Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym…
2021-07-29, 13:10 Autor: Magdalena Ogórek

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
- Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę światopoglądową odnośnie nauki w społeczeństwie. Każdemu z nas wydaje się, że może rozsądzać kwestie na wysokim poziomie naukowym, również te dotyczące szczepionek - powiedziała w "Prosto z sejmu" w Południowe Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w województwie Opolskim.

- Do tej porty na świecie zarażonych zostało 190 mln osób z tego zmarło 4.5 miliona. W Polsce odnotowano 3 mln przypadków a zmarło 75 tys. osób. To jest rekord. Po 1945 roku nie mieliśmy tak wysokiej umieralności - powiedział poseł PO Tomasz Kostuś.
Posłanka Violetta Porowska:
- Ci, którzy poddają się argumentacji antyszczepionkowej robią to, bo argumentacja do nich dotarła. Myślę, że w skali całego świata powinniśmy zastanowić się, jaką wartość ma dla nas nauka. Druga sprawa to wolność. Musimy zastanowić się czym jest wolność.

Ja uważam, że moja wolność kończy się w momencie, kiedy moja wolność odbiera wolność innym. Tutaj mamy taki przypadek. Antyszczepionkowcy zagrażają mojej wolności i wolności i bezpieczeństwu mojej rodziny - mówiła poseł Porowska.
Magdalena Ogórek pytała także o wolne media.

- Jestem członkiem komisji kultury i mediów i dyskusja na ostatnim posiedzeniu była polityczna a nie merytoryczna. Zapis nad którym pracowaliśmy dotyczy wysokości kapitału zagranicznego w polskich mediach. 49% udziałów może należeć do jednego medium zagranicznego - podkreśliła Violetta Porowska. Doprecyzowaliśmy przepisy, które były anonsowane w polskim prawie na początku lat 90-tych.

- Przeciwnicy tych zapisów rzucali olbrzymie zarzuty w stronę telewizji publicznej i każdej innej, która przedstawia inny punk widzenia niż opozycja. To jest przekazywanie innych punktów widzenia, odbiorca ma prawo do tego i to on ma prawo dokonywać wyboru, które komentarze do niego docierają. Tego prawa odbiera się widzom nazywając telewizję reżimową. Opozycja wyobraża sobie, że powinien być jeden słuszny kanał informacyjny, nt TVN.

Poseł Tomasz Kostuś:
- Mamy nieodpowiedzialne wypowiedzi, zwłaszcza w kampanii prezydenckiej, polityków Zjednoczonej Prawicy.
Poseł Kostuś uważa, że powinny być w Polsce wprowadzone rozwiązania podobne do tych we Francji.

- Bardzo cenię sobie wolność, natomiast bezpieczeństwo kosztuje. Proszę zwrócić uwagę, że we Francji po zapowiedzi utrudnień w dostępie do kawiarni, centrów handlowych itd. w ciągu jednego dnia zgłosiło się do rejestracji na szczepienia ponad 1 mln osób - podkreślił gość Magdalena Ogórek. - Taki wariant trzeba poważnie rozważyć, jeśli nie chcemy powtórki lock downu.

Pyta także, co robi mister spraw wewnętrznych i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa jeśli chodzi o szerzących nieprawdziwe informacje antyszczepionkowców.

- Mądrym rozwiązaniem byłoby nagradzanie osób, które się zaszczepiły a te, które tego nie zrobiły utrudniać dostęp do kawiarni, basenów itd. To w czasie nadchodzącej 4 fali pandemii to jest narażanie życia i zdrowia całej populacji - podkreślał poseł Platformy Obywatelskiej.

Pytany o "lexTVN" powiedział: - Ta ustawa jest nieprzemyślana, szkodliwa, zła. Cytując wicepremiera Gowina zagraża wolności słowa w Polsce i ma wypływ na bezpieczeństwo państwa"

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:53 Europoseł PiS Anna Zalewska o pakiecie "Fit for 55", wyborach w Niemczech, sprawie kopalni i elektrowni Turów Gościem Południowej Loży była dziś europoseł LiS Anna Zalewska, z którą rozmawialiśmy o pakiecie klimatycznym "Fit for 55", wyborach w Niemczech i sprawie… » więcej 2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej 2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej 2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Henryk Lakwa, starosta opolski o przystąpieniu do Aglomeracji Opolskiej, e-geodezji i szkole podstawowej - Zawsze lepiej, jak jest się członkiem danego stowarzyszenia, bo ma się wpływ na to co się dzieje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk Lakwa… » więcej 2021-09-22, godz. 09:51 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali… » więcej 2021-09-21, godz. 15:35 Michał Nowak o decyzji TSUE by nałożyć karę na Polskę za kopalnię Turów, wzmocnieniu klubu PiS i nowym stowarzyszeniu… - Przenieśmy tę sprawę na nasze podwórko. Jak by to wyglądało gdyby nagle TSUE powiedziało, że musimy zamknąć Elektrownie Opole? Co by to oznaczało?… » więcej 2021-09-21, godz. 15:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc O różnych obliczach tzw. "efektu Tuska" oraz o zwrocie PO w stronę polskiej prowincji, rozmawiamy w samo południe, we wtorkowej Loży w Radiu Opole. Był także… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »