Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi…
2021-06-14, 12:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska

Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o celu ich wizyty w naszym regionie.
- Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich postulatami, co możemy zrobić, żeby przedsiębiorczość w Polsce rozwijała się lepiej - powiedział w Południowej Loży Radiowej senator Adam Szejnfeld (PO). Przyjechał on do Opola na spotkanie z przedstawicielami Izby Rzemieślniczej i Izby Gospodarczej. Stolicę regionu odwiedził także eurodeputowany okręgu dolnośląsko-opolskiego Jarosław Duda (PO).
- Chciałbym podzielić się na spotkaniu informacjami, co UE ma do zaoferowania w nowej perspektywie finansowej i posłuchać jakie są oczekiwania i spostrzeżenia - powiedział europoseł Duda z Platformy Obywatelskiej.

Goście skomentowali także bieżące wydarzenia polityczne, jak niedzielne wybory przedterminowe na prezydenta Rzeszowa, które wygrał kandydat opozycji.
- Kilka podmiotów na scenie politycznej angażowało się w tę kampanię, porozumienie wokół jednego kandydata przyniosło efekt pożądany. Gratulacje i tak trzymać. Oby to był początek dalszych dobrych zmian - stwierdził europarlamentarzysta Jarosław Duda.

- Wygrana w Rzeszowie oznacza, że od 6 lat Polską rządzi mniejszość, ze względu na system wyborczy w Polsce. Kiedy mamy do czynienia z wyborami w systemie większościowym, to objawia się to takim efektem jak w Rzeszowie - skomentował senator Adam Szejnfeld.

Goście Południowej Loży Radiowej są sygnatariuszami listu do władz Platformy Obywatelskiej, w którym apelują o konieczne zmiany wewnątrz partii.
- Kiedyś byliśmy bardzo wyraziści, (jako partia - przyp. red.). Dzisiaj jesteśmy jakoś przygaszeni. Mówię to publicznie i w zamkniętych gremiach i oczekuję wspólnego programowego wyjścia. Czekamy na każdego, czekamy na Donalda Tuska, naszego lidera od lat i czekamy na to, że zaangażuje się w sprawy polskie i wspólnie ze wszystkimi (z opozycji, przyp. red) zbudujemy to, co pokazał Rzeszów.

- Kwestia powrotu pana Donalda Tuska rozpatruje się w złych kategoriach, tylko wyborczych. To co jest siłą każdego narodu to historia, tradycja i autorytety. Mamy trudną historię, nie koniecznie podtrzymywane tradycje i wstrętną manierę niszczenia autorytetów. Wszystkie cechy, które autorytet powinien mieć ma właśnie Donald Tusk. Powinniśmy się cieszyć, że chce wrócić na polską scenę publiczną w jakiejkolwiek formie, doradcy, mentora - powiedział senator Szejnfeld.

Zobacz także

2021-08-04, godz. 09:01 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o demografii gminy i Strategii Demograficznej 2040 - W gminie Głogówek w ciągu dwóch lat ubyło 200-tu mieszkańców. Liczba ludności wynosi w tej chwili około 12 tys 400 - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-03, godz. 08:56 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o podwyżkach dla polityków i samorządowców, oraz o szczepieniach w powiecie - To jeszcze daleka droga tym bardziej, że widzimy, co dzieje się w sejmie. Został złożony projekt ustawy blokującej podwyżki dla posłów i senatorów… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego oraz Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika, o problemie… Starzejące się społeczeństwo jest poważnym wyzwaniem również dla samorządów lokalnych. Gminy ponoszą coraz większe koszty utrzymania mieszkańców Domów… » więcej 2021-08-02, godz. 12:51 Poseł Witold Zembaczyński o podwyżkach dla parlamentarzystów, stanowiskach Rady Krajowej Nowoczesnej i pakiecie mo… - Nie jestem zadowolony z podwyżek, jestem wręcz zaskoczony, bo pominięto parlament w tej drodze - powiedział w Południowej Loży Radiowej poseł Nowoczesnej… » więcej 2021-08-02, godz. 08:53 Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu … - Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 12:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »