Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu…
2021-07-01, 13:18 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach i zniesieniu limitów do specjalistów

Jarosław Kończyło [fot. Paula Hołubowicz]
Jarosław Kończyło [fot. Paula Hołubowicz]
- Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy jedynym ośrodkiem w regionie, który przyjmował takich pacjentów - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Zmiana wchodzi w życie dzisiaj, czyli 1 lipca.
- Mamy dużą radość z tego, że możemy wrócić do normalnej pracy. Był to dla nas bardzo trudny okres. Przez 15 miesięcy przyjęliśmy blisko 2750 pacjentów, co jest bardzo dużą liczbą - powiedział dyrektor Kończyło.

Rozmawialiśmy także o zniesieniu limitów pacjentów do specjalistów. Ma to ułatwić dostęp do leczenia i zmniejszyć kolejki. - To bardzo dobra decyzja, należy jednak pamiętać, że specjalistów też jest określona liczba.

Gość Południowej Loży Radiowej apelował także, o to, żeby się szczepić.
- Tylko wtedy nie będziemy musieli hospitalizować pacjentów, będą przechodzić covid łagodniej, nie będą trafiać do szpitala. Zauważyliśmy 30% spadek liczby szczepień tydzień do tygodnia. Mam nadzieję, że po wakacjach chętnych do szczepień będzie więcej, boję się tylko, że będzie już za późo. Szczepcie się, bo to obecnie jedyne narzędzie, żeby pokonać covida - mówił dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Gość Południowej Loży Radiowej powiedział także o wizycie wybitnego specjalisty z dziedziny urolgii prof. Piotra Chłosty, który w kędzierzyńskim szpitalu przeprowadził wspólnie z tamtejszymi lekarzami operację metodą laparoskopową - Powiedział, że nasz zespół jest jednym z wiodących w kraju i silnie zmotywowanych do przeprowadzania takich operacji.

Zobacz także

2021-09-01, godz. 09:50 Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający się rok szkolny, szczepieniach uczniów i zajęciach wyrównawczych… - Zalecenia i rekomendacje przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół są już znane od miesiąca - powiedział Michał Siek, opolski kurator… » więcej 2021-08-31, godz. 18:15 Spięcie - na magazyn międzynarodowy zapraszają Piotr Cywiński i Michał Rachoń Aleksander Poczobut i Andżelika Borys przebywający w areszcie zostaną wypuszczeni jeśli przyznają się do winy i poproszą o ułaskawienie. Oskarżeni są… » więcej 2021-08-31, godz. 12:59 "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Co tam Panie w polityce? Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Polskie Radio Opole) o "piłowaniu (przywilejów) większości katolickiej… » więcej 2021-08-30, godz. 09:10 Grzegorz Adamczyk o 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych - Dzisiaj Święto Wolności i Solidarności, bardzo ważne dla nas święto, które upamiętnia wydarzenia sprzed 41. lat - powiedział Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący… » więcej 2021-08-30, godz. 08:09 Marek Kawa o amerykańskich interwencjach wojskowych w Afganistanie i Iraku - Atak na World Trade Center to był moment przełomowy, ale pamiętajmy, że zamach na Bin Ladena był przygotowywany już pod koniec lat 90. Od połowy lat 90… » więcej 2021-08-30, godz. 12:55 Marcin Ociepa o tym czy będzie ministrem rozwoju, zespole parlamentarnym "Polska OdNowa" i Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych… - Normalnie bym powiedział, że plotek nie komentuje, ale ta jest podwójnie nieprawdziwa - powiedział w Południowej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister… » więcej 2021-08-30, godz. 09:08 Joanna Kasprzak-Dżyberti i Andrzej Nowak, sołtys Suchego Boru o pomocy dla Afgańczyków przebywających w tamtejszym… - Zalała na fala, tsunami darów - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Joanna Kasprzak-Dżyberti, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór, mówiąc… » więcej 2021-08-27, godz. 18:49 Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyć będą uroczystości religijne i koncerty w Prudniku-Lesie Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tego wydarzenia nawiązywać będą uroczystości w Prudniku-Lesie. W sobotę odbędzie się… » więcej 2021-08-27, godz. 12:34 Młodzieżowa Loża Radiowa o osobach koczujących na granicy polsko-białoruskiej, odwołaniu marszałek Witek i rozpoczynającym… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS i Kacper Jungowski z Młodych Demokratów. » więcej 2021-08-27, godz. 08:54 Ryszard Galla o tym czy możliwe jest odwołanie marszałek Witek przez opozycję i zbliżających się wyborach w Nie… - Zależy jak będzie się układała scena polityczna. Na dziś musiałby nastąpić jakiś wstrząs. Bo to co się dzieje w rządzie czy samym parlamencie jest… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »