Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego…
2021-07-23, 18:53 Autor: Jan Poniatyszyn

Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza”

Artur Żurakowski [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Żurakowski [fot. Paula Hołubowicz]
Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza”. Towarzyszą mu koncerty, parady motocykli oraz różne konkursy. Uczestnicy mogą m.in. wygrać motocykl Harley-Davidson.
- Program, jak na pandemiczne czasy jest bardzo bogaty – powiedział Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego. – Są zespoły muzyczne z obu krajów. Bardzo mocno naciskamy na efekt transgraniczności tego festiwalu. Jest dofinasowany z funduszy unijnych Euroregionu Pradziad. Impreza odbywa się od 16 lat w Prudniku. Jest to jej 14 edycja, bo m.in. względy pandemiczne spowodowały przerwę. Zlot organizujemy na polanie przed Sanktuarium św. Józefa. W tamtejszym klasztorze wieziony był kardynał Stefan Wyszyński, który we wrześniu będzie beatyfikowany. Pierwsi motocykliści przyjechali już wczoraj wieczorem. Jest kilka rozbitych namiotów. Chcemy, aby prudnicki zlot był takim powrotem do korzeni takich imprez. Nieważne są wygody, ale atmosfera braterskości motocyklistów. W piątek wystąpi czeski zespół „Dorien”, a potem będą coverowe przeboje w wykonaniu zespołu grającego utwory grupy „Perfekt”. Ten dzień zakończymy taką nowością zlotu grając na gitarach przy rockowym ognisku. Sobotę rozpoczniemy od parady motocyklowej. Pojedziemy do Głuchołaz. Potem przyjeżdżamy do Prudnika, gdzie na rynku będzie pokaz stuntera Macieja DOP Bielickiego. Jest on wpisany w Księdze rekordów Guinnessa. Jeździ on na motocyklu Harley-Davidson Road King. Mało kto na świecie używa do akrobacji tego motocykla. Po paradzie w Prudniku będziemy mieli wycieczki motocyklowe po najbliższych okolicach. Odwiedzimy m.in. zamek w Mosznej. W ten sposób popularyzujemy w Polsce nasz region. O godzinie 18, już tradycyjnie, będzie w klasztorze msza za motocyklistów. Potem wystąpi czeski zespół rockowy „Orchidea” z Krnova. Następnie wystąpi kielecka kapela „Lady Pank Show” w programie „Tacy sami”. W niedzielę rano łyk kawy i będzie też policja. Każdy będzie mógł sprawdzić swoją trzeźwość.

W ramach prudnickiego zlotu motocyklowego zaplanowano też przeróżne konkursy.

- Na scenie będzie stał motocykl Harley-Davidson. Będzie on rozlosowany tydzień później na imprezie w Karpaczu. W Prudniku będzie można wrzucać losy. Będą konkursy przeciągania liny oraz wiele różnych zabaw. Odwiedza nas grupa rekonstrukcyjna. Są to czescy motocykliści. Robimy też konkurs na najstarszy motocykl. Będą też atrakcje dla najmłodszych, zabawy dla dzieci. Chcemy, żeby ta pasja motocyklowa była pasją rodzinną. Imprezie towarzyszy przyjacielska atmosfera. Bliskość sanktuarium też określa target ludzi, którzy nas odwiedzają. Jest to zlot, który w swoim programie ma msze świętą. Nie wstydzimy się tego. Deklarujemy, że tego chcemy – powiedział Artur Żurakowski.

Od kilkunastu już lat prudnicki zlot motocyklistów objęty jest patronatem medialnym Radia Opole.

Zobacz także

2021-09-17, godz. 14:05 Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności… - Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk… » więcej 2021-09-17, godz. 09:32 Rafał Pydych o tym na jakim etapie są inwestycje z "Programu 100 obwodnic" - Najbardziej zaawansowana jest w tej chwili obwodnica Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy… » więcej 2021-09-16, godz. 16:51 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w Loży Radiowej. O płacy minimalnej w 2022 roku i niektórych zmianach podatkowych… 3010 zł brutto i 19,70 zł za godzinę - tak ma wyglądać płaca minimalna w 2022 roku. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące minimalnej pensji… » więcej 2021-09-16, godz. 12:40 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Tematami rozmowy były unijne wartości, dyskusje o polexicie i kwestie związane… » więcej 2021-09-16, godz. 08:48 Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om - Istotne dla nas są tematy związane ze świadomym gospodarowaniem środowiskiem, adaptacja do zmian klimatu i przygotowanie na sytuacje nadzwyczajne, zintegrowany… » więcej 2021-09-15, godz. 14:15 Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa… - To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i… » więcej 2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej 2021-09-15, godz. 09:14 Marek Tomków, wieceprezes NRA o szczepieniach w aptekach, omijaniu ust. "apteka dla aptekarza", szczepionce przeciwko… - Dynamicznie rośnie liczba osób szczepionych przeciwko COVID 19 w aptekach - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady… » więcej 2021-09-14, godz. 13:33 Spięcie Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia, czyli magazyn krajowy o KPO i Angeli Merkel Magazyn Krajowy "Spięcie" w tym tygodniu o procesie przyjmowania Krajowego Planu Odbudowy i pożegnalnej wizycie Angeli Merkel. Gościem programu był prof. były… » więcej 2021-09-14, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach, kukizowcach, Musze i ciekawych filmach "Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »