Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o tym…
2021-08-18, 12:53 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o tym ile może stracić budżet gminy, o planach inwestycyjnych i pomocy gminie partnerskiej na ukrainie

Bartłomiej Stawiarski [fot. Łukasz Fura]
Bartłomiej Stawiarski [fot. Łukasz Fura]
- Jeżeli kwota wolna od podatku tak znacząco wzrośnie, to stracą samorządy bo mają udział w podatku PIT i CIT. My wyliczyliśmy to na około 5 lub 6 mln złotych rocznie, przy budżecie 150 mln w tym ponad 20 mln zł na inwestycje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa. - Nie jestem przeciwnikiem kwoty wolnej od podatku, tylko trzeba to zrobić w mądry sposób.
Zaznaczył także, że przy zapowiadanym wzroście najniższego wynagrodzenia strata w budżecie może być jeszcze większa, bo trzeba podnieść zarobki wszystkim urzędnikom, i pracownikom jednostek podległych także tym, którzy zarabiają więcej, niż najniższa krajowa.

Burmistrz Namysłowa opowiedział także o planowanych przez miasto inwestycjach. - Traktują budowę drogi, czy chodnika jako rzecz oczywistą, którą gmina robi. Spytaliśmy mieszkańców, czego oczekują. Badania ankietowe pokazały, że coraz ważniejsze są miejsca wypoczynku, tereny zielone. Chcemy gminę rozwijać tak, aby było to dobre miejsce do życia - powiedział burmistrz Stawiarski. - Chcemy min. zrobić nowy park, mamy miejsce, gdzie można go wytyczyć.

Ostatnio odwiedził on gminę partnerską na Ukrainie. Przy tej okazji przekazał jednej ze szkół tablicę interaktywną i laptopa. - Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich wyszło z tą inicjatywą. Wspólnie pojechaliśmy przekazać sprzęt. Przy okazji okazało się że duże potrzeby ma straż pożarna. Wóz strażacki często nie odpala i opowiadali, że raz pojechali do pożaru rowerami gasić wodę wiadrami. Robimy już rozeznanie, który wóz możemy im przekazać wraz z wyposażeniem. Traktuję to jako symboliczne spłacanie długów. Jak Polska wychodziła z komunizmu, pomagał nam zachód i to nasz obowiązek, żebyśmy teraz to my robili - powiedział burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Zobacz także

2021-09-20, godz. 13:05 Paweł Kukiz o ustawie antykorupcyjnej, zmianie ordynacji wyborczej i sędziach pokoju - Jestem zadowolony, że po 30-tu latach pojawia się ustawa, która powinna obowiązywać od początku transformacji ustrojowej. Z kształtu ustawy jestem też… » więcej 2021-09-20, godz. 08:37 Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola - Do tej porty dogrywaliśmy formalności związane z powołaniem stowarzyszenia, w maju ono formalnie zaistniało - powiedział Łukasz Sowada wiceprezes Stowarzyszenia… » więcej 2021-09-17, godz. 14:42 Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów oraz o zrównoważonym transporcie Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dwie klasy jednego z opolskich liceów trafiły na kwarantannę. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa opolskiej… » więcej 2021-09-17, godz. 14:05 Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności… - Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk… » więcej 2021-09-17, godz. 09:32 Rafał Pydych o tym na jakim etapie są inwestycje z "Programu 100 obwodnic" - Najbardziej zaawansowana jest w tej chwili obwodnica Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy… » więcej 2021-09-16, godz. 16:51 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w Loży Radiowej. O płacy minimalnej w 2022 roku i niektórych zmianach podatkowych… 3010 zł brutto i 19,70 zł za godzinę - tak ma wyglądać płaca minimalna w 2022 roku. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące minimalnej pensji… » więcej 2021-09-16, godz. 12:40 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Tematami rozmowy były unijne wartości, dyskusje o polexicie i kwestie związane… » więcej 2021-09-16, godz. 08:48 Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om - Istotne dla nas są tematy związane ze świadomym gospodarowaniem środowiskiem, adaptacja do zmian klimatu i przygotowanie na sytuacje nadzwyczajne, zintegrowany… » więcej 2021-09-15, godz. 14:15 Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa… - To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i… » więcej 2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »