Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia…
2021-07-19, 09:57 Autor: Joanna Matlak

Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia posłów "buntowników" i procesie konsolidacji lewicy

Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia posłów "buntowników" i procesie konsolidacji lewicy
- Nastąpił przedostatni akt procesu połączeniowego Nowej Lewicy czyli starego SLD i starej Wiosny w postaci powołania dwóch frakcji. Zgodnie z tym co było umówione, zgodnie z tym na co kierownictwa partii się umówiły przy wyborach kiedy to razem odnieśliśmy sukces i weszliśmy ponownie do sejmu – mówił w Porannej Loży Radiowej Paweł Kampa z opolskiej Nowej Lewicy.
- Zmieniliśmy statut, żeby dwóch partnerów chciało współpracować w jednym ugrupowaniu polityczny, zmieniliśmy nazwę, bo ja kto w tańcu dwóch partnerów musi się zgadzać – mówił nasz gość. – Umówiliśmy się na pewien parytet przy stanowiskach kierowniczych partii i właśnie to nasze kierownictwo stara się wprowadzić. Czekają nas wybory partyjne. Wiosna dotrzymała słowa i 1,5 miesiąca temu rozwiązała partię a my przyjęliśmy członków byłej Wiosny do siebie i też chcieliśmy słowa - mówił Paweł Kampa.

- W związku z tym część osób, która się z tym nie zgadzała próbowała forsować swoje rozwiązania, na co przewodniczący się nie zgodził. Postanowił skorzystać ze swoich uprawnień statutowych, zawiesił osoby, które się nie zgadzały i z tego wynika całe zamieszanie – tak Paweł Kampa tłumaczył sobotnie wydarzenia w partii.

Przypomnijmy, w sobotę lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty zawiesił ośmioro posłów, członków zarządu ugrupowania. Zawieszeni sprzeciwiali się powołaniu w partii tylko dwóch frakcji.

- Nie ma nic gorszego jak niepewność co do linii partii. Przewodniczący wziął na siebie to brzemię odpowiedzialności i zaryzykował, ale doprowadził do tego na co się umówił i wreszcie teraz w październiku może w końcu odbyć się kongres zjednoczeniowy. To przetnie całą niepewność i będzie można iść do przodu.

Zobacz także

2021-09-15, godz. 13:59 Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce… - Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne… » więcej 2021-09-15, godz. 09:14 Marek Tomków, wieceprezes NRA o szczepieniach w aptekach, omijaniu ust. "apteka dla aptekarza", szczepionce przeciwko… - Dynamicznie rośnie liczba osób szczepionych przeciwko COVID 19 w aptekach - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady… » więcej 2021-09-14, godz. 13:33 Spięcie Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia, czyli magazyn krajowy o KPO i Angeli Merkel Magazyn Krajowy "Spięcie" w tym tygodniu o procesie przyjmowania Krajowego Planu Odbudowy i pożegnalnej wizycie Angeli Merkel. Gościem programu był prof. były… » więcej 2021-09-14, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach, kukizowcach, Musze i ciekawych filmach "Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we… » więcej 2021-09-14, godz. 09:30 Prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu o konferencji "Cyfryzacja", bezpieczeństwie cyfrowym miast i Internecie rz… Rozpoczęła się dwudniowa konferencja hybrydowa poruszająca zagadnienia cyfryzacji i bezpieczeństwa miast w tym zakresie. - Konferencja jest generalnie o Internecie… » więcej 2021-09-13, godz. 17:05 Jerzy Czerwiński, senator PiS o widmie kar nałożonych na Polskę przez TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, bilansie rządów… - Ja tu widzę dwie kwestie: polityczną i prawną. Podejrzewam, że to są działania specjalnie skierowane przeciwko Polsce, aby osłabić nasz potencjał gospodarczy… » więcej 2021-09-13, godz. 09:12 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa o próbach rozwiązania problemów psychiatrii w Opolu - Samorząd województwa od wielu lat czyni bardzo wiele starań w kwestii poprawy ochrony zdrowia psychicznego i zapewnienie pomocy pacjentom - powiedziała w… » więcej 2021-09-13, godz. 09:05 Rafał Bartek, lider mniejszości niemieckiej o bilansie 16 lat kanclerstwa Angeli Merkel, kto ją zastąpi, o kampanii… - Stabilność i przewidywalność - takimi określeniami Rafał Bartek, przewodniczący TSKN określił 16-letni bilans działalności Angeli Merkel na stanowisku… » więcej 2021-09-10, godz. 18:12 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o karach finansowych, które Komisja Europejska chce nałożyć na Polskę za niewykonanie… Gośćmi Radia Opole byli dziś Kamila Stanicka (Młoda Lewica) i Kacper Kunstler (Młoda Prawica). » więcej 2021-09-10, godz. 14:07 Dr Karol Nawrocki prezes IPN o wizycie w Opolu i planach pracy Instytutu na najbliższe miesiące, o edukacji najmłodszych… - Chciałem zobaczyć jak funkcjonuje delegatura IPN w Opolu, ale też porozmawiać z naszymi partnerami czyli Instytutem Śląskim, Muzeum Jeńców Wojennych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »