Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bartosz Bukała, naczelnik wydziału promocji Urzędu…
2021-06-25, 20:05 Autor: Jan Poniatyszyn

Bartosz Bukała, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, o wakacyjnych atrakcjach w Górach Opawskich

Bartosz Bukała [zdj. Radio Opole]
Bartosz Bukała [zdj. Radio Opole]
Wraz z zakończeniem roku szkolnego ruszył sezon urlopowy. W Górach Opawskich jest najwięcej miejsc noclegowych na Opolszczyźnie. Poza walorami przyrodniczymi na wypoczywających w tym regionie czekają atrakcje przygotowane przez gminę.
26 czerwca w Głuchołazach rozegrane zostanie Grand Prix Opolszczyzny w Siatkówce Plażowej.

- Zawody adresowane są do wszystkich - powiedział Bartosz Bukała, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. – Mogą w nich wystartować amatorzy i zawodowcy. Turniej rozegrany zostanie na boisku przy naszym miejskim basenie. Organizujemy bezpłatne, wakacyjne spacery z przewodnikiem po Głuchołazach. Odbywać się będą w każdą sobotę od jutra. Zbiórka uczestników zawsze o godzinie 10 na rynku. Oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy, których zapewnia PTTK. Opowiedzą oni o wielu ciekawostkach związanych z miastem i okolicami, a przypomnę, że za rok Głuchołazy świętować będą swojej 800-lecie. Natomiast w najbliższą niedzielę odbędzie się rodzinny festyn, który jednocześnie rozpoczyna sezon letni w Górach Opawskich. Impreza startuje o godzinie 13 w Muszli Leśnej naszego Parku Zdrojowego w Głuchołazach. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Turystom chcemy też zaproponować liczne wydarzenia artystyczne, które przygotowaliśmy na sezon letni. Od najbliższej niedzieli, aż do końca wakacji będą ciekawe wydarzenia w naszej koncertowej Muszli Leśnej części zdrojowej miasta. Zaplanowano tam koncerty, występy, Święto Gór Opawskich, Festiwal Kultury Kresowej.

Na wakacje wybierz Góry Opawskie – to hasło akcji, której celem jest zachęcenie turystów do wyboru na wypoczynek tej części województwa opolskiego. Przedsięwzięcie to realizuje Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach.

- Mogą się tam zwrócić wszystkie osoby, które szukają pomysłu na urlop. My doradzimy. Gwarantujemy pomoc w znalezieniu noclegu w naszej gminie. Mamy przygotowany plan wycieczek na każdy dzień pobytu. Poinformujemy o ciekawych wydarzeniach. Ta oferta skierowana jest zarówno do turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych – dodał Bartosz Bukała.

Zobacz także

2021-08-27, godz. 18:49 Beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszyć będą uroczystości religijne i koncerty w Prudniku-Lesie Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Do tego wydarzenia nawiązywać będą uroczystości w Prudniku-Lesie. W sobotę odbędzie się… » więcej 2021-08-27, godz. 12:34 Młodzieżowa Loża Radiowa o osobach koczujących na granicy polsko-białoruskiej, odwołaniu marszałek Witek i rozpoczynającym… Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS i Kacper Jungowski z Młodych Demokratów. » więcej 2021-08-27, godz. 08:54 Ryszard Galla o tym czy możliwe jest odwołanie marszałek Witek przez opozycję i zbliżających się wyborach w Nie… - Zależy jak będzie się układała scena polityczna. Na dziś musiałby nastąpić jakiś wstrząs. Bo to co się dzieje w rządzie czy samym parlamencie jest… » więcej 2021-08-26, godz. 13:59 Debata "Wspólna sprawa", czyli pracodawcy, związkowcy i ekonomiści o budżecie państwa na 2022 rok i prognozach dotyczących… We wtorek rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok. Deficyt ma wynieść 30 mld złotych. A jakie będą plany na kolejne lata? – W 2023 roku będziemy wracać… » więcej 2021-08-26, godz. 13:01 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara W kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją… » więcej 2021-08-26, godz. 09:05 Wiesława Błudzin o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa - Z tyłu głowy to prawie każdy ma obawy, bo słyszymy co może się dziać jesienią, bo idzie czwarta fala, ale rzeczywiście widać to rozluźnienie. Widzimy… » więcej 2021-08-25, godz. 17:54 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu dla niepełnosprawnych, rodzicielstwie zastępczym oraz zadaniach… W Prudniku ruszają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapewnią rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnym. Jest to ostatni na Opolszczyźnie powiat… » więcej 2021-08-25, godz. 13:45 Tomasz Hanzel, nowy dyrektor OCRG podsumowuje działalność jednostki w I półroczu 2021 i planach na kolejne miesi… - W pierwszym półroczu tego roku oceniliśmy i rozstrzygnęliśmy w sumie trzy nabory: na infrastrukturę usług społecznych, inwestycje dla podmiotów ekonomii… » więcej 2021-08-25, godz. 08:32 Marcin Ociepa o testowaniu naszego państwa i społeczeństwa przez białoruski reżim, aspekcie humanitarnym, uszczelnianiu… - Jest różnie. Myślę, że akurat polskie społeczeństwo jest nieco bardziej świadome niż społeczeństwo na Zachodzie. Mamy tego świadomość na co dzień… » więcej 2021-08-24, godz. 17:49 Samorządowcy z powiatu oleskiego o realizacji obowiązku zapewnienia publicznego transportu zbiorowego Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego. Zadanie to realizują firmy prywatne oraz należące do gmin… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »