Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji…
2021-08-20, 12:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Europa

Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Europa
Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Europa
- Jestem zwolennikiem, aby zabezpieczyć granice bo dzisiaj to powoduje pewien niepokój społeczeństwa - powiedział Kacper Kunstler z Młodej Prawicy, młodzieżówki Porozumienia.
Rozmawialiśmy o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Kacper Jungowski z Młodych Demokratów podkreślił, że Białoruś daje migrantom z bliskiego wschodu wizy turystyczne i przewozi ich na granicę z Polską lub Litwą.

- Migracje stanowią potężną broń w rękach takiego reżimu jak np. Łukaszenki, bo bezpośrednio destabilizują sytuację w kraju - powiedział Kacper Jungowski.
Pytany o to czy Polska powinna przyjmować uchodźców z Afganistanu stwierdził, że nie można popełnić takiego błędu jak w 2015 roku, czyli robić z naszego kraju "stację kolejową" dla tych uchodźców, którzy chcą docelowo dostać się do krajów Europy Zachodniej. - Nie możemy bać się przyjezdnych, ale musimy uniknąć niekontrolowanego przypływu ludności. Powinniśmy przyjmować z Afganistanu ludzi, którzy przybywają w sposób legalny, a azyl powinien być na dawany na podstawie tego jakie mają wykształcenie i czym będą mogli zajmować się w kraju.

Kacper Kunstler z Młodej Prawicy podkreślał, że Polska powinna przyjmować emigrantów z Afganistanu, przede wszystkim należących do mniejszości chrześcijańskiej, kobiety z dziećmi i bardzo dobrze by było, gdyby była to migracja zarobkowa.

Zobacz także

2021-09-30, godz. 16:06 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa o kolejnych etapach wdrażania pakietu mobilności i jego skutkach Kolejna część pakietu mobilności wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Przeanalizowano jakie to może przynieść zmiany i stwierdzono, że liczba pojazdów… » więcej 2021-09-30, godz. 13:09 Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej… - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO… » więcej 2021-09-30, godz. 09:05 Tomasz Gabor, radny sejmiku (SP, klub PiS) o powodach likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu - Pan dyrektor szukał lekarzy w portalach społecznościowych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego z klubu… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Paweł Masełko o "Super Powiecie", finansach powiatu, rozbudowie szpitala w Kędzierzynie - Koźlu Kozielski szpital a covid 19, obrady Związku Powiatów Polskich, a także inwestycje i finanse powiatu - to tematy jakie poruszyliśmy z gościem Popołudniowej… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu o tym dlaczego miasto nie chce zgodzić się na rozszerzenie… Firma Remondis odbierająca odpady w Opolu chce zwiększyć zakres swojej działalności, planuje zbierać odpady niekomunalne spoza Opola, magazynować je i przekazywać… » więcej 2021-09-29, godz. 09:54 Piotr Cywiński dziennikarz specjalizujący się w polityce międzynarodowej i stosunkach polsko-niemieckich o obecnej… - Angela Merkel była przeciw wszystkiemu, co usiłował podjąć rząd Prawa i Sprawiedliwości i bezprecedensowo wspierała opozycję w Polsce - powiedział… » więcej 2021-09-28, godz. 17:34 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Spięcie (28.09.2021) Wybory w Niemczech i ich skutki dla Polski, a także sytuacja we Francji - przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i obecnie: po anulowaniu kontraktu na… » więcej 2021-09-28, godz. 14:36 "Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W programie "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji Loża Radiowa, o najsłynniejszych 50. urodzinach tego roku, czyli jaka jest skala winy Mazurka oraz o… » więcej 2021-09-28, godz. 08:57 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku i lider MN w województwie o pracach sejmiku, rezolucji ws. traktatów polsko-niemieckich… Likwidacja oddziału psychiatrii dla dorosłych "C" w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu staje się faktem. Na dzisiejszej (28.09) sesji sejmiku radni… » więcej 2021-09-27, godz. 15:26 Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje… - Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »