Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-06-24, 12:43 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Tomaszewskim, byłym piłkarzem i reprezentantem Polski ale i byłym posłem

Jan Tomaszewski i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu
Jan Tomaszewski i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu' [fot. Jan Tomszewski - Zorro2212]
- Paolo Sousa obejmując reprezentację Polski nie wziął sobie asystenta Polaka i praktycznie do wczoraj jeszcze błądził. Błądzi ze składem, błądzi z koncepcją gry. Bardzo ładnie mówi, ładnie się wypowiada, dziękuje dziennikarzom za pytania i stawia jasne problemy: że nie mamy powtarzalności, że nie mamy automatyzmu w grze... Ale jak mamy go mieć kiedy on co mecz wystawia inny skład? - mówił w programie "Prosto z sejmu" Jan Tomaszewski, były piłkarz i reprezentant Polski w rozmowie z redaktor Magdaleną Ogórek. Wczoraj Polska przegrała ze Szwecją 2:3 i tym samym pożegnała się z Euro2020.
Jan Tomaszewski komentował m.in. wypowiedź Paolo Sousy o potrzebie zmiany mentalności w podejściu do meczu. - Ja tego nie rozumiem. Mamy najlepszego zawodnika na świecie, mamy zawodników, którzy grają w lidze włoskiej czy angielskiej, przecież oni mają tę mentalność zwycięzcy, bo gdyby nie mieli to nie graliby w tych klubach – mówił Tomaszewski i dodał, że chciałby usłyszeć odpowiedzi na parę pytań.

- Jak to możliwe, że w pięciu spotkaniach przed meczem ze Słowacją było ustawienie z dwoma napastnikami, a w meczu ze Słowacją wystawia się jednego? Gdzie automatyzacja i sens? – pytał gość Magdaleny Ogórek.

- Prawda jest taka, że wylatujemy z hukiem z turnieju po meczach, które były pełne chaosu, wczoraj wszyscy siedzieli jak na rozżarzonych węglach, więc wytłumacz mi laikowi ale i kibicowi, jak to jest, że ze Słowacją przegrywamy z hukiem, potem Słowacja przegrywa z Hiszpanią z którą my remisujemy, a potem mamy taką przegraną ze Szwecją. Trzy razy widzieliśmy zupełnie inny zespół – mówiła redaktor Ogórek.

- Dodam jeszcze jedno. Jak to możliwe, że przegrywamy ze Słowacją, jeżeli my wszystkich zawodników, począwszy od bramkarza po zawodnika numer 9 czyli Dudę, mamy o klasę lepszych od Słowacji? Jak to jest, że w tym meczu poruszaliśmy się jak mucha w smole? Nie było asekuracji, nie było świeżości. Mam nadzieję, że teraz zawodnicy ale i ci, którzy byli w sztabie „puszczą farbę” i powiedzą dlaczego byli tacy „zajechani” i przetrenowani – mówił Tomaszewski i stwierdził, że jego zdaniem "Sousa nie rozumie, że na turniejach o mistrzostwo Europy czy świata się nie trenuje, tylko podtrzymuje cechy motoryczne”.

- Kolejna szansa została zmarnowana, powtarzam to z pełną odpowiedzialnością za słowo, przez najlepsze pokolenie w historii polskiej piłki i niestety odpadamy – podsumował Jan Tomaszewski.

Zobacz także

2021-08-18, godz. 12:53 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o tym ile może stracić budżet gminy, o planach inwestycyjnych i pomocy… - Jeżeli kwota wolna od podatku tak znacząco wzrośnie, to stracą samorządy bo mają udział w podatku PIT i CIT. My wyliczyliśmy to na około 5 lub 6 mln… » więcej 2021-08-18, godz. 09:28 Dr Bartosz Maziarz, politolog, ekspert ds. bezpieczeństwa o sytuacji w Afganistanie - Ewakuacja współpracujących z Polską Afgańczyków jest konieczna, żeby zachować wiarygodność naszego państwa, naszych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo… » więcej 2021-08-17, godz. 17:01 Spięcie - na magazyn zaprasza Piotr Cywiński Prof. Witold Modzelewski - ekonomista, współtwórca i prezes Instytutu Studiów Podatkowych, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Andrzej Gil -… » więcej 2021-08-17, godz. 12:30 Co tam Panie w polityce? Komentują Piotr Gociek i Piotr Moc Ostatnie wydarzenia na polskiej scenie politycznej oraz wydarzenia z zagranicy komentują Piotr Gociek (Polskie Radio, Tygodnik Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr… » więcej 2021-08-17, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o reformie Kodeksu spółek handlowych, ustawie reprywatyzacyjnej i "opolskiej… - To największa nowelizacja od 20 lat. Zmiana kodeksu spółek handlowych ma wpływ na 440 tys. polskich spółek kapitałowych: z o. o, spółek akcyjnych. 440… » więcej 2021-08-16, godz. 17:52 Artur Rolka, burmistrz Paczkowa i Janusz Siano, wicestarosta prudnicki, o skutkach dla gmin i powiatów propozycji nowelizacji… Przedstawione zmiany w ustawodawstwie oświatowym wzbudzają konsternację w samorządach lokalnych. M.in. przy wyborze dyrektora szkoły decydujący ma być głos… » więcej 2021-08-16, godz. 16:13 Premier Mateusz Morawiecki o współpracy z Marcinem Ociepą, sytuacji Polaków w Afganistanie, szczepieniach i ostrej… Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki gościł w poniedziałek (17.08) na Opolszczyźnie. W czasie wizyty znalazł czas, aby udzielić wywiadu dla Radia Opole. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-08-16, godz. 13:55 Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej, protestach rolników i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego - Warto poczekać na fakty, ustawa trafiła do Senatu, jeśli wniesie poprawki to wróci do Sejmu, a dopiero potem trafi do prezydenta - powiedziała poseł PiS… » więcej 2021-08-16, godz. 09:06 Tomasz Ognisty z NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych o zapowiadanych protestach, sytuacji w rolnictwie i rekordowo… - Tego typu działania, czyli straszenie jadących na odpoczynek, czy do pracy, że będą blokowane drogi, jest bardzo nieodpowiedzialne. Przecież to są nasi… » więcej 2021-08-13, godz. 19:10 Patryk Bania, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej, o współpracy z Czechami, powstaniu muszli koncertowej, udostępnieniu… W ostatnich latach wyraźnie na korzyść zmienia się miasteczko Biała w powiecie prudnickim. Zmodernizowano tam rynek. Odnawiana są zabytki i tereny użyteczności… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »