Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina…
2021-06-30, 09:17 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina o licznej reprezentacji Opolszczyzny we władzach partii oraz o nowym programie ugrupowania

Piotr Pancześnik o kongresie Porozumienia Jarosława Gowina
- To jest uhonorowanie obszaru, który jest dla nas niezwykle ważny, jakim jest samorząd - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Porozumienia o wyborze Tomasza Witkowskiego, wiceburmistrza Brzegu do zarządu partii.
W czasie weekendowego kongresu Porozumienia wybierano władze tej organizacji. Wiceprezesem pozostał opolanin Marcin Ociepa, w zarządzie nadal zasiada, także opolanin, Krzysztof Drynda.
Gość Porannej Loży Radiowej został natomiast wybrany do siedmioosobowego Sądu Koleżeńskiego w partii.

- Opolszczyzna charakteryzuje się, może będę nieskromy, pewnym potencjałem intelektualnym, doświadczeniem w działalności publicznej - stwierdził Pancześnik, pytany o stosunkowo liczną reprezentację Opolszczyzny we władzach Porozumienia.

Partia w weekend przedstawiła swój nowy program wypracowany w czasie czternastu tematycznych konferencji regionalnych.

- Szczególną uwagę chciałbym zwrócić na bezpieczeństwo. Kwestie bezpieczeństwa osobistego obywateli i bezpieczeństwa państwa stają się coraz bardziej istotne w kontekście sytuacji międzynarodowej. Nasza armia wymaga dalszych nakładów, odpowiedniego technicznego uzbrojenia. Ale bezpieczeństwo, to również ochrona zdrowia i drogi. To bardzo szerokie pojęcie.

Piotr Pancześnik zaznaczył także, że jeśli chodzi o podatki, to Porozumienie jest za równomiernym obciążeniem społeczeństwa daninami.

Zobacz także

2021-08-26, godz. 09:05 Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa - Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy… » więcej 2021-08-25, godz. 17:54 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu dla niepełnosprawnych, rodzicielstwie zastępczym oraz zadaniach… W Prudniku ruszają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapewnią rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnym. Jest to ostatni na Opolszczyźnie powiat… » więcej 2021-08-25, godz. 13:45 Tomasz Hanzel, nowy dyrektor OCRG podsumowuje działalność jednostki w I półroczu 2021 i planach na kolejne miesi… - W pierwszym półroczu tego roku oceniliśmy i rozstrzygnęliśmy w sumie trzy nabory: na infrastrukturę usług społecznych, inwestycje dla podmiotów ekonomii… » więcej 2021-08-25, godz. 08:32 Marcin Ociepa o testowaniu naszego państwa i społeczeństwa przez białoruski reżim, aspekcie humanitarnym, uszczelnianiu… - Jest różnie. Myślę, że akurat polskie społeczeństwo jest nieco bardziej świadome niż społeczeństwo na Zachodzie. Mamy tego świadomość na co dzień… » więcej 2021-08-24, godz. 17:49 Samorządowcy z powiatu oleskiego o realizacji obowiązku zapewnienia publicznego transportu zbiorowego Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego. Zadanie to realizują firmy prywatne oraz należące do gmin… » więcej 2021-08-24, godz. 11:06 "Co tam Panie w polityce?" prowadza Piotr Gociek i Piotr Moc Komentarze i opinie na najświeższe wydarzenia społeczno-polityczne, jak co w wtorek: Piotr Gociek (Jedynka, Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura ) i Piotr… » więcej 2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »