Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie…
2021-06-16, 13:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie o stanie miasta za 2020 rok

Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie o stanie miasta za 2020 rok
- Raport o stanie miasta Opola to diagnoza miasta za zeszły rok, ocena radnych działalności prezydenta Opola - powiedział Łukasz Sowada przewodniczący rady miasta Opola z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Za tydzień radni Opola zajmą się tym raportem na sesji. Zagłosują także nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi.
- Raport, to czysto polityczny dokument. Znajdują się w nim informacje, które mogą napawać niepokojem, jak nadwyżka budżetowa, która wynika ze sprzedaży udziałów w WiK, takiego dodatkowego wpływu w tym roku nie będzie - zwrócił uwagę radny Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kaliszan.
Zwrócił on uwagę także na to, że o 112 % wzrosły wpływy do budżetu miasta z tytułu podatku od czynności cywilno-prawnych.

- To pokazuje siłę lokalnej gospodarki i mieszkańców. To podatek, który płaci się od obrotów nieruchomościami. Opolanie lokowali swoje oszczędności w nieruchomościach.
Spadły za to wpływy do budżetu z biletów do ogrodu zoologicznego czy instytucji sportu i kultury.

- Słowem kluczem w raporcie jest koronawirus. Spowodował on, że dane w raporcie nie są tak optymistyczne jak te, które przyjmowaliśmy wcześniej, aczkolwiek nie są tak pesymistyczne, żeby sięgać po rozwiązania dotąd niespotykane - zaznaczył radny Sowada.
- Miasto aktywnie reagowało na sytuację kryzysową, zwalnialiśmy z opłat za czynsze w lokalach, czy za parkowanie w strefie płatnego parkowania - dodał.

Radni zwrócili uwagę także kwestie oświatowe. Jest dużo potrzeb jeśli chodzi o infrastrukturę: remonty łazienek w przedszkolach, sal gimnastycznych w szkołach. Brakuje także mieszkań, a komunalne i socjalne muszą zostać wyremontowane.

Zobacz także

2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej 2021-07-29, godz. 09:08 Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych - Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka… » więcej 2021-07-27, godz. 19:23 Spięcie- Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Dziś przyjrzeliśmy się wydarzeniom międzynarodowym, których działania są widoczne również w Polsce. » więcej 2021-07-28, godz. 18:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki oraz Adam Szlęzak, prezes spółki Optima Medycyna, o dramatycznie malejącej… Działalność Punktu Szczepień Powszechnych podsumowano w Prudniku. Pesymistyczne są dane starostwa i służb medycznych. Wyraźnie w tym powiecie spadło zainteresowanie… » więcej 2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej 2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »