Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sierż. sztab. Przemysław Kędzior z KWP Opole o…
2021-06-28, 09:04 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sierż. sztab. Przemysław Kędzior z KWP Opole o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Sierż. sztab. Przemysław Kędzior z KWP Opole o bezpieczeństwie w czasie wakacji
Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje". Policjanci przypominają o najważniejszych zasadach, jakie powinny towarzyszyć nam w czasie letniego wypoczynku.
- Nie można łączyć wypoczynku nad wodą z alkoholem - przestrzegał w Porannej Loży Radiowej sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policjanci nad jeziorami: Turawskim, Nyskim i Otmuchowskim pełnią służbę dbając o bezpieczeństwo wypoczywających. Gość Radia Opole przypomniał także, że jeśli zobaczymy nad wodą osoby spożywające alkoholi i kąpiące się można zadzwonić na policję.

"Bezpieczne wakacje" to także bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań w czasie nieobecności właścicieli.
- Warto poprosić sąsiada, czy kogoś z rodziny, aby co jakiś czas wszedł do naszego domu, otworzył okna, zapalił światło wieczorem - powiedział sierżant sztabowy Przemysław Kędzior. Złodzieje obserwują lokale, które chcą okraść, jeśli zobaczą, że "coś tam się dzieje", to nie zdecydują się na włamanie. Gość Porannej Loży Radiowej przypomniał także, żeby nie chwalić się zbytnio w mediach społecznościowych, że wyjechało się na urlop, bo to także sygnał dla złodziei.

Przez całe wakacje będą także prowadzone wzmożone kontrole na drogach. - Będziemy zwracać uwagę przede wszystkim na nadmierną prędkość, która jest przyczyną większości wypadków, a także na trzeźwość kierowców.

Zobacz także

2021-08-27, godz. 18:49 Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyć będą uroczystości religijne i koncerty w Prudniku-Lesie Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tego wydarzenia nawiązywać będą uroczystości w Prudniku-Lesie. W sobotę odbędzie się… » więcej 2021-08-27, godz. 12:34 Młodzieżowa Loża Radiowa o osobach koczujących na granicy polsko-białoruskiej, odwołaniu marszałek Witek i rozpoczynającym… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS i Kacper Jungowski z Młodych Demokratów. » więcej 2021-08-27, godz. 08:54 Ryszard Galla o tym czy możliwe jest odwołanie marszałek Witek przez opozycję i zbliżających się wyborach w Nie… - Zależy jak będzie się układała scena polityczna. Na dziś musiałby nastąpić jakiś wstrząs. Bo to co się dzieje w rządzie czy samym parlamencie jest… » więcej 2021-08-26, godz. 13:59 Debata "Wspólna sprawa", czyli pracodawcy, związkowcy i ekonomiści o budżecie państwa na 2022 rok i prognozach dotyczących… We wtorek rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok. Deficyt ma wynieść 30 mld złotych. A jakie będą plany na kolejne lata? – W 2023 roku będziemy wracać… » więcej 2021-08-26, godz. 13:01 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara W kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją… » więcej 2021-08-26, godz. 09:05 Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa - Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy… » więcej 2021-08-25, godz. 17:54 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu dla niepełnosprawnych, rodzicielstwie zastępczym oraz zadaniach… W Prudniku ruszają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapewnią rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnym. Jest to ostatni na Opolszczyźnie powiat… » więcej 2021-08-25, godz. 13:45 Tomasz Hanzel, nowy dyrektor OCRG podsumowuje działalność jednostki w I półroczu 2021 i planach na kolejne miesi… - W pierwszym półroczu tego roku oceniliśmy i rozstrzygnęliśmy w sumie trzy nabory: na infrastrukturę usług społecznych, inwestycje dla podmiotów ekonomii… » więcej 2021-08-25, godz. 08:32 Marcin Ociepa o testowaniu naszego państwa i społeczeństwa przez białoruski reżim, aspekcie humanitarnym, uszczelnianiu… - Jest różnie. Myślę, że akurat polskie społeczeństwo jest nieco bardziej świadome niż społeczeństwo na Zachodzie. Mamy tego świadomość na co dzień… » więcej 2021-08-24, godz. 17:49 Samorządowcy z powiatu oleskiego o realizacji obowiązku zapewnienia publicznego transportu zbiorowego Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego. Zadanie to realizują firmy prywatne oraz należące do gmin… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »