Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego…
2021-07-23, 18:53 Autor: Jan Poniatyszyn

Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza”

Artur Żurakowski [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Żurakowski [fot. Paula Hołubowicz]
Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza”. Towarzyszą mu koncerty, parady motocykli oraz różne konkursy. Uczestnicy mogą m.in. wygrać motocykl Harley-Davidson.
- Program, jak na pandemiczne czasy jest bardzo bogaty – powiedział Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego. – Są zespoły muzyczne z obu krajów. Bardzo mocno naciskamy na efekt transgraniczności tego festiwalu. Jest dofinasowany z funduszy unijnych Euroregionu Pradziad. Impreza odbywa się od 16 lat w Prudniku. Jest to jej 14 edycja, bo m.in. względy pandemiczne spowodowały przerwę. Zlot organizujemy na polanie przed Sanktuarium św. Józefa. W tamtejszym klasztorze wieziony był kardynał Stefan Wyszyński, który we wrześniu będzie beatyfikowany. Pierwsi motocykliści przyjechali już wczoraj wieczorem. Jest kilka rozbitych namiotów. Chcemy, aby prudnicki zlot był takim powrotem do korzeni takich imprez. Nieważne są wygody, ale atmosfera braterskości motocyklistów. W piątek wystąpi czeski zespół „Dorien”, a potem będą coverowe przeboje w wykonaniu zespołu grającego utwory grupy „Perfekt”. Ten dzień zakończymy taką nowością zlotu grając na gitarach przy rockowym ognisku. Sobotę rozpoczniemy od parady motocyklowej. Pojedziemy do Głuchołaz. Potem przyjeżdżamy do Prudnika, gdzie na rynku będzie pokaz stuntera Macieja DOP Bielickiego. Jest on wpisany w Księdze rekordów Guinnessa. Jeździ on na motocyklu Harley-Davidson Road King. Mało kto na świecie używa do akrobacji tego motocykla. Po paradzie w Prudniku będziemy mieli wycieczki motocyklowe po najbliższych okolicach. Odwiedzimy m.in. zamek w Mosznej. W ten sposób popularyzujemy w Polsce nasz region. O godzinie 18, już tradycyjnie, będzie w klasztorze msza za motocyklistów. Potem wystąpi czeski zespół rockowy „Orchidea” z Krnova. Następnie wystąpi kielecka kapela „Lady Pank Show” w programie „Tacy sami”. W niedzielę rano łyk kawy i będzie też policja. Każdy będzie mógł sprawdzić swoją trzeźwość.

W ramach prudnickiego zlotu motocyklowego zaplanowano też przeróżne konkursy.

- Na scenie będzie stał motocykl Harley-Davidson. Będzie on rozlosowany tydzień później na imprezie w Karpaczu. W Prudniku będzie można wrzucać losy. Będą konkursy przeciągania liny oraz wiele różnych zabaw. Odwiedza nas grupa rekonstrukcyjna. Są to czescy motocykliści. Robimy też konkurs na najstarszy motocykl. Będą też atrakcje dla najmłodszych, zabawy dla dzieci. Chcemy, żeby ta pasja motocyklowa była pasją rodzinną. Imprezie towarzyszy przyjacielska atmosfera. Bliskość sanktuarium też określa target ludzi, którzy nas odwiedzają. Jest to zlot, który w swoim programie ma msze świętą. Nie wstydzimy się tego. Deklarujemy, że tego chcemy – powiedział Artur Żurakowski.

Od kilkunastu już lat prudnicki zlot motocyklistów objęty jest patronatem medialnym Radia Opole.

Zobacz także

2021-09-09, godz. 10:23 Adam Leszczyński, rzecznik MZD w Opolu o zakorkowanych ulicach Opola z powodu koniecznych remontów dróg - Wszystkie te remonty i przebudowy muszą odbywać się w tym samym czasie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu… » więcej 2021-09-08, godz. 15:30 Manfred Grabelus o ROP, czyli rozszerzonej odpowiedzialności producentów w zakresie utylizacji odpadów - Można by powiedzieć: nareszcie - powiedział wprost w Popołudniowej Loży Radiowej Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu Środowiska z Urzędu Marszałkowskiego… » więcej 2021-09-08, godz. 13:31 Przemysław Zych, wiceprezydent Opola o rajdzie rowerowym, festiwalu skoków i meczu reprezentacji Polski, jaki będzie… - Bardzo się cieszę, że będzie druga edycja tej imprezy - powiedział w Południowej Loży Radiowej Przemysław Zych, wiceprezydent Opola. Rajd rowerowy odbędzie… » więcej 2021-09-08, godz. 09:21 Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa partii w regionie o stanie wyjątkowym, zmianach w Polskim Ładzie i uzdrowisk… - Ocena słów i działań opozycji odzwierciedla się w sondażach. To, że na łeb na szyję leci ich poparcie jest dowodem na to, że społeczeństwo inaczej… » więcej 2021-09-07, godz. 16:19 Katarzyna Gołębiowska-Jarek o tym, że gmina Dąbrowa jako jedyna w Polsce walczy w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi… Gościem Popołudniowej Loży była Katarzyna Gołębiowska - Jarek, wójt gminy Dąbrowa w powiecie opolskim. Dąbrowa jest jedyną gminą z Polski, która została… » więcej 2021-09-07, godz. 13:46 "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" mieli dla Państwa komentarze… » więcej 2021-09-06, godz. 17:57 Prof. Rafał Wiśniewski o tym, że książka jest sexy, o cyfryzacji i digitalizacji kultury i wsparciu dla samorządowych… - Na Opolszczyźnie dużo się dzieje, są ciekawe projekty o charakterze lokalnym, natomiast jeśli chodzi o aplikowanie, to różnie bywa - przyznał w Porannej… » więcej 2021-09-06, godz. 17:54 Agata Lika o kongresie PL 2050 Szymona Hołowni w Warszawie, "zielonej demokracji" i o tym czy regionalne struktury są… - Na Kongresie było około 1000 osób, z województwa opolskiego pojechał cały autokar. Wreszcie mogliśmy się spotkać, bo dotychczas spotkania były internetowe… » więcej 2021-09-06, godz. 13:50 Danuta Jazłowiecka, senator PO, o stanie wyjątkowym, Donaldzie Tusku, Sławomirze Nitrasie i ustawie medialnej - Inflacja, nieprzyjęcie KPO, konflikt z Ameryką i ustawa lex TVN oraz spadek inwestycji do kilkunastu procent - w dobie tych kryzysów spotkaliśmy się z kolejnym… » więcej 2021-09-06, godz. 10:20 Halina Palmer-Piestrak o ewakuacji Afgańczyków związanych z Uniwersytetem Opolskim i pomocy w ułożeniu życia od … - Pierwszy dzień był szokiem, szczególnie dla dzieci - powiedziała Halina Palmer-Piestrak koordynatorka biura Erazmus Uniwersytetu Opolskiego, która od ponad… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »