Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego…
2021-07-23, 18:53 Autor: Jan Poniatyszyn

Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza”

Artur Żurakowski [fot. Paula Hołubowicz]
Artur Żurakowski [fot. Paula Hołubowicz]
Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza”. Towarzyszą mu koncerty, parady motocykli oraz różne konkursy. Uczestnicy mogą m.in. wygrać motocykl Harley-Davidson.
- Program, jak na pandemiczne czasy jest bardzo bogaty – powiedział Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego. – Są zespoły muzyczne z obu krajów. Bardzo mocno naciskamy na efekt transgraniczności tego festiwalu. Jest dofinasowany z funduszy unijnych Euroregionu Pradziad. Impreza odbywa się od 16 lat w Prudniku. Jest to jej 14 edycja, bo m.in. względy pandemiczne spowodowały przerwę. Zlot organizujemy na polanie przed Sanktuarium św. Józefa. W tamtejszym klasztorze wieziony był kardynał Stefan Wyszyński, który we wrześniu będzie beatyfikowany. Pierwsi motocykliści przyjechali już wczoraj wieczorem. Jest kilka rozbitych namiotów. Chcemy, aby prudnicki zlot był takim powrotem do korzeni takich imprez. Nieważne są wygody, ale atmosfera braterskości motocyklistów. W piątek wystąpi czeski zespół „Dorien”, a potem będą coverowe przeboje w wykonaniu zespołu grającego utwory grupy „Perfekt”. Ten dzień zakończymy taką nowością zlotu grając na gitarach przy rockowym ognisku. Sobotę rozpoczniemy od parady motocyklowej. Pojedziemy do Głuchołaz. Potem przyjeżdżamy do Prudnika, gdzie na rynku będzie pokaz stuntera Macieja DOP Bielickiego. Jest on wpisany w Księdze rekordów Guinnessa. Jeździ on na motocyklu Harley-Davidson Road King. Mało kto na świecie używa do akrobacji tego motocykla. Po paradzie w Prudniku będziemy mieli wycieczki motocyklowe po najbliższych okolicach. Odwiedzimy m.in. zamek w Mosznej. W ten sposób popularyzujemy w Polsce nasz region. O godzinie 18, już tradycyjnie, będzie w klasztorze msza za motocyklistów. Potem wystąpi czeski zespół rockowy „Orchidea” z Krnova. Następnie wystąpi kielecka kapela „Lady Pank Show” w programie „Tacy sami”. W niedzielę rano łyk kawy i będzie też policja. Każdy będzie mógł sprawdzić swoją trzeźwość.

W ramach prudnickiego zlotu motocyklowego zaplanowano też przeróżne konkursy.

- Na scenie będzie stał motocykl Harley-Davidson. Będzie on rozlosowany tydzień później na imprezie w Karpaczu. W Prudniku będzie można wrzucać losy. Będą konkursy przeciągania liny oraz wiele różnych zabaw. Odwiedza nas grupa rekonstrukcyjna. Są to czescy motocykliści. Robimy też konkurs na najstarszy motocykl. Będą też atrakcje dla najmłodszych, zabawy dla dzieci. Chcemy, żeby ta pasja motocyklowa była pasją rodzinną. Imprezie towarzyszy przyjacielska atmosfera. Bliskość sanktuarium też określa target ludzi, którzy nas odwiedzają. Jest to zlot, który w swoim programie ma msze świętą. Nie wstydzimy się tego. Deklarujemy, że tego chcemy – powiedział Artur Żurakowski.

Od kilkunastu już lat prudnicki zlot motocyklistów objęty jest patronatem medialnym Radia Opole.

Zobacz także

2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej 2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej 2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Henryk Lakwa, starosta opolski o przystąpieniu do Aglomeracji Opolskiej, e-geodezji i szkole podstawowej - Zawsze lepiej, jak jest się członkiem danego stowarzyszenia, bo ma się wpływ na to co się dzieje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk Lakwa… » więcej 2021-09-22, godz. 09:51 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali… » więcej 2021-09-21, godz. 15:35 Michał Nowak o decyzji TSUE by nałożyć karę na Polskę za kopalnię Turów, wzmocnieniu klubu PiS i nowym stowarzyszeniu… - Przenieśmy tę sprawę na nasze podwórko. Jak by to wyglądało gdyby nagle TSUE powiedziało, że musimy zamknąć Elektrownie Opole? Co by to oznaczało?… » więcej 2021-09-21, godz. 15:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc O różnych obliczach tzw. "efektu Tuska" oraz o zwrocie PO w stronę polskiej prowincji, rozmawiamy w samo południe, we wtorkowej Loży w Radiu Opole. Był także… » więcej 2021-09-21, godz. 09:12 Ditmar Kurzał z opolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przełączaniu numeru 998 na 112 - Dla obywatela to żadna zmiana, zgłoszenia dalej będą obsługiwane tyle że przez operatorów numerów alarmowych. Takie zgłoszenie zostanie odebrane, przekazane… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »