Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach…
2021-07-02, 13:56 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną Prawicę i partyjnych kongresach

Kamil Wencel i Dawid Rygol gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej [fot. Agnieszka Lubczańska]
Kamil Wencel i Dawid Rygol gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej [fot. Agnieszka Lubczańska]
Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych dla Wolności (Konfederacja). Rozmawialiśmy o partyjnych kongresach, utracie a potem odzyskaniu większości sejmowej przez Zjednoczoną Prawicę, o sprawie nowelizacji KPA, która wywołała burzę na linii Polska-Izrael i ostatnich doniesieniach o poparciu przez PiS prof. Wiącka na stanowisko RPO.
- Czwartego lipca w Warszawie odbędzie się konwencja programowa Konfederacji, będzie zaprezentowany program dla Polski po lockdownie w odpowiedzi na Polski Ład PiS-u. rozpoczynamy o 12.00 ale o 10.00 już rozpocznie się piknik dla rodzin i naszych sympatyków. Polski Ład zdecydowanie nam się nie podoba, to w głównej mierzy program socjalistyczny – mówił Kamil Wencel.

- Porozumienie wywalczyło w nowym ładzie kilka swoich postulatów, np. ulgę Gowina czy podniesienie kwoty w0olnej od podatku, będziemy o to zabiegać – mówił Dawid Rygol.
- My po lockdownie chcemy dać więc luzu przedsiębiorcom, którzy ucierpieli i musieli zamknąć firmy – mówił Wencel. – Chcę też pogratulować koledze z Porozumienia, z Wami nam najbardziej po drodze na scenie politycznej – dodał. - To ważne by wspomagać i stymulować gospodarkę – stwierdził Rygol.

Kolejnym tematem była nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego zgodnie z którymi po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Władze Izraela skrytykowały zapisy, twierdząc, że uniemożliwią one zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę.
- Można dojść do wniosku ze PiS w końcu chce postawić przed sądem osoby, które postanowiły dorobić się na oszustwach. Znamy przypadek w których podawano się za kuratora osób, mających 130 lat... Aktualny obóz rządzący ma dobry plan, miejmy nadzieję że przerodzi się w czyn i nowelizacja zadziała - mówił Kamil Wencel.

- Nie widzę tutaj pola do politycznej walki, to coś co trzeba było zrobić. "Podkładanie się" wewnętrznym podmiotom, w tym przypadku państwu Izraelowi będzie świadczyło o tym że nie jesteśmy suwerennym państwem. Skoro Sejm tak przegłosował to powinniśmy to wprowadzić w życie - mówił Dawid Rygol.

Zobacz także

2021-08-31, godz. 12:59 "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Polskie Radio Opole) o "piłowaniu (przywilejów) większości katolickiej… » więcej 2021-08-30, godz. 09:10 Grzegorz Adamczyk o 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych - Dzisiaj Święto Wolności i Solidarności, bardzo ważne dla nas święto, które upamiętnia wydarzenia sprzed 41. lat - powiedział Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący… » więcej 2021-08-30, godz. 08:09 Marek Kawa o amerykańskich interwencjach wojskowych w Afganistanie i Iraku - Atak na World Trade Center to był moment przełomowy, ale pamiętajmy, że zamach na Bin Ladena był przygotowywany już pod koniec lat 90. Od połowy lat 90… » więcej 2021-08-30, godz. 12:55 Marcin Ociepa o tym czy będzie ministrem rozwoju, zespole parlamentarnym "Polska OdNowa" i Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych… - Normalnie bym powiedział, że plotek nie komentuje, ale ta jest podwójnie nieprawdziwa - powiedział w Południowej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister… » więcej 2021-08-30, godz. 09:08 Joanna Kasprzak-Dżyberti i Andrzej Nowak, sołtys Suchego Boru o pomocy dla Afgańczyków przebywających w tamtejszym… - Zalała na fala, tsunami darów - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Joanna Kasprzak-Dżyberti, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór, mówiąc… » więcej 2021-08-27, godz. 18:49 Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyć będą uroczystości religijne i koncerty w Prudniku-Lesie Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tego wydarzenia nawiązywać będą uroczystości w Prudniku-Lesie. W sobotę odbędzie się… » więcej 2021-08-27, godz. 12:34 Młodzieżowa Loża Radiowa o osobach koczujących na granicy polsko-białoruskiej, odwołaniu marszałek Witek i rozpoczynającym… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS i Kacper Jungowski z Młodych Demokratów. » więcej 2021-08-27, godz. 08:54 Ryszard Galla o tym czy możliwe jest odwołanie marszałek Witek przez opozycję i zbliżających się wyborach w Nie… - Zależy jak będzie się układała scena polityczna. Na dziś musiałby nastąpić jakiś wstrząs. Bo to co się dzieje w rządzie czy samym parlamencie jest… » więcej 2021-08-26, godz. 13:59 Debata "Wspólna sprawa", czyli pracodawcy, związkowcy i ekonomiści o budżecie państwa na 2022 rok i prognozach dotyczących… We wtorek rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok. Deficyt ma wynieść 30 mld złotych. A jakie będą plany na kolejne lata? – W 2023 roku będziemy wracać… » więcej 2021-08-26, godz. 13:01 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara W kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »