Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji…
2021-08-19, 09:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień
- Spowolniły u nas szczepienia, szukamy przyczyn, sezon urlopowy jest głównym powodem, ale też świadomość ludzi pozostawia wiele do życzenia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
Tempo szczepień w regionie spadło. Nie jesteśmy już liderem jeśli chodzi o odsetek zaszczepionych mieszkańców, co więcej jesteśmy na granicy wprowadzenia obostrzeń, kiedy we wrześniu nadejdzie czwarta fala pandemii.
- Organizujemy akcję informacyjną, ale bardzo często tak bywa, że nie decydują się na szczepionki ludzie, którzy nie słuchają, nie czytają, opierają się o opinie szeptane, a niektóre opinie budzą grozę.

Dlatego do szczepień będą zachęty, przy okazji meczów siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Przed meczami będą organizowane punkty szczepień, a wśród tych, którzy przyjęli szczepionkę, będą rozlosowywane gadżety drużyny podpisane przez zawodników.
- Będzie dosyć sporo piłek z autografami, podpisanych zdjęć. Losowanie tych nagród będzie odbywało się wśród tych, którzy będą na hali sportowej - zapowiedział Sławomir Kłosowski.

Wojewoda chciałby także powtórzyć akcję szczepień przy opolskich parafiach. Jak zaznaczył, 3 tygodnie temu przed kościołami udało się zaszczepić ponad 1200 osób.
Mobilne punkty szczepień będą także na dożynkach.

- Obawiam się, że przy niewystarczającym poziomie wyszczepienia w województwie opolskim, kiedy przyjdzie czwarta fala czeka nas lockdown i powrów do zamrożenia gospodarki, a tego nikt by nie chciał

Zobacz także

2021-09-30, godz. 16:06 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa o kolejnych etapach wdrażania pakietu mobilności i jego skutkach Kolejna część pakietu mobilności wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Przeanalizowano jakie to może przynieść zmiany i stwierdzono, że liczba pojazdów… » więcej 2021-09-30, godz. 13:09 Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej… - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO… » więcej 2021-09-30, godz. 09:05 Tomasz Gabor, radny sejmiku (SP, klub PiS) o powodach likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu - Pan dyrektor szukał lekarzy w portalach społecznościowych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego z klubu… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Paweł Masełko o "Super Powiecie", finansach powiatu, rozbudowie szpitala w Kędzierzynie - Koźlu Kozielski szpital a covid 19, obrady Związku Powiatów Polskich, a także inwestycje i finanse powiatu - to tematy jakie poruszyliśmy z gościem Popołudniowej… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu o tym dlaczego miasto nie chce zgodzić się na rozszerzenie… Firma Remondis odbierająca odpady w Opolu chce zwiększyć zakres swojej działalności, planuje zbierać odpady niekomunalne spoza Opola, magazynować je i przekazywać… » więcej 2021-09-29, godz. 09:54 Piotr Cywiński dziennikarz specjalizujący się w polityce międzynarodowej i stosunkach polsko-niemieckich o obecnej… - Angela Merkel była przeciw wszystkiemu, co usiłował podjąć rząd Prawa i Sprawiedliwości i bezprecedensowo wspierała opozycję w Polsce - powiedział… » więcej 2021-09-28, godz. 17:34 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Spięcie (28.09.2021) Wybory w Niemczech i ich skutki dla Polski, a także sytuacja we Francji - przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i obecnie: po anulowaniu kontraktu na… » więcej 2021-09-28, godz. 14:36 "Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W programie "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji Loża Radiowa, o najsłynniejszych 50. urodzinach tego roku, czyli jaka jest skala winy Mazurka oraz o… » więcej 2021-09-28, godz. 08:57 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku i lider MN w województwie o pracach sejmiku, rezolucji ws. traktatów polsko-niemieckich… Likwidacja oddziału psychiatrii dla dorosłych "C" w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu staje się faktem. Na dzisiejszej (28.09) sesji sejmiku radni… » więcej 2021-09-27, godz. 15:26 Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje… - Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »