Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy…
2021-07-22, 09:27 Autor: Joanna Matlak

Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na uczelniach i to nie podoba się opozycji

Przemysław Czarnek i Magdalena Ogórek
Przemysław Czarnek i Magdalena Ogórek
- Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji – mówił dziś w Radiu Opole prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, który był gościem Magdaleny Ogórek. Przypomnijmy, wczoraj sejm po burzliwej debacie, odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Czarnka.
- Czy było wczoraj coś co padło z ust opozycji na sali plenarnej i dotknęło pana podwójnie z uwagi na skalę manipulacji? Może ugodziło w coś co pan widzi zupełnie odwrotnie lub też ministerstwo przygotowuje odwrotnie, a opozycja referowała to zupełnie inaczej? - pytała Magdalena Ogórek.

- Nie byłem zaskoczony wypowiedziami strony opozycyjnej, choć jednak byłem zaskoczony niskim poziomem debaty z ich strony. To co zrobili, zwłaszcza poseł Grupiński, pani Szumilas czy pani Dziemianowicz-Bąk to była jedna, wielka kompromitacja. Nie było absolutnie żadnych merytorycznych zarzutów – mówił w prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

- Wniosek był oparty na czymś co nie było przedmiotem krytyki MEN, tylko moich wypowiedzi z przeszłości i to jeszcze zmanipulowanych. Jak się składa wniosek o wotum nieufności to powinno się poddać w wątpliwość jakieś decyzje ministra, a nic takiego nie miało miejsca - mówił prof. Czarnek.

- O co był wczoraj bój? Bo ja mam wrażenie, że opozycji nie chodziło o polską szkołę – mówiła Magdalena Ogórek.

- To był bój o to, żeby „było tak ja było”. Rewolucja kulturowa i obyczajowa w Europie Zachodniej i na świecie zrobiła marsz przez instytucje kultury i edukacji. To co my chcemy zrobić w Polsce poprzez wzmocnienie narzędzi, którymi będzie posługiwał się kurator, to postawienie tamy indoktrynacji, ideologizacji i demoralizacji dzieci w szkołach i doprowadzenie do pełnej wolności debaty akademickiej, bo dzisiaj jej do końca nie ma – powiedział minister Czarnek.

- Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji – mówił gość Magdaleny Ogórek.

Zobacz także

2021-09-15, godz. 14:15 Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa… - To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i… » więcej 2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej 2021-09-15, godz. 09:14 Marek Tomków, wieceprezes NRA o szczepieniach w aptekach, omijaniu ust. "apteka dla aptekarza", szczepionce przeciwko… - Dynamicznie rośnie liczba osób szczepionych przeciwko COVID 19 w aptekach - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady… » więcej 2021-09-14, godz. 13:33 Spięcie Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia, czyli magazyn krajowy o KPO i Angeli Merkel Magazyn Krajowy "Spięcie" w tym tygodniu o procesie przyjmowania Krajowego Planu Odbudowy i pożegnalnej wizycie Angeli Merkel. Gościem programu był prof. były… » więcej 2021-09-14, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach, kukizowcach, Musze i ciekawych filmach "Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we… » więcej 2021-09-14, godz. 09:30 Prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu o konferencji "Cyfryzacja", bezpieczeństwie cyfrowym miast i Internecie rz… Rozpoczęła się dwudniowa konferencja hybrydowa poruszająca zagadnienia cyfryzacji i bezpieczeństwa miast w tym zakresie. - Konferencja jest generalnie o Internecie… » więcej 2021-09-13, godz. 17:05 Jerzy Czerwiński, senator PiS o widmie kar nałożonych na Polskę przez TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, bilansie rządów… - Ja tu widzę dwie kwestie: polityczną i prawną. Podejrzewam, że to są działania specjalnie skierowane przeciwko Polsce, aby osłabić nasz potencjał gospodarczy… » więcej 2021-09-13, godz. 09:12 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa o próbach rozwiązania problemów psychiatrii w Opolu - Samorząd województwa od wielu lat czyni bardzo wiele starań w kwestii poprawy ochrony zdrowia psychicznego i zapewnienie pomocy pacjentom - powiedziała w… » więcej 2021-09-13, godz. 09:05 Rafał Bartek, lider mniejszości niemieckiej o bilansie 16 lat kanclerstwa Angeli Merkel, kto ją zastąpi, o kampanii… - Stabilność i przewidywalność - takimi określeniami Rafał Bartek, przewodniczący TSKN określił 16-letni bilans działalności Angeli Merkel na stanowisku… » więcej 2021-09-10, godz. 18:12 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o karach finansowych, które Komisja Europejska chce nałożyć na Polskę za niewykonanie… Gośćmi Radia Opole byli dziś Kamila Stanicka (Młoda Lewica) i Kacper Kunstler (Młoda Prawica). » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »