Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej…
2021-08-16, 13:55 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej, protestach rolników i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Katarzyna Czochara
- Warto poczekać na fakty, ustawa trafiła do Senatu, jeśli wniesie poprawki to wróci do Sejmu, a dopiero potem trafi do prezydenta - powiedziała poseł PiS Katarzyna Czochara, pytana, czy wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy może być zapowiedzią veta dla nowelizacji ustawy medialnej.
Prezydent RP przemawiając w czasie Święta Wojska Polskiego powiedział że: "będzie stał na straży konstytucyjnych zasad, w tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności i wszystkich innych zasad konstytucyjnych – równego traktowania, zasady proporcjonalności i wszystkiego tego, co ważne w państwie demokratycznym".
- To nie jest tak, że my jako Prawo i Sprawiedliwość wywracamy funkcjonowanie pewnych spraw. Ustawa medialna funkcjonuje a pewne kwestie w nowelizacji doprecyzowują pewne kwestie - powiedziała posłanka Czochara. - Podobnie jest w przypadku mienia bezspadkowego i zmian w Kpa i dzikiej reprywatyzacji.

Posłanka skomentowała także zapowiadane protesty i blokady dróg przez AgroUnię.
- Ulica to nie jest miejsce, gdzie prowadzi się rozmowy, to nie miejsce na negocjacje, Miejsce na rozmowy to Kancelaria prezesa Rady Ministrów - powiedziała.

Poseł Katarzyna Czochara jest zaangażowana w przygotowanie wydarzeń związanych z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
- 28 sierpnia w okolicach w okolicach klasztoru ojców franciszkanów odbędzie się premierowy koncert oratoryjny opowiadający o najważniejszych wątkach z życia kardynała. Planujemy również w tym dniu przedstawienie videomappingu na fasadzie klasztoru franciszkanów, to film, który przestawia pewien zbiór cytatów kardynała Wyszyńskiego w nowoczesnej formie.
- Obchodom towarzyszyć będą też inne wydarzenia, w tym możliwość zaszczepienia się, zapowiada posłanka Katarzyna Czochara. - Będzie taki mobilny punkt szczepień, w którym będzie się można zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Oczywiście w tym dniu odbędzie się także Msza święta i piknik rodzinny.

Zobacz także

2021-09-14, godz. 13:33 Spięcie Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia, czyli magazyn krajowy o KPO i Angeli Merkel Magazyn Krajowy "Spięcie" w tym tygodniu o procesie przyjmowania Krajowego Planu Odbudowy i pożegnalnej wizycie Angeli Merkel. Gościem programu był prof. były… » więcej 2021-09-14, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach, kukizowcach, Musze i ciekawych filmach "Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we… » więcej 2021-09-14, godz. 09:30 Prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu o konferencji "Cyfryzacja", bezpieczeństwie cyfrowym miast i Internecie rz… Rozpoczęła się dwudniowa konferencja hybrydowa poruszająca zagadnienia cyfryzacji i bezpieczeństwa miast w tym zakresie. - Konferencja jest generalnie o Internecie… » więcej 2021-09-13, godz. 17:05 Jerzy Czerwiński, senator PiS o widmie kar nałożonych na Polskę przez TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, bilansie rządów… - Ja tu widzę dwie kwestie: polityczną i prawną. Podejrzewam, że to są działania specjalnie skierowane przeciwko Polsce, aby osłabić nasz potencjał gospodarczy… » więcej 2021-09-13, godz. 09:12 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa o próbach rozwiązania problemów psychiatrii w Opolu - Samorząd województwa od wielu lat czyni bardzo wiele starań w kwestii poprawy ochrony zdrowia psychicznego i zapewnienie pomocy pacjentom - powiedziała w… » więcej 2021-09-13, godz. 09:05 Rafał Bartek, lider mniejszości niemieckiej o bilansie 16 lat kanclerstwa Angeli Merkel, kto ją zastąpi, o kampanii… - Stabilność i przewidywalność - takimi określeniami Rafał Bartek, przewodniczący TSKN określił 16-letni bilans działalności Angeli Merkel na stanowisku… » więcej 2021-09-10, godz. 18:12 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o karach finansowych, które Komisja Europejska chce nałożyć na Polskę za niewykonanie… Gośćmi Radia Opole byli dziś Kamila Stanicka (Młoda Lewica) i Kacper Kunstler (Młoda Prawica). » więcej 2021-09-10, godz. 14:07 Dr Karol Nawrocki prezes IPN o wizycie w Opolu i planach pracy Instytutu na najbliższe miesiące, o edukacji najmłodszych… - Chciałem zobaczyć jak funkcjonuje delegatura IPN w Opolu, ale też porozmawiać z naszymi partnerami czyli Instytutem Śląskim, Muzeum Jeńców Wojennych… » więcej 2021-09-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o muzeum Kresów, problemach opolskiej psychiatrii, zmianach w Polskim Ładzie i… - W ciągu pięciu lat powinno powstać Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski wojewoda opolski… » więcej 2021-09-09, godz. 18:02 Pracodawcy i związkowcy o ułatwieniach dla cudzoziemców w podejmowaniu pracy, oraz o tym, że pracodawca nie będzie… Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad ustawą, która uprości procedurę udzielania zezwoleń na pobyt czasowy na terytorium Polski. Wszystko po to, by… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »