Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Co tam Panie w polityce? Komentują Piotr Gociek…
2021-08-17, 12:30 Autor: Piotr Moc, Piotr Gociek

Co tam Panie w polityce? Komentują Piotr Gociek i Piotr Moc

Piotr Gociek i Piotr Moc
Piotr Gociek i Piotr Moc
Ostatnie wydarzenia na polskiej scenie politycznej oraz wydarzenia z zagranicy komentują Piotr Gociek (Polskie Radio, Tygodnik Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole).
Przed tygodniem sejm uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za przyjęciem głosowało 228 posłów, przeciw było 216. Projekt PiS zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Hejt po tym głosowaniu, jaki spotkał posłów i samego lidera ugrupowania Kukiz’15, był wręcz niewyobrażalny. To z jednej strony. Z drugiej niektórzy posłowie i samorządowcy PO w sposób oficjalny wspierają hejterów lub sami nimi są.

Dziś (17.08) Paweł Kukiz wydał oświadczenie, którego fragment przytoczyliśmy w Radiu Opole:
Przymykam oczy na wiele obelg, jakimi mnie obrzucono... Bo wiem, po co idę i od początku wiedziałem, że będzie to bardzo ciężka droga, ale gotów jestem znieść wszystko, każde poniżenie, by dojść do celu jakim jest zmiana ustroju i wyjście z postkomunistycznego, neokolonialnego systemu Polski. Można mnie oskarżać o wiele rzeczy - brak politycznego doświadczenia, niedojrzałość polityczną, nieumiejętność wytłumaczenia swoich ruchów, itd. ... Ale nigdy nie pogodzę się z oskarżeniem mnie o korupcję (polityczną).

Co oznacza wyrzucenie Jarosława Gowina z rządu i jakie będą tego skutki? - pyta w felietonie zamieszczonym w internecie ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jak stwierdza, powodem dymisji była „publiczna krytyka rządu, ogłaszana zarówno przez Gowina, jak i kilkoro jego popleczników”.

Małgorzata Kidawa-Błońska za Elżbietę Witek? Taki plan, według „Super Expressu”, ma Donald Tusk. W jego gabinecie miał powstać plan odwołania marszałek Sejmu i zastąpienia jej byłą kandydatką na prezydenta. Według „SE” dzisiaj ma dojść do „tajnego” spotkania w gabinecie „jednego z wicemarszałków opozycji”, w którym będzie uczestniczył Tusk. To będzie pierwszy prawdziwy sprawdzian politycznego kunsztu dla Donalda Tuska po jego powrocie do polskiej polityki

Niespokojnie w Afganistanie. Po wycofaniu się wojsk USA i NATO talibowie zajmują kraj. Wielu obywateli stolicy Afganistanu w panice próbuje uciekać z kabulskiego lotniska ryzykując przy tym życiem.

Zobacz także

2021-09-20, godz. 13:05 Paweł Kukiz o ustawie antykorupcyjnej, zmianie ordynacji wyborczej i sędziach pokoju - Jestem zadowolony, że po 30-tu latach pojawia się ustawa, która powinna obowiązywać od początku transformacji ustrojowej. Z kształtu ustawy jestem też… » więcej 2021-09-20, godz. 08:37 Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola - Do tej porty dogrywaliśmy formalności związane z powołaniem stowarzyszenia, w maju ono formalnie zaistniało - powiedział Łukasz Sowada wiceprezes Stowarzyszenia… » więcej 2021-09-17, godz. 14:42 Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów oraz o zrównoważonym transporcie Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dwie klasy jednego z opolskich liceów trafiły na kwarantannę. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa opolskiej… » więcej 2021-09-17, godz. 14:05 Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności… - Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk… » więcej 2021-09-17, godz. 09:32 Rafał Pydych o tym na jakim etapie są inwestycje z "Programu 100 obwodnic" - Najbardziej zaawansowana jest w tej chwili obwodnica Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy… » więcej 2021-09-16, godz. 16:51 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w Loży Radiowej. O płacy minimalnej w 2022 roku i niektórych zmianach podatkowych… 3010 zł brutto i 19,70 zł za godzinę - tak ma wyglądać płaca minimalna w 2022 roku. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące minimalnej pensji… » więcej 2021-09-16, godz. 12:40 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Tematami rozmowy były unijne wartości, dyskusje o polexicie i kwestie związane… » więcej 2021-09-16, godz. 08:48 Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om - Istotne dla nas są tematy związane ze świadomym gospodarowaniem środowiskiem, adaptacja do zmian klimatu i przygotowanie na sytuacje nadzwyczajne, zintegrowany… » więcej 2021-09-15, godz. 14:15 Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa… - To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i… » więcej 2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »