Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o…
2021-06-14, 10:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu sejmu.

Violetta Porowska "Poranna loża radiowa" (14.06.2021)
- 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł Katarzyna Czochara, wojewoda Sławomir Kłosowski. Wszyscy parlamentarzyści oraz były wojewoda Adrian Czubak - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, przewodnicząca PiS w regionie.
W sobotę odbył się zjazd okręgowy partii. Województwo opolskie będzie reprezentowane na kongresie partii przez 42 osoby. Dla porównania, województwo dolnośląskie 17 delegatów. Liczba zależy od liczebności struktur.

- Opolszczyzna dzisiaj staje się miejscem, gdzie rozkwita Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnie dwa i pól roku to przyrost zarówno członków partii, oraz poparcia. W ostatnim roku do PiS wstąpiło 250 osób, a patrząc na wyniki uzyskiwane w wyborach na przykład parlamentarnych z 2019 roku zagłosowało na nas 152 999 czyli blisko o 61 tys więcej niż 4 lata wcześniej - powiedziała poseł Porowska.

Podkreśliła także, że do partii zapisują się licznie młodzi ludzie i również zostają delegatami na kongres, na przykład Grzegorz Krukowski. - To dla niego wielkie wyróżnienie. To szef naszej młodzieżówki, który miał bardzo ciekawy pomysł, aby struktury młodzieżówki budować także w powiatach. Stąd jego wielki sukces, uzyskał jeden z lepszych wyników w wyborach delegatów dostając poparcie nie tylko młodzieży, ale też dorosłych członków PiS - stwierdziła przewodnicząca partii w regionie.
Rozmawiałyśmy także o polityce ogólnopolskiej.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie wygrał kandydat popierany przez PO, PSL, Lewicę i Polskę 2050 Konrad Fijołek.
- Nie mamy berła prezydenta, ale wybory nie są przegrane. Proszę pamiętać z jakiego pułapu startowała, ale wysforowała się na drugą pozycję. Jej kampania była jedną z lepszych w najnowszej historii, a prezydent elekt powiedział, że będzie realizował jej niektóre pomysły - skomentowała poseł Porowska.

Dodała, że gdyby prawica z Konfederacja wystawiła jednego kandydata to PiS mógłby przejąć władzę w Rzeszowie. - To lekcja na przyszłość i dowód na to, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.

Violetta Porowska skrytykowała także słowa Jarosława Gowina, prezesa Porozumienia, który w mediach społecznościowych ocenił, że przegrana w Rzeszowie, to wynik niektórych założeń Polskiego Ładu.
- Nie zgadzam się z tą opinią w całości. Jest błędna. To zadziwiające słowa Gowina,sygnatariusza Polskiego Ładu myślę, że nieprzemyślane - stwierdziła.
Jutro (15.06) specjalne posiedzenie sejmu, na którym ma być wybrany Rzecznik Praw Obywatelskich.
- Jeżeli pan Gowin zagłosuje przeciwko pani Staroń to będzie wskazywało, że co najmniej różne postawy prezentuje w zależności od okoliczności.

Zobacz także

2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej 2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej 2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »