Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków…
2021-07-16, 09:26 Autor: Joanna Matlak

Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Opolu

Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Opolu
- Nasze stanowiska będą w środku, więc będzie można zapoznać się co to jest program Profilaktyka 40plus, dowiemy się tam jak się zapisać i jak z tego programu skorzystać - mówiła w Porannej Loży Radiowej Barbara Pawlos, Rzecznik NFZ-u w Opolu. W te sobotę opolanie, którzy przyjdą do CH Karolinka, będą mogli skorzystać także z wielu dodatkowych "usług" jak choćby wyrobić od rei kartę EKUZ.
- Wyjeżdżając na wakacje, warto mieć ze sobą kartę EKUZ. Będziemy ją wydawać "od ręki", więc to dla opolan duży plus - zwróciła uwagę rzecznik. - Poza tym będzie można potwierdzić profil zaufany, jeśli chcemy zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta, a nie możemy tego zrobić przez bank - dodała.

- Będą też konsultacje z trenerem personalnym, można porozmawiać o aktywności fizycznej ale i zdrowym żywieniu, dodatkowo będą lekarze kardiolodzy czy diabetolodzy. Można przyjść z naszymi wynikami badań czy też skonsultować przyjmowane leki - mówiła Barbara Pawlos.

Jak działa program "Profilaktyka 40 plus"?
- Rejestrujemy się za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, wypełniamy ankietę o stanie zdrowia i po jej wypełnieniu, generuje się nam e-skierowanie. Wybieramy podmiot, w którym chcemy się zbadać. Nie obowiązuje rejonizacja, więc nie musi być to podmiot w Opolu czy regionie. W tej chwili u nas jest 30 takich pdmiotow ale ta liczba systematycznie rośnie - mówił nasz gość.

Zobacz także

2021-09-14, godz. 09:30 Prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu o konferencji "Cyfryzacja", bezpieczeństwie cyfrowym miast i Internecie rz… Rozpoczęła się dwudniowa konferencja hybrydowa poruszająca zagadnienia cyfryzacji i bezpieczeństwa miast w tym zakresie. - Konferencja jest generalnie o Internecie… » więcej 2021-09-13, godz. 17:05 Jerzy Czerwiński, senator PiS o widmie kar nałożonych na Polskę przez TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, bilansie rządów… - Ja tu widzę dwie kwestie: polityczną i prawną. Podejrzewam, że to są działania specjalnie skierowane przeciwko Polsce, aby osłabić nasz potencjał gospodarczy… » więcej 2021-09-13, godz. 09:12 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa o próbach rozwiązania problemów psychiatrii w Opolu - Samorząd województwa od wielu lat czyni bardzo wiele starań w kwestii poprawy ochrony zdrowia psychicznego i zapewnienie pomocy pacjentom - powiedziała w… » więcej 2021-09-13, godz. 09:05 Rafał Bartek, lider mniejszości niemieckiej o bilansie 16 lat kanclerstwa Angeli Merkel, kto ją zastąpi, o kampanii… - Stabilność i przewidywalność - takimi określeniami Rafał Bartek, przewodniczący TSKN określił 16-letni bilans działalności Angeli Merkel na stanowisku… » więcej 2021-09-10, godz. 18:12 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o karach finansowych, które Komisja Europejska chce nałożyć na Polskę za niewykonanie… Gośćmi Radia Opole byli dziś Kamila Stanicka (Młoda Lewica) i Kacper Kunstler (Młoda Prawica). » więcej 2021-09-10, godz. 14:07 Dr Karol Nawrocki prezes IPN o wizycie w Opolu i planach pracy Instytutu na najbliższe miesiące, o edukacji najmłodszych… - Chciałem zobaczyć jak funkcjonuje delegatura IPN w Opolu, ale też porozmawiać z naszymi partnerami czyli Instytutem Śląskim, Muzeum Jeńców Wojennych… » więcej 2021-09-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o muzeum Kresów, problemach opolskiej psychiatrii, zmianach w Polskim Ładzie i… - W ciągu pięciu lat powinno powstać Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski wojewoda opolski… » więcej 2021-09-09, godz. 18:02 Pracodawcy i związkowcy o ułatwieniach dla cudzoziemców w podejmowaniu pracy, oraz o tym, że pracodawca nie będzie… Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad ustawą, która uprości procedurę udzielania zezwoleń na pobyt czasowy na terytorium Polski. Wszystko po to, by… » więcej 2021-09-09, godz. 14:10 Beata Kempa, eurodeputowana Solidarnej Polski w "Prosto z Sejmu", cyklu Magdaleny Ogórek - Życzylibyśmy sobie, żeby szczególnie ci, którzy krzyczą na temat możliwości dostępu opinii publicznej do wiedzy umożliwić zdobycie takiej wiedzy -… » więcej 2021-09-09, godz. 10:23 Adam Leszczyński, rzecznik MZD w Opolu o zakorkowanych ulicach Opola z powodu koniecznych remontów dróg - Wszystkie te remonty i przebudowy muszą odbywać się w tym samym czasie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »