Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających…
2021-07-29, 09:08 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych

Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych
- Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola pytana o termin zakończenia prac na drugiej jezdni obwodnicy Piastowskiej w Opolu.
Ma on być gotowy do końca wakacji, być może pojedziemy nim trochę wcześniej.
Obwodnica Piastowska jest częścią planowanej obwodnicy południowej stolicy regionu. Kolejnym etapem tego zadania jest wybudowanie odcinka od węzła na ul. Niemodlińskiej do ul. Krapkowickiej. Dokumentacja jest gotowa, jest pozwolenie na budowę, brakuje tylko pieniędzy.

- Wykonanie tej drogi byłoby bardzo cenne dla mieszkańców. Dzisiaj, kiedy odcinek obwodnicy kończy się na ul. Niemodlińskiej, to cały ruch zjeżdża na tę ulicę, a potem na ul. Wojska Polskiego. Jedziemy między osiedlami, więc gdyby udało się przedłużyć obwodnicę do ul. Krapkowickiej mieszkańcy tych osiedli odetchnęli by z ulgą. Tranzyt kierujący się na Krapkowice ominął by Zaodrze - podkreślała wiceprezydent Stelnicka.

- Szukamy źródła finansowania. Liczymy na środki europejskie i że miasta takie jak Opole nie będą wykluczone z możliwości aplikowania o pieniądze - powiedziała.
Zaznaczyła jednocześnie, że budowa może kosztować w granicach 150-180 mln złotych.

Rozmawiałyśmy także o opóźnieniu na budowie centrum przesiadkowego. Wynosi ono 10 miesięcy. - Ruch cały czas tam się odbywa, prace postępują, jesteśmy w dialogu z wykonawcą. To trudna inwestycja i czynniki, które wpłynęły na opóźnienie są różne, ale liczymy, że jeszcze kilka miesięcy i będziemy mogli tamtędy przejechać bez widoku robót budowlanych w tamtym obszarze - podkreśliła.

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:53 Europoseł PiS Anna Zalewska o pakiecie "Fit for 55", wyborach w Niemczech, sprawie kopalni i elektrowni Turów Gościem Południowej Loży była dziś europoseł LiS Anna Zalewska, z którą rozmawialiśmy o pakiecie klimatycznym "Fit for 55", wyborach w Niemczech i sprawie… » więcej 2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej 2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej 2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Henryk Lakwa, starosta opolski o przystąpieniu do Aglomeracji Opolskiej, e-geodezji i szkole podstawowej - Zawsze lepiej, jak jest się członkiem danego stowarzyszenia, bo ma się wpływ na to co się dzieje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk Lakwa… » więcej 2021-09-22, godz. 09:51 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali… » więcej 2021-09-21, godz. 15:35 Michał Nowak o decyzji TSUE by nałożyć karę na Polskę za kopalnię Turów, wzmocnieniu klubu PiS i nowym stowarzyszeniu… - Przenieśmy tę sprawę na nasze podwórko. Jak by to wyglądało gdyby nagle TSUE powiedziało, że musimy zamknąć Elektrownie Opole? Co by to oznaczało?… » więcej 2021-09-21, godz. 15:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc O różnych obliczach tzw. "efektu Tuska" oraz o zwrocie PO w stronę polskiej prowincji, rozmawiamy w samo południe, we wtorkowej Loży w Radiu Opole. Był także… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »