Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie…
2021-07-05, 13:00 Autor: Joanna Matlak

Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie "króla", czyli Donalda Tuska do krajowej polityki

Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie "króla" czyli Donalda Tuska do krajowej polityki
– Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i tej decyzji. Cytując dziennikarzy i blogerów, możemy mówić o "powrocie króla" – mówił Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej (klub KO).
– Wystąpienie Tuska było bardzo ważne. Ono zupełnie zmienia polską scenę polityczną. Donald Tusk mówił o dwóch istotnych kwestiach, czyli integracji Platformy, ale też o wzmocnieniu opozycji. Nie bez znaczenia jest jego doświadczenie i wiedza zarówno w polityce krajowej, jak i międzynarodowej – mówił Kostuś. – Tusk jest gwarantem, że opozycja będzie zintegrowana, że ze wzmocnioną Platformą, co jest ważnym elementem tej składanki opozycji, uda się wygrać wybory w 2023 roku, a może i wcześniej – dodał nasz gość.

– Nie ma czasu na fochy, obrażanie i animozje czy też urażone ambicje. Jeśli chcemy odsunąć PiS od władzy, musimy działać wspólnie i ponad politycznymi podziałami – zaznaczał.

Naszego gościa pytaliśmy czy radość z „powrotu króla” jest w PO powszechna. – Byli tacy, którzy mówili o powrocie Tuska jako scenariuszu niemożliwym, byli tacy, którzy budowali różne inne scenariusze. Ostatecznie zwyciężyła zgoda, rozsądek i pragmatyka – stwierdził poseł Kostuś.

A co dalej z Rafałem Trzaskowskim? – Prezydent Trzaskowski mówił, że chętnie podejmie rywalizację z Tuskiem, ostatecznie się z tego projektu wycofał… Rafał Trzaskowski jest prezydentem Warszawy, a to już jest polityka krajowa, Trzaskowski zdobył w wyborach 10 mln głosów i jest obdarzony wielkim kredytem zaufania. Jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym politykiem w Polsce. To wielki kapitał, który będzie wzmocnieniem dla Tuska jako szefa PO – mówił poseł Kostuś.

Zobacz także

2021-08-27, godz. 12:34 Młodzieżowa Loża Radiowa o osobach koczujących na granicy polsko-białoruskiej, odwołaniu marszałek Witek i rozpoczynającym… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS i Kacper Jungowski z Młodych Demokratów. » więcej 2021-08-27, godz. 08:54 Ryszard Galla o tym czy możliwe jest odwołanie marszałek Witek przez opozycję i zbliżających się wyborach w Nie… - Zależy jak będzie się układała scena polityczna. Na dziś musiałby nastąpić jakiś wstrząs. Bo to co się dzieje w rządzie czy samym parlamencie jest… » więcej 2021-08-26, godz. 13:59 Debata "Wspólna sprawa", czyli pracodawcy, związkowcy i ekonomiści o budżecie państwa na 2022 rok i prognozach dotyczących… We wtorek rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok. Deficyt ma wynieść 30 mld złotych. A jakie będą plany na kolejne lata? – W 2023 roku będziemy wracać… » więcej 2021-08-26, godz. 13:01 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara W kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją… » więcej 2021-08-26, godz. 09:05 Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa - Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy… » więcej 2021-08-25, godz. 17:54 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu dla niepełnosprawnych, rodzicielstwie zastępczym oraz zadaniach… W Prudniku ruszają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapewnią rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnym. Jest to ostatni na Opolszczyźnie powiat… » więcej 2021-08-25, godz. 13:45 Tomasz Hanzel, nowy dyrektor OCRG podsumowuje działalność jednostki w I półroczu 2021 i planach na kolejne miesi… - W pierwszym półroczu tego roku oceniliśmy i rozstrzygnęliśmy w sumie trzy nabory: na infrastrukturę usług społecznych, inwestycje dla podmiotów ekonomii… » więcej 2021-08-25, godz. 08:32 Marcin Ociepa o testowaniu naszego państwa i społeczeństwa przez białoruski reżim, aspekcie humanitarnym, uszczelnianiu… - Jest różnie. Myślę, że akurat polskie społeczeństwo jest nieco bardziej świadome niż społeczeństwo na Zachodzie. Mamy tego świadomość na co dzień… » więcej 2021-08-24, godz. 17:49 Samorządowcy z powiatu oleskiego o realizacji obowiązku zapewnienia publicznego transportu zbiorowego Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego. Zadanie to realizują firmy prywatne oraz należące do gmin… » więcej 2021-08-24, godz. 11:06 "Co tam Panie w polityce?" prowadza Piotr Gociek i Piotr Moc Komentarze i opinie na najświeższe wydarzenia społeczno-polityczne, jak co w wtorek: Piotr Gociek (Jedynka, Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura ) i Piotr… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »