Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej…
2021-06-24, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej akcji szczepień w szkołach, "ataku antyszczepionkowców" i mijającym roku szkolnym

Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej akcji szczepień w szkołach, "ataku antyszczepionkowców" i mijającym roku szkolnym
- Wszystkim nam zależy na tym, żeby wszystkie dzieci od września wróciły do nauki stacjonarnej - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Dlatego jest planowana akcja szczepień w szkołach, w pierwszych tygodniach września. Zespoły szczepienne z pediatrą będą przyjeżdżały do szkół - zapowiedział kurator.
Oprócz tego, w wakacje w każdą środę między godziną 15. a 19. będzie można zaszczepić dziecko powyżej 12. roku życia w punkcie szczepień USK przy ul. Witosa.

Kilka dni temu obyły się spotkania z rodzicami i lekarzami z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Wziął w nich udział także pełnomocnik dyrektora ds. spraw pacjentów, koordynator Narodowego Programu Szczepień i zastępca dyrektora szpitala.

- Ta grupa ekspercka pomagała rodzicom rozwiewać wątpliwości i odpowiadała na wszelkie pytania. Niestety na jedno ze spotkań, które było zorganizowane on-line dostali się antyszczepionkowycy. Robili bardzo złą robotę, zakłócali spotkanie, wchodzili w słowo i atakowali nas i przedstawicieli szpitala - powiedział kurator Siek.

- Udało nam się ustalić, że to nie byli rodzice niechętni szczepieniom, tylko osoby spoza naszego województwa, którzy specjalnie zalogowali się na spotkanie i starali się je zdominować. Część rodziców było zniesmaczonych i zauważyliśmy, że opuścili spotkanie - dodał i zaznaczył, że z jego obserwacji wynika, że rodzice chcą zaszczepić dzieci.

Jutro (25.06) zakończenie roku szkolnego, oficjalne obchody wojewódzkie odbędą się w PSP 2 w Opolu. - Nie będą to takie obchody do jakich przywykliśmy, ze względu na sytuację jaką mamy, ale chcemy podkreślić, że rok chociaż trudny i nietypowy kończy się szczęśliwie.

W mijającym roku szkolnym uczniowie starszych klas stacjonarnie w szkole uczyli się około 40 dni. Pozostały czas to nauka on-line. Wymagała ona większego wysiłku zarówno uczniów jak i nauczycieli.

- Uczniowie, którzy zdawali maturę w tym roku mieli szczególnego pecha, bo ten rok, i poprzedni to nauka zdalna, a jeszcze wcześniej strajki nauczycieli. To bardzo pokrzywdzona grupa, czekamy na wyniki egzaminów, mamy nadzieję że sobie z tym poradzili.

- Młodzież musiała wykazać się dojrzałością i samodyscypliną. Te osoby, które szybko dostrzegły, że trzeba się zdyscyplinować, pracować inaczej i kontaktować się z nauczycielem jak tylko się da, to te osoby wygrały - ocenił Michał Siek.

Opolski kurator oświaty podkreślił także, że był to ciężki rok dla nauczycieli, którzy musieli zmienić sposoby edukowania. W tym roku szkolnym wyglądało to już znacznie lepiej niż wiosną 2020 roku. Pomogło także wsparcie niektórych samorządów i programów rządowych.

Nauka zdalna i odosobnienie spowodowała także problemy natury emocjonalnej i psychicznej u dzieci, młodzieży i nauczycieli. - Duży nacisk kładziemy na to, żeby niwelować deficyty, które się pojawiły.

Zobacz także

2021-08-17, godz. 12:30 Co tam Panie w polityce? Komentują Piotr Gociek i Piotr Moc Ostatnie wydarzenia na polskiej scenie politycznej oraz wydarzenia z zagranicy komentują Piotr Gociek (Polskie Radio, Tygodnik Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr… » więcej 2021-08-17, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o reformie Kodeksu spółek handlowych, ustawie reprywatyzacyjnej i "opolskiej… - To największa nowelizacja od 20 lat. Zmiana kodeksu spółek handlowych ma wpływ na 440 tys. polskich spółek kapitałowych: z o. o, spółek akcyjnych. 440… » więcej 2021-08-16, godz. 17:52 Artur Rolka, burmistrz Paczkowa i Janusz Siano, wicestarosta prudnicki, o skutkach dla gmin i powiatów propozycji nowelizacji… Przedstawione zmiany w ustawodawstwie oświatowym wzbudzają konsternację w samorządach lokalnych. M.in. przy wyborze dyrektora szkoły decydujący ma być głos… » więcej 2021-08-16, godz. 16:13 Premier Mateusz Morawiecki o współpracy z Marcinem Ociepą, sytuacji Polaków w Afganistanie, szczepieniach i ostrej… Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki gościł w poniedziałek (17.08) na Opolszczyźnie. W czasie wizyty znalazł czas, aby udzielić wywiadu dla Radia Opole. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-08-16, godz. 13:55 Katarzyna Czochara, poseł PiS o ustawie medialnej, protestach rolników i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego - Warto poczekać na fakty, ustawa trafiła do Senatu, jeśli wniesie poprawki to wróci do Sejmu, a dopiero potem trafi do prezydenta - powiedziała poseł PiS… » więcej 2021-08-16, godz. 09:06 Tomasz Ognisty z NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych o zapowiadanych protestach, sytuacji w rolnictwie i rekordowo… - Tego typu działania, czyli straszenie jadących na odpoczynek, czy do pracy, że będą blokowane drogi, jest bardzo nieodpowiedzialne. Przecież to są nasi… » więcej 2021-08-13, godz. 19:10 Patryk Bania, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej, o współpracy z Czechami, powstaniu muszli koncertowej, udostępnieniu… W ostatnich latach wyraźnie na korzyść zmienia się miasteczko Biała w powiecie prudnickim. Zmodernizowano tam rynek. Odnawiana są zabytki i tereny użyteczności… » więcej 2021-08-13, godz. 14:45 Kamila Stanicka i Grzegorz Krukowski o języku w debacie publicznej i politycznej w kontekście hejtu na posła Pawła… Kamila Stanicka z Młodej Lewicy i Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS rozmawiali o języku w debacie publicznej i politycznej. Po środowym posiedzeniu sejmu… » więcej 2021-08-13, godz. 08:55 Robert Tistek z Kukiz'15 o pomyłce posłów, ustawie medialnej i hejcie - Pomyłki w polskim sejmie już się zdarzały. Mylili się posłowie Nowoczesnej, posłowie PO i wtedy nie było to wielkim problemem - powiedział w Porannej… » więcej 2021-08-12, godz. 15:45 Sąsiedztwo Opolszczyzny z Czechami stwarza duże możliwości wymiany gospodarczej. Jakie są efekty tego potencjału… Czechy zajmują drugą pozycję pod względem udziału w polskim eksporcie. W 2019 roku nasza sprzedaż do tego kraju przekroczyła 14 mld euro, a import wyniósł… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »