Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy…
2021-07-22, 09:27 Autor: Joanna Matlak

Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na uczelniach i to nie podoba się opozycji

Przemysław Czarnek i Magdalena Ogórek
Przemysław Czarnek i Magdalena Ogórek
- Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji – mówił dziś w Radiu Opole prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, który był gościem Magdaleny Ogórek. Przypomnijmy, wczoraj sejm po burzliwej debacie, odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Czarnka.
- Czy było wczoraj coś co padło z ust opozycji na sali plenarnej i dotknęło pana podwójnie z uwagi na skalę manipulacji? Może ugodziło w coś co pan widzi zupełnie odwrotnie lub też ministerstwo przygotowuje odwrotnie, a opozycja referowała to zupełnie inaczej? - pytała Magdalena Ogórek.

- Nie byłem zaskoczony wypowiedziami strony opozycyjnej, choć jednak byłem zaskoczony niskim poziomem debaty z ich strony. To co zrobili, zwłaszcza poseł Grupiński, pani Szumilas czy pani Dziemianowicz-Bąk to była jedna, wielka kompromitacja. Nie było absolutnie żadnych merytorycznych zarzutów – mówił w prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

- Wniosek był oparty na czymś co nie było przedmiotem krytyki MEN, tylko moich wypowiedzi z przeszłości i to jeszcze zmanipulowanych. Jak się składa wniosek o wotum nieufności to powinno się poddać w wątpliwość jakieś decyzje ministra, a nic takiego nie miało miejsca - mówił prof. Czarnek.

- O co był wczoraj bój? Bo ja mam wrażenie, że opozycji nie chodziło o polską szkołę – mówiła Magdalena Ogórek.

- To był bój o to, żeby „było tak ja było”. Rewolucja kulturowa i obyczajowa w Europie Zachodniej i na świecie zrobiła marsz przez instytucje kultury i edukacji. To co my chcemy zrobić w Polsce poprzez wzmocnienie narzędzi, którymi będzie posługiwał się kurator, to postawienie tamy indoktrynacji, ideologizacji i demoralizacji dzieci w szkołach i doprowadzenie do pełnej wolności debaty akademickiej, bo dzisiaj jej do końca nie ma – powiedział minister Czarnek.

- Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą Polakom dawały wolność w szkołach i na uczelniach i to się nie podoba opozycji – mówił gość Magdaleny Ogórek.

Zobacz także

2021-09-20, godz. 13:05 Paweł Kukiz o ustawie antykorupcyjnej, zmianie ordynacji wyborczej i sędziach pokoju - Jestem zadowolony, że po 30-tu latach pojawia się ustawa, która powinna obowiązywać od początku transformacji ustrojowej. Z kształtu ustawy jestem też… » więcej 2021-09-20, godz. 08:37 Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola - Do tej porty dogrywaliśmy formalności związane z powołaniem stowarzyszenia, w maju ono formalnie zaistniało - powiedział Łukasz Sowada wiceprezes Stowarzyszenia… » więcej 2021-09-17, godz. 14:42 Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów oraz o zrównoważonym transporcie Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dwie klasy jednego z opolskich liceów trafiły na kwarantannę. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa opolskiej… » więcej 2021-09-17, godz. 14:05 Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności… - Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk… » więcej 2021-09-17, godz. 09:32 Rafał Pydych o tym na jakim etapie są inwestycje z "Programu 100 obwodnic" - Najbardziej zaawansowana jest w tej chwili obwodnica Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy… » więcej 2021-09-16, godz. 16:51 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" w Loży Radiowej. O płacy minimalnej w 2022 roku i niektórych zmianach podatkowych… 3010 zł brutto i 19,70 zł za godzinę - tak ma wyglądać płaca minimalna w 2022 roku. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące minimalnej pensji… » więcej 2021-09-16, godz. 12:40 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem Gościem Magdaleny Ogórek był dziś poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej. Tematami rozmowy były unijne wartości, dyskusje o polexicie i kwestie związane… » więcej 2021-09-16, godz. 08:48 Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om - Istotne dla nas są tematy związane ze świadomym gospodarowaniem środowiskiem, adaptacja do zmian klimatu i przygotowanie na sytuacje nadzwyczajne, zintegrowany… » więcej 2021-09-15, godz. 14:15 Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa… - To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i… » więcej 2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »