Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki…
2021-06-21, 13:13 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki, cybernetycznych atakach na skrzynki mailowe polityków, piątej i nieudanej próbie wyboru RPO oraz o tym czy wróci do namysłowskiego samorządu

- Nie byłbym przeciw – mówił w Południowej Loży Radiowej Ryszard Wilczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, pytany o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. – Współpracowałem z panem premier i mam o nim jak najlepsze zdanie. Gdy była potrzeba przychodził w sukurs, więc znam go z takiej strony, że jest człowiek który dotrzymuje słowa. Pytanie czy jest „po słowie”. Mam nadzieję, że szybko się dowiemy – mówił nasz gość.
Dodajmy, że dzisiaj w Opolu będą gościć Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej oraz sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

– Będziemy rozmawiać na radzie regionu i być może uchylą rąbka tajemnicy. Jeśli nie, to będziemy czekać na zarząd krajowy, który odbędzie się 23 czerwca. Ja oczekuję rozwiązań, czyli scenariusza, który pozwoliłby funkcjonować opozycji i dobrze wypełniać rolę największej partii opozycyjnej - podkreślił nasz gość.

- Mamy największy klub parlamentarny, mamy swój Instytut Obywatelski, mamy marszałka senatu i dzięki Koalicji Obywatelskiej istnieje większość w senacie. Sprawujemy władzę w wielu województwach, powiatach, gminach i miastach w Polsce. Jesteśmy więc partią, która jest w stanie wygrać wybory, bo to najważniejsze, żeby mieć zdolność przejęcia władzy - mówił poseł KO.

Nasz gość komentował także głośną sprawę ataków cybernetycznych na skrzynki mailowe polityków.

- Ja patrzę na tę sprawę przez pryzmat mojego doświadczenia jako wojewody. Dwukrotnie otrzymywałem certyfikat do poziomu „tajne”, trochę szkoleń ABW przeszedłem i jest sprawa krytycznie ważna, czyli procedury. Jeżeli jest tak, że w sprawach zarządzania państwem kontaktujemy się przez skrzynkę, która ma końcówkę „gov.pl” to tak trzeba robić i koniec. Wtedy ta poczta jest nadzorowana i wszelkie próby włamania są odkrywane i służby wiedzą co robić i jak robić – mówił nasz gość.

- Według mnie, rządzący sami sobie nie ufają. Skrzynkę gov.pl nadzoruje minister Kamiński (minister MSWiA przyp.red.) albo ktoś związany ze Zbigniewem Ziobro (ministrem sprawiedliwości przyp. red.), więc panowie związani z premierem Morawieckim nie będą z tego korzystać, bo być może byliby podsłuchani – oceniał Ryszard Wilczyński.

Zobacz także

2021-08-24, godz. 17:49 Samorządowcy z powiatu oleskiego o realizacji obowiązku zapewnienia publicznego transportu zbiorowego Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego. Zadanie to realizują firmy prywatne oraz należące do gmin… » więcej 2021-08-24, godz. 11:06 "Co tam Panie w polityce?" prowadza Piotr Gociek i Piotr Moc Komentarze i opinie na najświeższe wydarzenia społeczno-polityczne, jak co w wtorek: Piotr Gociek (Jedynka, Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura ) i Piotr… » więcej 2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-20, godz. 18:03 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach, o edukacji pszczelarskiej i apiterapii Coraz popularniejsze staje się pszczelarstwo i apiterapia, czyli leczenie miodem oraz innymi produktami pszczelimi. Związane z tym ciekawe przedsięwzięcie… » więcej 2021-08-20, godz. 12:18 Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Euro… - Jestem zwolennikiem, aby zabezpieczyć granice bo dzisiaj to powoduje pewien niepokój społeczeństwa - powiedział Kacper Kunstler z Młodej Prawicy, młodzieżówki… » więcej 2021-08-20, godz. 08:46 Tomasz Garbowski, opolanin w zarządzie PZPN o zrównoważonym rozwoju piłki nożnej i wykorzystaniu doświadczenia z… - Czasem najlepiej trochę zaskoczyć, zobaczymy, co to będzie, dwóch panów na "T" możemy sporo zdziałać - powiedział w Porannej Loży Radiowej członek… » więcej 2021-08-19, godz. 12:31 Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawia z Magdaleną Ogórek o pomocy Afgańczykom współpracujących z polskimi… - Decyzja Pana Premiera o przyznaniu wiz humanitarnych to bardzo dobra decyzja, pokazująca, że polski rząd dba przede wszystkim o Polaków i o te osoby, które… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »