Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie…
2021-07-05, 13:00 Autor: Joanna Matlak

Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie "króla", czyli Donalda Tuska do krajowej polityki

Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie "króla" czyli Donalda Tuska do krajowej polityki
– Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i tej decyzji. Cytując dziennikarzy i blogerów, możemy mówić o "powrocie króla" – mówił Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej (klub KO).
– Wystąpienie Tuska było bardzo ważne. Ono zupełnie zmienia polską scenę polityczną. Donald Tusk mówił o dwóch istotnych kwestiach, czyli integracji Platformy, ale też o wzmocnieniu opozycji. Nie bez znaczenia jest jego doświadczenie i wiedza zarówno w polityce krajowej, jak i międzynarodowej – mówił Kostuś. – Tusk jest gwarantem, że opozycja będzie zintegrowana, że ze wzmocnioną Platformą, co jest ważnym elementem tej składanki opozycji, uda się wygrać wybory w 2023 roku, a może i wcześniej – dodał nasz gość.

– Nie ma czasu na fochy, obrażanie i animozje czy też urażone ambicje. Jeśli chcemy odsunąć PiS od władzy, musimy działać wspólnie i ponad politycznymi podziałami – zaznaczał.

Naszego gościa pytaliśmy czy radość z „powrotu króla” jest w PO powszechna. – Byli tacy, którzy mówili o powrocie Tuska jako scenariuszu niemożliwym, byli tacy, którzy budowali różne inne scenariusze. Ostatecznie zwyciężyła zgoda, rozsądek i pragmatyka – stwierdził poseł Kostuś.

A co dalej z Rafałem Trzaskowskim? – Prezydent Trzaskowski mówił, że chętnie podejmie rywalizację z Tuskiem, ostatecznie się z tego projektu wycofał… Rafał Trzaskowski jest prezydentem Warszawy, a to już jest polityka krajowa, Trzaskowski zdobył w wyborach 10 mln głosów i jest obdarzony wielkim kredytem zaufania. Jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym politykiem w Polsce. To wielki kapitał, który będzie wzmocnieniem dla Tuska jako szefa PO – mówił poseł Kostuś.

Zobacz także

2021-09-01, godz. 12:42 Hanna Gill-Piątek o wizycie na Opolszczyźnie, oddolnych inicjatywach struktur regionalnych partii, zapowiedziach wprowadzenia… - To ciekawe, że prezydent Duda tak ochoczo wprowadza stan wyjątkowy. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego to duża rzecz i musi być bardzo poważny powód, żeby… » więcej 2021-09-01, godz. 09:50 Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający się rok szkolny, szczepieniach uczniów i zajęciach wyrównawczych… - Zalecenia i rekomendacje przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół są już znane od miesiąca - powiedział Michał Siek, opolski kurator… » więcej 2021-08-31, godz. 18:15 Spięcie - na magazyn międzynarodowy zapraszają Piotr Cywiński i Michał Rachoń Aleksander Poczobut i Andżelika Borys przebywający w areszcie zostaną wypuszczeni jeśli przyznają się do winy i poproszą o ułaskawienie. Oskarżeni są… » więcej 2021-08-31, godz. 12:59 "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Polskie Radio Opole) o "piłowaniu (przywilejów) większości katolickiej… » więcej 2021-08-30, godz. 09:10 Grzegorz Adamczyk o 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych - Dzisiaj Święto Wolności i Solidarności, bardzo ważne dla nas święto, które upamiętnia wydarzenia sprzed 41. lat - powiedział Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący… » więcej 2021-08-30, godz. 08:09 Marek Kawa o amerykańskich interwencjach wojskowych w Afganistanie i Iraku - Atak na World Trade Center to był moment przełomowy, ale pamiętajmy, że zamach na Bin Ladena był przygotowywany już pod koniec lat 90. Od połowy lat 90… » więcej 2021-08-30, godz. 12:55 Marcin Ociepa o tym czy będzie ministrem rozwoju, zespole parlamentarnym "Polska OdNowa" i Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych… - Normalnie bym powiedział, że plotek nie komentuje, ale ta jest podwójnie nieprawdziwa - powiedział w Południowej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister… » więcej 2021-08-30, godz. 09:08 Joanna Kasprzak-Dżyberti i Andrzej Nowak, sołtys Suchego Boru o pomocy dla Afgańczyków przebywających w tamtejszym… - Zalała na fala, tsunami darów - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Joanna Kasprzak-Dżyberti, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór, mówiąc… » więcej 2021-08-27, godz. 18:49 Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyć będą uroczystości religijne i koncerty w Prudniku-Lesie Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tego wydarzenia nawiązywać będą uroczystości w Prudniku-Lesie. W sobotę odbędzie się… » więcej 2021-08-27, godz. 12:34 Młodzieżowa Loża Radiowa o osobach koczujących na granicy polsko-białoruskiej, odwołaniu marszałek Witek i rozpoczynającym… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS i Kacper Jungowski z Młodych Demokratów. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »