Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia…
2021-07-19, 09:57 Autor: Joanna Matlak

Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia posłów "buntowników" i procesie konsolidacji lewicy

Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia posłów "buntowników" i procesie konsolidacji lewicy
- Nastąpił przedostatni akt procesu połączeniowego Nowej Lewicy czyli starego SLD i starej Wiosny w postaci powołania dwóch frakcji. Zgodnie z tym co było umówione, zgodnie z tym na co kierownictwa partii się umówiły przy wyborach kiedy to razem odnieśliśmy sukces i weszliśmy ponownie do sejmu – mówił w Porannej Loży Radiowej Paweł Kampa z opolskiej Nowej Lewicy.
- Zmieniliśmy statut, żeby dwóch partnerów chciało współpracować w jednym ugrupowaniu polityczny, zmieniliśmy nazwę, bo ja kto w tańcu dwóch partnerów musi się zgadzać – mówił nasz gość. – Umówiliśmy się na pewien parytet przy stanowiskach kierowniczych partii i właśnie to nasze kierownictwo stara się wprowadzić. Czekają nas wybory partyjne. Wiosna dotrzymała słowa i 1,5 miesiąca temu rozwiązała partię a my przyjęliśmy członków byłej Wiosny do siebie i też chcieliśmy słowa - mówił Paweł Kampa.

- W związku z tym część osób, która się z tym nie zgadzała próbowała forsować swoje rozwiązania, na co przewodniczący się nie zgodził. Postanowił skorzystać ze swoich uprawnień statutowych, zawiesił osoby, które się nie zgadzały i z tego wynika całe zamieszanie – tak Paweł Kampa tłumaczył sobotnie wydarzenia w partii.

Przypomnijmy, w sobotę lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty zawiesił ośmioro posłów, członków zarządu ugrupowania. Zawieszeni sprzeciwiali się powołaniu w partii tylko dwóch frakcji.

- Nie ma nic gorszego jak niepewność co do linii partii. Przewodniczący wziął na siebie to brzemię odpowiedzialności i zaryzykował, ale doprowadził do tego na co się umówił i wreszcie teraz w październiku może w końcu odbyć się kongres zjednoczeniowy. To przetnie całą niepewność i będzie można iść do przodu.

Zobacz także

2021-09-03, godz. 15:07 Zbigniew Kubalańca o unowocześnionym po remoncie Teatrze Kochanowskiego w Opolu i planowanych inwestycjach w obiektach… Koszty szacowano na 22 mln złotych, finalnie wydano około 29 mln zł. To wydatki na gruntowny remont budynku Teatru Kochanowskiego w Opolu, który wczoraj został… » więcej 2021-09-03, godz. 14:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o sobotnim kongresie Polski 2050 Szymona Hołowni i stanie wyjątkowym na pograniczu polsk… Gośćmi dzisiejszej audycji byli Adam Gomoła (PL 2050) i Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS). » więcej 2021-09-03, godz. 11:10 Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? - To skomplikowana sprawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Wasik… » więcej 2021-09-02, godz. 16:53 "Wspólna sprawa" debata pracodawców, związkowców i ekspertów o najwyższej od 20 lat inflacji i jej skutkach Gośćmi debaty byli dziś dr Artur Żurakowski (ekonomista) i dr Jerzy Szteliga (OPZZ). Rozmawialiśmy m.in. o najwyższej od 20 lat inflacji i czy nastąpi w… » więcej 2021-09-02, godz. 13:54 Przemysław Czarnek gościem Magdaleny Ogórek - Jest ogromna szansa na to, że nie tylko w tym roku, kalendarzowym, ale i w całym roku szkolnym będziemy w trybie stacjonarnym. Mówimy o szansie, a nie o… » więcej 2021-09-02, godz. 08:57 Bartosz Maziarz o sytuacji międzynarodowej w kontekście Afganistanu i Białorusi oraz o bezpieczeństwie naszego kra… - Należy się zastanowić, czy obecna sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim jest na tyle poważna, aby stan wyjątkowy wprowadzić - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-01, godz. 16:56 Sławomir Kłosowski o postawie młodych w obliczu 82 rocznicy wybuchu II WŚ, współczesnych wojnach i wyzwaniach związanych… - Na uroczystościach naliczyłem kilkanaście pocztów sztandarowych z opolskich szkół, więc opolska młodzież pamięta. Młodzież sprawiła radość kombatantom… » więcej 2021-09-01, godz. 12:44 Józef Swaczyna o tym czy jest za dużo szpitali, szczepieniach w powiecie strzeleckim i o tym, że prawdopodobnie MON… - W kwestiach zdrowia siedzę prawie 22 lata i muszę powiedzieć, że przez ten cały czas kiedy jest coraz to inne zarządzanie szpitalami, jest to takie rzucanie… » więcej 2021-09-01, godz. 12:42 Hanna Gill-Piątek o wizycie na Opolszczyźnie, oddolnych inicjatywach struktur regionalnych partii, zapowiedziach wprowadzenia… - To ciekawe, że prezydent Duda tak ochoczo wprowadza stan wyjątkowy. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego to duża rzecz i musi być bardzo poważny powód, żeby… » więcej 2021-09-01, godz. 09:50 Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający się rok szkolny, szczepieniach uczniów i zajęciach wyrównawczych… - Zalecenia i rekomendacje przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół są już znane od miesiąca - powiedział Michał Siek, opolski kurator… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »