Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Co tam Panie w polityce?' prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza…
2021-06-29, 13:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

"Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek

Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia, na którym Jarosław Gowin powiedział:
- Ci, którzy chcą nas wypchnąć, szkodzą Zjednoczonej Prawicy, co gorsza, szkodzą Polsce, Porozumienie gotowe jest do kontynuowania "dobrego dla Polski projektu Zjednoczonej Prawicy". To nie my działamy na rzecz jego zniszczenia, ale jeżeli ktoś będzie chciał ten projekt zakończyć, to chcę się zobowiązać wobec was, że zbuduję inne, alternatywne scenariusze i będę w tym skuteczny - mówił prezes Porozumienia.
- Jarosław Gowin ma do wyboru drogę niezbyt dobrą i niezbyt dobrą. Jedna, to siedzenie cicho i przyglądanie się jak Adam Bielan wyciąga mu ludzi, a drugie podkreślanie swojej odrębności i granie "na ostro" licząc na to, że budowanie alternatywnej większości po prawej stronie jeszcze się nie zakończyło - skomentował Piotr Gociek, publicysta DoRzeczy, Polskiego Radia i TVP Kultura.


- Ucieranie się wspólnych stanowisk odbywa się drogą dążącego do mądrego kompromisu wewnętrznego dialogu, a nie za pośrednictwem wysyłanych w przestrzeń publiczną komunikatów uwypuklających odrębność nadawcy - napisał w liście odczytanym na kongresie Porozumienia Jarosław Kaczyński.
- Jarosław Kaczyński ma rację i nie ma racji jednocześnie. Oczywiście najważniejsze jest to, żeby z dala od kamer pewne rzeczy sobie wyjaśnić i ustalić, ale z drugiej strony, kiedy człowiek czuje, że jest bezsilny w negocjacjach wewnętrznych to próbuje takimi sygnałami z zewnątrz coś ugrać - uważa Piotr Gociek.- Mam nadzieję, że raczej wesprze nas swoim doświadczeniem, będzie chodził z nami i rozdawał ulotki przy kolejnych wyborach, a niekoniecznie chciał rozdawać karty powiedział o Donaldzie Tusku i jego powrocie Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski.
- W Platformie mamy cztery podejścia do powrotu Tuska, jedni chcą, żeby wrócił, drudzy też chcą, ale obostrzają to warunkami, trzecia grupa to ci, którzy uważają, że to bez sensu, bo to przeszłość, a czwarta to ci, którzy tak uważają i nie boją się tego powiedzieć.
Największy problem będzie z ułożeniem relacji Trzaskowski - Tusk - skomentował Piotr Gociek.

Władysław Kosianiak-Kamysz poinformował Polską Agencję Prasową, że w przyszłym tygodniu Ireneusz Raś ogłosi swoją inicjatywę.
- Myślę, że na pewno wzmocni ona Koalicję Polską - dodał szef ludowców.
Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, w utworzonym przez Rasia stowarzyszeniu uczestniczyć będzie wielu samorządowców oraz byłych parlamentarzystów.
- Wszyscy teraz zakładają stowarzyszenia. Wszystko wskazuje na to, że opozycja zamierza się jednoczyć - tak jak Zjednoczona Prawica - przez podział. Bo nie można się jednoczyć, jeśli się nie podzieli wcześniej. Politykę można porównać do akwarium, w którym są różne ryby, jedne duże, drugie małe, trzecie piękne i jest też, ani ładny, ani nie największy glonojad, zasuwa po tej szybie i zjada resztki po innych rybach. Historia PSLu to opowieść seryjnego marnowania szans i złych wyborów.

Zobacz także

2021-08-26, godz. 09:05 Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa - Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy… » więcej 2021-08-25, godz. 17:54 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu dla niepełnosprawnych, rodzicielstwie zastępczym oraz zadaniach… W Prudniku ruszają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapewnią rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnym. Jest to ostatni na Opolszczyźnie powiat… » więcej 2021-08-25, godz. 13:45 Tomasz Hanzel, nowy dyrektor OCRG podsumowuje działalność jednostki w I półroczu 2021 i planach na kolejne miesi… - W pierwszym półroczu tego roku oceniliśmy i rozstrzygnęliśmy w sumie trzy nabory: na infrastrukturę usług społecznych, inwestycje dla podmiotów ekonomii… » więcej 2021-08-25, godz. 08:32 Marcin Ociepa o testowaniu naszego państwa i społeczeństwa przez białoruski reżim, aspekcie humanitarnym, uszczelnianiu… - Jest różnie. Myślę, że akurat polskie społeczeństwo jest nieco bardziej świadome niż społeczeństwo na Zachodzie. Mamy tego świadomość na co dzień… » więcej 2021-08-24, godz. 17:49 Samorządowcy z powiatu oleskiego o realizacji obowiązku zapewnienia publicznego transportu zbiorowego Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego. Zadanie to realizują firmy prywatne oraz należące do gmin… » więcej 2021-08-24, godz. 11:06 "Co tam Panie w polityce?" prowadza Piotr Gociek i Piotr Moc Komentarze i opinie na najświeższe wydarzenia społeczno-polityczne, jak co w wtorek: Piotr Gociek (Jedynka, Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura ) i Piotr… » więcej 2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »