Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Magdalena Matyjaszek o bogatym programie Dni Opola…
2021-06-22, 08:55 Autor: Joanna Matlak

Magdalena Matyjaszek o bogatym programie Dni Opola połączonym w tym roku z Nocą Kultury

Magdalena Matyjaszek o bogatym programie Dni Opola połączony w tym roku z Nocą Kultury
- W związku z tym że rok temu nie mogliśmy zorganizować święta miasta, w tym roku postanowiliśmy żeby świętować przez cały tydzień, żeby mieszkańcy i goście przyjeżdżający do naszego miasta mogli wybrać dla siebie coś interesującego – mówiła w Porannej Loży Radiowej Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury Urzędu Miasta Opola.
Program obejmuje cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli. W tym roku wyjątkowo w ramach Dni Opola w piątek odbędzie się także Noc Kultury.

- Wszystkie nasze jednostki miejskie są włączone w obchody, od Galerii Sztuki Współczesnej, Teatr Lalki i Aktora czy Miejską Bibliotekę Publiczną. W ramach Nocy Kultury włączają się także wojewódzkie instytucje. Mi w tym programie najbardziej podoba się różnorodność – mówiła Magdalena Matyjaszek.

- Już wczoraj mieliśmy 4 wydarzenia, zaczęliśmy prezentacją zwycięskich murali przy NCPP, które zwyciężyły w konkursie „Przebojem na mural”. Jest dużo imprez rodzinnych, chociażby sportowych. Zaplanowane jest uroczyste otwarcie basenu, przy opolskim parku sportu odbędzie się turniej rzutów karnych, a więc temat bardzo na czasie. Trwają już zapisy. Będzie też turniej koszykówki – mówił nasz gość.

Co przygotowano dla seniorów?

- Seniorzy codziennie mają otwarte Centrum Informacyjno-Edukacyjne „Senior”, gdzie prowadzone są różne zajęcia. W czwartek Towarzystwo Przyjaciół Opola zaprasza na Mały Rynek na bal maskowy. Można na warsztatach zrobić maskę a przygrywać będzie zespół Camerton. Myślę, że atrakcją nie tylko dla seniorów będzie występ Ireny Hodowaniec, finalistki „The Voice of Senior”.

Zobacz także

2021-08-03, godz. 08:56 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o podwyżkach dla polityków i samorządowców, oraz o szczepieniach w powiecie - To jeszcze daleka droga tym bardziej, że widzimy, co dzieje się w sejmie. Został złożony projekt ustawy blokującej podwyżki dla posłów i senatorów… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego oraz Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika, o problemie… Starzejące się społeczeństwo jest poważnym wyzwaniem również dla samorządów lokalnych. Gminy ponoszą coraz większe koszty utrzymania mieszkańców Domów… » więcej 2021-08-02, godz. 12:51 Poseł Witold Zembaczyński o podwyżkach dla parlamentarzystów, stanowiskach Rady Krajowej Nowoczesnej i pakiecie mo… - Nie jestem zadowolony z podwyżek, jestem wręcz zaskoczony, bo pominięto parlament w tej drodze - powiedział w Południowej Loży Radiowej poseł Nowoczesnej… » więcej 2021-08-02, godz. 08:53 Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu … - Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 12:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej 2021-07-29, godz. 09:08 Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych - Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »