Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie…
2021-06-16, 13:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie o stanie miasta za 2020 rok

Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie o stanie miasta za 2020 rok
- Raport o stanie miasta Opola to diagnoza miasta za zeszły rok, ocena radnych działalności prezydenta Opola - powiedział Łukasz Sowada przewodniczący rady miasta Opola z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Za tydzień radni Opola zajmą się tym raportem na sesji. Zagłosują także nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi.
- Raport, to czysto polityczny dokument. Znajdują się w nim informacje, które mogą napawać niepokojem, jak nadwyżka budżetowa, która wynika ze sprzedaży udziałów w WiK, takiego dodatkowego wpływu w tym roku nie będzie - zwrócił uwagę radny Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kaliszan.
Zwrócił on uwagę także na to, że o 112 % wzrosły wpływy do budżetu miasta z tytułu podatku od czynności cywilno-prawnych.

- To pokazuje siłę lokalnej gospodarki i mieszkańców. To podatek, który płaci się od obrotów nieruchomościami. Opolanie lokowali swoje oszczędności w nieruchomościach.
Spadły za to wpływy do budżetu z biletów do ogrodu zoologicznego czy instytucji sportu i kultury.

- Słowem kluczem w raporcie jest koronawirus. Spowodował on, że dane w raporcie nie są tak optymistyczne jak te, które przyjmowaliśmy wcześniej, aczkolwiek nie są tak pesymistyczne, żeby sięgać po rozwiązania dotąd niespotykane - zaznaczył radny Sowada.
- Miasto aktywnie reagowało na sytuację kryzysową, zwalnialiśmy z opłat za czynsze w lokalach, czy za parkowanie w strefie płatnego parkowania - dodał.

Radni zwrócili uwagę także kwestie oświatowe. Jest dużo potrzeb jeśli chodzi o infrastrukturę: remonty łazienek w przedszkolach, sal gimnastycznych w szkołach. Brakuje także mieszkań, a komunalne i socjalne muszą zostać wyremontowane.

Zobacz także

2021-07-27, godz. 19:23 Spięcie- Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Dziś przyjrzeliśmy się wydarzeniom międzynarodowym, których działania są widoczne również w Polsce. » więcej 2021-07-28, godz. 18:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki oraz Adam Szlęzak, prezes spółki Optima Medycyna, o dramatycznie malejącej… Działalność Punktu Szczepień Powszechnych podsumowano w Prudniku. Pesymistyczne są dane starostwa i służb medycznych. Wyraźnie w tym powiecie spadło zainteresowanie… » więcej 2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej 2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej 2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »