Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień…
2021-06-10, 09:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym
- Mimo, że liczba zainteresowanych zaszczepieniem spada w naszym województwie, tak jak w całym kraju, to u nas odsetek chcących się zaszczepić jest najwyższy, wynosi około 70% - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
Rząd podejmuje różne akcje promocyjne, jak choćby ta dla samorządów, w której gminy, gdzie zaszczepi się najwięcej mieszkańców dostaną od 100 tysięcy nawet do 2 mln złotych.

- Pierwsze 500 gmin w kraju, które uzyska poziom wyszczepienia 67% otrzyma 100 tys. zł. Gminy, z najlepszymi wynikami akcji szczepiennej w regionie otrzymają od rządu 1 mln zł, a najlepsza gmina w kraju 2 mln zł.

Akcja promocyjna ma być wielotorowa.
- Będzie polegać na organizacji mobilnych punktów szczepień, zaangażowaniu strażaków ochotników, docierania do domów seniorów 70+, aby ich przekonać do zaszczepienia, ustalić termin szczepienia lub zaszczepić ich w domu - zapowiedział wojewoda Kłosowski. Pokreślił także, że u seniorów zachorowanie na covid-19 często kończy się koniecznością użycia respiratora, zaszczepienie powoduje dużo łagodniejszy przebieg choroby, jeśli dojdzie do zakażenia.

Najwięcej szczepień wykonano do tej pory w Opolu i w powiecie opolskim. Wiele do zrobienia pod względem szczepień ma gmina Namysłów.
- Dlatego tam zlokalizowaliśmy w rynku mobilny punkt szczepień. Wiem, że po tym wzrósł odsetek zaszczepionych, ale przypominam, że w Namysłowie działa także punkt szczepień populacyjnych, a nie tylko mobilny punkt szczepień - podkreślił Sławomir Kłosowski.

Jego zdaniem, "paszport covidowy" zatwierdzony przez Parlament Europejski jest trochę wątpliwy. - Żeby nie było trudnych sytuacji przy wejściu do samolotu, czy udziału w wycieczce dla nie posiadających tego paszportu - powiedział wojewoda.

Rozmawialiśmy także o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Województwo opolskie jest regionem, w którym spisało się najwięcej mieszkańców.

- Spisujemy się po opolsku. W sposób zorganizowany, zdyscyplinowany i szybki. To zasługa tych, którzy pracują przy spisie i im należy teraz podziękować, ale dziękuję także mieszkańcom województwa, za to, że się spisują - powiedział wojewoda Kłosowski.
Zaznaczył, że dane uzyskane w wyniku spisu powszechnego są niezwykle potrzebne. - Będą wykorzystywane na przykład w akcji szczepień. Dowiemy się czy 500 tys. zaszczepionych mieszkańców Opolszczyzny to wyszczepienie na poziomie 50% czy 60 % - wyjaśnił.

Wojewoda Sławomir Kłosowski, że po 15 czerwca rozpoczyna objazd województwa. Chce, odwiedzić każdą gminę w regionie.

Zobacz także

2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-22, godz. 08:53 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tzw. wyszczepialności w naszym regionie i planowanej promocji szczepień - Spotykam się z takimi opiniami, że jeśli pojawiają się nowe mutacje, to nie ma co się szczepić. Nieprawda, proszę w to nie wierzyć. Dotychczas zatwierdzone… » więcej 2021-07-21, godz. 18:11 Damian Szepelawy, ratownik medyczny z Nysy, o oczekiwaniach i nierozwiązanych problemach tej grupy zawodowej Mimo zapewnień rządzących nadal nieuregulowana pozostaje sytuacja ratowników medycznych. Chodzi o zarobki i uwarunkowania prawne dotyczące tej grupy zawodowej… » więcej 2021-07-21, godz. 12:58 Monika Bartel z opolskiego Urzędu Statystycznego o konkursie dla gmin w związku ze spisem powszechnym i budownictwie… Gościem Południowej Loży była dziś Monika Bartel, rzecznik Urzędu Statystycznego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o nowym konkursie ogłoszonym przez GUS… » więcej 2021-07-21, godz. 09:22 Wojciech Komarzyński, dyrektor opolskiego ARiMR o tym ile rolnictwa jest w Polskim Ładzie - Dotąd rolniczy handel detaliczny mógł być realizowany w obrębie województwa, w którym odbywała się produkcja rolnicza. My chcemy ten handel uwolnić… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »