Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara o Kongresie PiS, szczepieniach…
2021-06-28, 13:28 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o Kongresie PiS, szczepieniach, nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych i kryzysie dyplomatycznym Polska-Izrael

Katarzyna Czochara o Kongresie PiS, szczepieniach, nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych i kryzysie dyplomatycznym Polska-Izrael
- Dla mnie osobiście to ważny moment, jestem głęboko przekonana, że szefem partii pozostanie dotychczasowy szef, czyli wicepremier Jarosław Kaczyński. To najlepsza osoba i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny mógł zarządzać naszym ugrupowaniem – mówiła w Południowej Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS, którą pytaliśmy o zbliżający się kongres statutowo-wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.
Przypomnijmy, że prezes Kaczyński zapowiadał, że po raz ostatni będzie kandydował na prezesa partii. – Ja mam nadzieję, że to tylko słowa, a tak naprawdę kiedy przyjdą kolejne wybory również będzie nam przewodził. Jest naturalnym liderem i muszę powiedzieć, że od wielu polityków opozycyjnych, oczywiście w kuluarach, słyszałam wiele pozytywnych słów nt. Jarosława Kaczyńskiego, którzy uznają to w jaki sposób prowadzi nasze ugrupowanie i że jest to człowiek, który ma ogromną wizję – mówiła poseł PiS.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o pracy w komisji zdrowia i przyjęcia przez Sejm nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych. Chodzi o poszerzenie zakresu działalności ABM.

- To co znalazło się w ustawie było odzwierciedleniem głosu środowiska medycznego. Zostało tam dopisanych kilka istotnych kwestii. Na terenie Europy pojawiają się mutacje COVID-19 i chcąc skutecznie zapobiegać i walczyć z tego typu zjawiskami, uważamy, że trzeba w ramach naszego państwa doprowadzić do sytuacji, żebyśmy sami jako kraj mogli prowadzić badania, byśmy byli szybko przygotowani i gotowi na sytuację z zeszłego roku – tłumaczyła poseł PiS. - Ustawa zakłada zwiększenie nakładów finansowych ale również w ramach tej ustawy Agencja Badań Medycznych będzie realizowała program, który będzie miał na celu prowadzenie badań, ogłaszania konkursów dla różnych podmiotów, które tego typu działalnością się zajmują – mówiła poseł PiS.

Poseł Czochara komentowała też ostatnią wrzawę na arenie międzynarodowej. Chodzi o konflikt dyplomatyczny na linii Polska-Izrael po przyjęciu przez polski sejm w czwartek nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego. Nowelizacja zakłada, że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Sejm uchwalił ustawę w czwartek.

- Ustawa ważna, która przez wiele lat była oczekiwana przez wielu mieszkańców naszego kraju. Powiedzmy sobie szczerze, że ustawa KPA, która dzisiaj funkcjonuje, dawała niesamowite możliwości ludziom, którzy posuwali się do niegodnych działań… Chyba każdy z nas pamięta temat dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, a pragnę przypomnieć, że ta sprawa dotknęła też inne miasta jak Łódź, Kraków czy Wrocław – mówiła poseł PiS.

- W tej ustawie nie chodzi tylko o mienie bezspadkowe czyli to o czym mówi głośno Izrael czy popierające ich Stany Zjednoczone. Chodzi o oddanie zwykłej i czystej sprawiedliwości. Nowelizacja ustawy odnosiła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2015, kiedy kierował nią prezes Rzepliński. Wtedy ten wyrok jednoznacznie orzekał, że ustawa KPA jest niezgodna z Konstytucją i dlatego nowelizacja została przygotowana.

- Chce podziękować mojej koleżance poseł Barbarze Bartuś, która była mocno zaangażowana w prace przy tej ustawie. Cieszę się, że jednak została przyjęta większością głosów. Ale zaskoczeniem ogromnym była dla mnie reakcja Konfederacji. To przecież oni podnosili ustawę „447” i to było na ich sztandarach. Co robią posłowie Konfederacji? Wyciągają karty do głosowania albo się wstrzymują. Mam nadzieje, że ustawa w senacie zostanie zostanie przyjęta. Koalicja Obywatelska się wstrzymała, co też mnie zaskoczyło - komentowała poseł PiS.

Katarzyna Czochara zachęcała także aby się szczepić na koronawirusa i by pamiętać, że szczepimy się nie tylko dla siebie ale i dla innych, by byli zdrowi ale i mogli prowadzić swoje biznesy. - Jedyny sposób wyeliminowania pandemii koronawirusa to szczepienie. Chcę bardzo gorąco zaapelować i poprosić mieszkańców Opolszczyzny i kraju, tych którzy jeszcze się zastanawiają, że naprawdę warto to zrobić dla siebie samych, ale to też odpowiedzialność za innych obywateli – mówiła poseł Czochara.

Zobacz także

2021-08-27, godz. 18:49 Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyć będą uroczystości religijne i koncerty w Prudniku-Lesie Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tego wydarzenia nawiązywać będą uroczystości w Prudniku-Lesie. W sobotę odbędzie się… » więcej 2021-08-27, godz. 12:34 Młodzieżowa Loża Radiowa o osobach koczujących na granicy polsko-białoruskiej, odwołaniu marszałek Witek i rozpoczynającym… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS i Kacper Jungowski z Młodych Demokratów. » więcej 2021-08-27, godz. 08:54 Ryszard Galla o tym czy możliwe jest odwołanie marszałek Witek przez opozycję i zbliżających się wyborach w Nie… - Zależy jak będzie się układała scena polityczna. Na dziś musiałby nastąpić jakiś wstrząs. Bo to co się dzieje w rządzie czy samym parlamencie jest… » więcej 2021-08-26, godz. 13:59 Debata "Wspólna sprawa", czyli pracodawcy, związkowcy i ekonomiści o budżecie państwa na 2022 rok i prognozach dotyczących… We wtorek rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok. Deficyt ma wynieść 30 mld złotych. A jakie będą plany na kolejne lata? – W 2023 roku będziemy wracać… » więcej 2021-08-26, godz. 13:01 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara W kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją… » więcej 2021-08-26, godz. 09:05 Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa - Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy… » więcej 2021-08-25, godz. 17:54 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu dla niepełnosprawnych, rodzicielstwie zastępczym oraz zadaniach… W Prudniku ruszają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapewnią rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnym. Jest to ostatni na Opolszczyźnie powiat… » więcej 2021-08-25, godz. 13:45 Tomasz Hanzel, nowy dyrektor OCRG podsumowuje działalność jednostki w I półroczu 2021 i planach na kolejne miesi… - W pierwszym półroczu tego roku oceniliśmy i rozstrzygnęliśmy w sumie trzy nabory: na infrastrukturę usług społecznych, inwestycje dla podmiotów ekonomii… » więcej 2021-08-25, godz. 08:32 Marcin Ociepa o testowaniu naszego państwa i społeczeństwa przez białoruski reżim, aspekcie humanitarnym, uszczelnianiu… - Jest różnie. Myślę, że akurat polskie społeczeństwo jest nieco bardziej świadome niż społeczeństwo na Zachodzie. Mamy tego świadomość na co dzień… » więcej 2021-08-24, godz. 17:49 Samorządowcy z powiatu oleskiego o realizacji obowiązku zapewnienia publicznego transportu zbiorowego Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego. Zadanie to realizują firmy prywatne oraz należące do gmin… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »