Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sierż. sztab. Przemysław Kędzior z KWP Opole o…
2021-06-28, 09:04 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sierż. sztab. Przemysław Kędzior z KWP Opole o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Sierż. sztab. Przemysław Kędzior z KWP Opole o bezpieczeństwie w czasie wakacji
Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje". Policjanci przypominają o najważniejszych zasadach, jakie powinny towarzyszyć nam w czasie letniego wypoczynku.
- Nie można łączyć wypoczynku nad wodą z alkoholem - przestrzegał w Porannej Loży Radiowej sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policjanci nad jeziorami: Turawskim, Nyskim i Otmuchowskim pełnią służbę dbając o bezpieczeństwo wypoczywających. Gość Radia Opole przypomniał także, że jeśli zobaczymy nad wodą osoby spożywające alkoholi i kąpiące się można zadzwonić na policję.

"Bezpieczne wakacje" to także bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań w czasie nieobecności właścicieli.
- Warto poprosić sąsiada, czy kogoś z rodziny, aby co jakiś czas wszedł do naszego domu, otworzył okna, zapalił światło wieczorem - powiedział sierżant sztabowy Przemysław Kędzior. Złodzieje obserwują lokale, które chcą okraść, jeśli zobaczą, że "coś tam się dzieje", to nie zdecydują się na włamanie. Gość Porannej Loży Radiowej przypomniał także, żeby nie chwalić się zbytnio w mediach społecznościowych, że wyjechało się na urlop, bo to także sygnał dla złodziei.

Przez całe wakacje będą także prowadzone wzmożone kontrole na drogach. - Będziemy zwracać uwagę przede wszystkim na nadmierną prędkość, która jest przyczyną większości wypadków, a także na trzeźwość kierowców.

Zobacz także

2021-08-24, godz. 17:49 Samorządowcy z powiatu oleskiego o realizacji obowiązku zapewnienia publicznego transportu zbiorowego Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego. Zadanie to realizują firmy prywatne oraz należące do gmin… » więcej 2021-08-24, godz. 11:06 "Co tam Panie w polityce?" prowadza Piotr Gociek i Piotr Moc Komentarze i opinie na najświeższe wydarzenia społeczno-polityczne, jak co w wtorek: Piotr Gociek (Jedynka, Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura ) i Piotr… » więcej 2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-20, godz. 18:03 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach, o edukacji pszczelarskiej i apiterapii Coraz popularniejsze staje się pszczelarstwo i apiterapia, czyli leczenie miodem oraz innymi produktami pszczelimi. Związane z tym ciekawe przedsięwzięcie… » więcej 2021-08-20, godz. 12:18 Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Euro… - Jestem zwolennikiem, aby zabezpieczyć granice bo dzisiaj to powoduje pewien niepokój społeczeństwa - powiedział Kacper Kunstler z Młodej Prawicy, młodzieżówki… » więcej 2021-08-20, godz. 08:46 Tomasz Garbowski, opolanin w zarządzie PZPN o zrównoważonym rozwoju piłki nożnej i wykorzystaniu doświadczenia z… - Czasem najlepiej trochę zaskoczyć, zobaczymy, co to będzie, dwóch panów na "T" możemy sporo zdziałać - powiedział w Porannej Loży Radiowej członek… » więcej 2021-08-19, godz. 12:31 Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawia z Magdaleną Ogórek o pomocy Afgańczykom współpracujących z polskimi… - Decyzja Pana Premiera o przyznaniu wiz humanitarnych to bardzo dobra decyzja, pokazująca, że polski rząd dba przede wszystkim o Polaków i o te osoby, które… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »