Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi…
2021-06-14, 12:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska

Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o celu ich wizyty w naszym regionie.
- Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich postulatami, co możemy zrobić, żeby przedsiębiorczość w Polsce rozwijała się lepiej - powiedział w Południowej Loży Radiowej senator Adam Szejnfeld (PO). Przyjechał on do Opola na spotkanie z przedstawicielami Izby Rzemieślniczej i Izby Gospodarczej. Stolicę regionu odwiedził także eurodeputowany okręgu dolnośląsko-opolskiego Jarosław Duda (PO).
- Chciałbym podzielić się na spotkaniu informacjami, co UE ma do zaoferowania w nowej perspektywie finansowej i posłuchać jakie są oczekiwania i spostrzeżenia - powiedział europoseł Duda z Platformy Obywatelskiej.

Goście skomentowali także bieżące wydarzenia polityczne, jak niedzielne wybory przedterminowe na prezydenta Rzeszowa, które wygrał kandydat opozycji.
- Kilka podmiotów na scenie politycznej angażowało się w tę kampanię, porozumienie wokół jednego kandydata przyniosło efekt pożądany. Gratulacje i tak trzymać. Oby to był początek dalszych dobrych zmian - stwierdził europarlamentarzysta Jarosław Duda.

- Wygrana w Rzeszowie oznacza, że od 6 lat Polską rządzi mniejszość, ze względu na system wyborczy w Polsce. Kiedy mamy do czynienia z wyborami w systemie większościowym, to objawia się to takim efektem jak w Rzeszowie - skomentował senator Adam Szejnfeld.

Goście Południowej Loży Radiowej są sygnatariuszami listu do władz Platformy Obywatelskiej, w którym apelują o konieczne zmiany wewnątrz partii.
- Kiedyś byliśmy bardzo wyraziści, (jako partia - przyp. red.). Dzisiaj jesteśmy jakoś przygaszeni. Mówię to publicznie i w zamkniętych gremiach i oczekuję wspólnego programowego wyjścia. Czekamy na każdego, czekamy na Donalda Tuska, naszego lidera od lat i czekamy na to, że zaangażuje się w sprawy polskie i wspólnie ze wszystkimi (z opozycji, przyp. red) zbudujemy to, co pokazał Rzeszów.

- Kwestia powrotu pana Donalda Tuska rozpatruje się w złych kategoriach, tylko wyborczych. To co jest siłą każdego narodu to historia, tradycja i autorytety. Mamy trudną historię, nie koniecznie podtrzymywane tradycje i wstrętną manierę niszczenia autorytetów. Wszystkie cechy, które autorytet powinien mieć ma właśnie Donald Tusk. Powinniśmy się cieszyć, że chce wrócić na polską scenę publiczną w jakiejkolwiek formie, doradcy, mentora - powiedział senator Szejnfeld.

Zobacz także

2021-07-27, godz. 19:23 Spięcie- Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Dziś przyjrzeliśmy się wydarzeniom międzynarodowym, których działania są widoczne również w Polsce. » więcej 2021-07-28, godz. 18:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki oraz Adam Szlęzak, prezes spółki Optima Medycyna, o dramatycznie malejącej… Działalność Punktu Szczepień Powszechnych podsumowano w Prudniku. Pesymistyczne są dane starostwa i służb medycznych. Wyraźnie w tym powiecie spadło zainteresowanie… » więcej 2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej 2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej 2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »