Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie…
2021-06-17, 13:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach ministerstwa

Ryszard Bartosik i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu"
Ryszard Bartosik i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu"
- Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, był gościem Magdaleny Ogórek w czwartkowym cyklu "Prosto z sejmu". Komentował w ten sposób zachowanie posłów opozycji, którzy po niejawnym posiedzeniu sejmu relacjonowali w mediach jego przebieg.
- Takie zachowania wyglądają, jakby część naszej klasy politycznej działała pod dyktando tych, którzy starają się czynić zamęt. Mamy do czynienia z nową formą ataków hybrydowych, musimy zrozumieć, że takie sytuacje będą miały miejsce. One wyglądają niepozornie bo miesza się informacjie prawdziwe z nieprawdziwymi, ale trzeba z powagą do tego podchodzić.

Magdalena Ogórek z Ryszardem Bartosikiem rozmawiała także o Lidii Staroń wybranej przez sejm na RPO. - To osoba, która nie powinna budzić kontrowersji, potrafi z każdym środowiskiem współpracować, ale przede wszystkim potrafi pracować dla ludzi - powiedział gość "Prosto z sejmu".

Wiceminister podkreślił w programie, że najważniejsze, aby rolnicy się zaszczepili. - Bez względu na to, czym się zajmujemy najważniejsze jest nasze zdrowie. Pocieszające jest to, że eksport towarów spożywczych nie spada a rośnie. Chcemy nadal poszukiwać rynków zbytu. W Polskim Ładzie wprowadzamy poza tym ułatwienia dotyczące działalności i produkcji rolnej, zwiększamy dopłaty do paliwa rolniczego, uwalniamy rolniczy handel detaliczny - wymieniał.

Ryszard Bartosik skomentował także spotkanie Biden-Putin. - Było ono niedobre, bo podniosło rangę człowieka, który atakuje inne kraje, doprowadza do nieszczęść i śmierci innych ludzi. Spotkanie co najmniej zbyt wczesne i dające sygnał imperialnej Rosji, że jego działania nie są oddawane totalnej krytyce, a tak powinno być.

Zobacz także

2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej 2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »