Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia…
2021-06-15, 10:22 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu

Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu
- Pierwszy raz jestem radnym sejmiku i inaczej sobie wyobrażałem pracę w sejmiku i prace dla samorządu województwa opolskiego. Gdyby nawiązać do wczorajszych wydarzeń w piłce nożnej to można powiedzieć, że mieliśmy nadzieję, miało być fanie a wyszło jak zwykle - powiedział w Porannej Loży Radiowej Bogdan Tomaszek, radny województwa z sejmikowej klubu PiS.
- Mieliśmy mieć fajny rozwój województwa i perspektywę 2013- 2020 zakończyć sukcesami mówiącymi o rozwoju. Najlepiej przedstawia to raport z rozwoju województwa i tam widać, że założenia planu są w większości zrealizowane, ale brakuje mi danych, które mówią w jakim kierunku zdążamy, w jakim stopniu wzrosło PKB, zatrudnienie, ile utworzyliśmy miejsc pracy - zwrócił uwagę radny Tomaszek.Dodał on, że nie potrafimy ściągnąć wielkich inwestycji.

Odnosząc się do słów wicemarszałka Kubalańcy o staraniach o pieniądze unijne z rezerwy rządowe powiedział.
- Rząd wyraźnie mówi, damy pieniądze jak będziecie mieli ciekawe projekty, jak pokażecie, że pieniędzy nie przejecie. A my cały czas biadolimy - skwitował.

Oceniając działania zarządu w pandemii powiedział.
- Tu trzeba oddać szacunek i cześć dla naszego samorządu, że jako pierwszy potrafił się znaleźć w tej sytuacji. Trzeba pochwalić nasz samorząd wojewódzki.

Bogdan Tomaszek oceniając działania zarządu województwa patrząc raport o stanie województwa wystawił 4-rkę, a jeśli chodzi o współpracę na linii koalicja-opozycja i współpraca z rządem to 3+

Zobacz także

2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej 2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej 2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »