Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Poseł Janusz Kowalski o perspektywach rozwoju opolskiej…
2021-07-06, 09:17 Autor: Joanna Matlak

Poseł Janusz Kowalski o perspektywach rozwoju opolskiej wagonówki, np. we współpracy z miastem Opolem, Politechniką Opolską czy Kolejarzem Opole

Poseł Janusz Kowalski o perspektywach rozwoju opolskiej wagonówki, np. we współpracy z miastem Opolem, Politechniką Opolską czy Kolejarzem Opole
- To była trudna operacja, która kończy się właściwie dzisiaj, czyli ponad 20-milionową inwestycją, wykupieniem kilkunastu hektarów gruntów i największej hali w Europie - mówił w Porannej Loży Janusz Kowalski, opolski poseł Solidarnej Polski o przejęciu opolskiej „wagonówki” przez PKP Intercity Remtrak.
- Pamiętam kiedy pracownicy nie mogli przygotować świąt, bo słowacki właściciel im nie zapłacił i to były straszne obrazki w XXI wieku w stolicy województwa. Akurat miałem zaszczyt był wiceministrem aktywów państwowych i nadzorowałem polską kolej w tym spółkę PKP i podjąłem decyzję, że PKP Intercity wykorzysta tę wielką szansę, czyli zrepolonizuje to przedsiębiorstwo – mówił Janusz Kowalski.

- To była trudna operacja, która trwała rok, a koczy się w zasadzie dzisiaj. Dzisiaj mamy już 250 stabilnych miejsc pracy, docelowo będzie ich ponad 400 – mówił nasz gość.

- Zapewniam o wielkich inwestycjach PKP w Opolu. Chcę podziękować szczególnie Sławomirowi Batko, który jako dyrektor odpowiadał za proces przejęcia opolskiej „wagonówki” współpracując ze wszystkimi interesariuszami. To dobra informacja dla tysięcy opolan, których dziadkowie, ojcowie, wujkowie czy matki pracowali kiedykolwiek w „wagonówce”.

- Mamy też deklarację współpracy z Politechniką Opolską, że być może będzie to początek odbudowy kształcenia kadr dla całego przemysłu kolejowego w Opolu, bo pamiętajmy, że kiedyś Opole koleją stało – podkreślił wiceminister.

- To jest wiele terenów, które można wykorzystać inwestycyjnie, być może z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną, być może z miastem, a myślę, że to może być dobra informacja dla klubu żużlowego Kolejarz Opole, by budować relacje, bo sam klub jakby bezpośrednio nawiązuje do opolskiej „wagonówki” – mówił poseł Kowalski.

Zobacz także

2021-09-01, godz. 16:56 Sławomir Kłosowski o postawie młodych w obliczu 82 rocznicy wybuchu II WŚ, współczesnych wojnach i wyzwaniach związanych… - Na uroczystościach naliczyłem kilkanaście pocztów sztandarowych z opolskich szkół, więc opolska młodzież pamięta. Młodzież sprawiła radość kombatantom… » więcej 2021-09-01, godz. 12:44 Józef Swaczyna o tym czy jest za dużo szpitali, szczepieniach w powiecie strzeleckim i o tym, że prawdopodobnie MON… - W kwestiach zdrowia siedzę prawie 22 lata i muszę powiedzieć, że przez ten cały czas kiedy jest coraz to inne zarządzanie szpitalami, jest to takie rzucanie… » więcej 2021-09-01, godz. 12:42 Hanna Gill-Piątek o wizycie na Opolszczyźnie, oddolnych inicjatywach struktur regionalnych partii, zapowiedziach wprowadzenia… - To ciekawe, że prezydent Duda tak ochoczo wprowadza stan wyjątkowy. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego to duża rzecz i musi być bardzo poważny powód, żeby… » więcej 2021-09-01, godz. 09:50 Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający się rok szkolny, szczepieniach uczniów i zajęciach wyrównawczych… - Zalecenia i rekomendacje przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół są już znane od miesiąca - powiedział Michał Siek, opolski kurator… » więcej 2021-08-31, godz. 18:15 Spięcie - na magazyn międzynarodowy zapraszają Piotr Cywiński i Michał Rachoń Aleksander Poczobut i Andżelika Borys przebywający w areszcie zostaną wypuszczeni jeśli przyznają się do winy i poproszą o ułaskawienie. Oskarżeni są… » więcej 2021-08-31, godz. 12:59 "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Polskie Radio Opole) o "piłowaniu (przywilejów) większości katolickiej… » więcej 2021-08-30, godz. 09:10 Grzegorz Adamczyk o 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych - Dzisiaj Święto Wolności i Solidarności, bardzo ważne dla nas święto, które upamiętnia wydarzenia sprzed 41. lat - powiedział Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący… » więcej 2021-08-30, godz. 08:09 Marek Kawa o amerykańskich interwencjach wojskowych w Afganistanie i Iraku - Atak na World Trade Center to był moment przełomowy, ale pamiętajmy, że zamach na Bin Ladena był przygotowywany już pod koniec lat 90. Od połowy lat 90… » więcej 2021-08-30, godz. 12:55 Marcin Ociepa o tym czy będzie ministrem rozwoju, zespole parlamentarnym "Polska OdNowa" i Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych… - Normalnie bym powiedział, że plotek nie komentuje, ale ta jest podwójnie nieprawdziwa - powiedział w Południowej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister… » więcej 2021-08-30, godz. 09:08 Joanna Kasprzak-Dżyberti i Andrzej Nowak, sołtys Suchego Boru o pomocy dla Afgańczyków przebywających w tamtejszym… - Zalała na fala, tsunami darów - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Joanna Kasprzak-Dżyberti, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór, mówiąc… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »