:36 "Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W programie "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji Loża Radiowa, o najsłynniejszych 50. urodzinach tego roku, czyli jaka jest skala winy Mazurka oraz o… » więcej 2021-09-28, godz. 08:57 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku i lider MN w województwie o pracach sejmiku, rezolucji ws. traktatów polsko-niemieckich… Likwidacja oddziału psychiatrii dla dorosłych "C" w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu staje się faktem. Na dzisiejszej (28.09) sesji sejmiku radni… » więcej 2021-09-27, godz. 15:26 Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje… - Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle… » więcej 2021-09-27, godz. 13:24 Tomasz Kostuś, poseł PO o urodzinach, teściowej, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wyborach do Bundestagu. - Parlamentarzyści znaleźli się w mojej opinii w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu - powiedział poseł Tomasz Kostuś komentując obecność partyjnych… » więcej 2021-09-27, godz. 09:18 Renata Cygan, wicedyrektor WUP o rynku pracownika, dotacjach na założenie firmy i pracy sezonowej - Rynek pracownika mamy już od dłuższego czasu, nawet pandemia tego nie zmieniła - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 20:37 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół kopalni i elektrowni Turów i szczepieniach wśród młodych Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kacper Czubaszek z Młodej Lewicy i Kacper Kunstler z Młodej Prawicy. » więcej 2021-09-24, godz. 13:53 Europoseł PiS Anna Zalewska o pakiecie "Fit for 55", wyborach w Niemczech, sprawie kopalni i elektrowni Turów Gościem Południowej Loży była dziś europoseł LiS Anna Zalewska, z którą rozmawialiśmy o pakiecie klimatycznym "Fit for 55", wyborach w Niemczech i sprawie… » więcej 2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej 2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »