Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą…
2021-06-09, 13:14 Autor: Joanna Matlak

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą miasta ws. basenów, podwyżkach stawek za śmieci i etapach tworzenia Muzeum Kresów

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą miasta ws. basenów, podwyżkach stawek za śmieci i etapach tworzenia Muzeum Kresów
- Niektórzy radni nieodpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków, a przecież burmistrz i rada składają ślubowanie przed mieszkańcami, że będą dbali o ich interesy. Niezrozumiałe jest dla mnie, że radni próbują ten temat zatrzymać. Przecież ta sama rada głosowała za przygotowaniem dokumentacji projektowej na baseny przy ul.Korfantego - mówił w Południowej Loży Radiowej Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.
Przypomnijmy, burmistrz lobbuje za budową otwartych basenów przy ul. Korfantego. Z kolei rada blokuje inwestycję i chce przygotowania dokumentacji innego basenu otwartego, przy istniejącym już aquaparku przy ul. Wrocławskiej. - Wydaje mi się, że radni, którzy to blokują, znajdują sobie przez to trampolinę do bycia w radzie - stwierdził w Radiu Opole burmistrz Wrębiak.

Podkreślił jednocześnie, że jest zwolennikiem inwestycji przy ul. Wrocławskiej, lecz przypomina, że to sprawa, która byłaby realizowana "od zera", dlatego ważna jest kolejność.

- W przypadku ul. Korfantego mamy dokumentację projektową, mamy też harmonogram, aby na koniec przyszłego roku basen był już otwierany. Zrobiliśmy projekt o wartości 4 mln netto, uzyskaliśmy dofinansowanie na poziomie 3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość też byłaby obniżona o odpis z VAT-u na 3 mln złotych. Jest też dobra koniunktura - mówił nasz gość.

Jerzy Wrębiak wyraził nadzieję, że "rozsądek zwycięży". - Będzie jeszcze jedno podejście do tej sprawy i będziemy mogli to realizować. Jeśli nie będzie woli ze strony rady to oczekuję tego, żeby przynajmniej pozwolili wypowiedzieć się mieszkańcom - mówił na antenie Radia Opole.

Zobacz także

2021-07-08, godz. 16:22 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o rekordowo niskich stopach procentowych i perspektywach na ich podwyżkę… Na jednodniowym posiedzeniu zbiorą się dziś członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Mają zdecydować o wysokości stóp procentowych w Polsce. To ważne informacje… » więcej 2021-07-08, godz. 13:58 Prof. Mieczysław Ryba o szczycie Trójmorza Inicjatywa Trójmorza zrzesza 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest stworzenie stabilnego i spójnego partnerstwa państw z obszaru pomiędzy… » więcej 2021-07-08, godz. 09:01 Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg o systemie ITS w Opolu i mnogości remontów w mieście - Tak, Opole to wielki plac budowy. Mamy środki i możliwości więc wykonujemy wszelkie rodzaju remonty, ale też inwestycje. O ile centra przesiadkowe wiążą… » więcej 2021-07-07, godz. 18:19 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika, o korzyściach z przynależności do sieci miast Cittaslow Samorządy często należą do ponadlokalnych organizacji. Takim ponadregionalnym stowarzyszeniem jest Cittaslow. Ta międzynarodowa sieć skupia w Polsce 35 miasteczek… » więcej 2021-07-07, godz. 12:13 Samorządowa środa w Loży Radiowej. Sławomir Kłosowski o Programie Inwestycji Strategicznych, czyli pieniądzach dla… - Zainteresowanie jest bardzo duże i to cieszy. Wczoraj mieliśmy spotkanie ze wszystkimi samorządami, co prawda hybrydowe, bo część była z nami a część… » więcej 2021-07-07, godz. 09:46 Prezes PSL w regionie Stanisław Rakoczy o dniu referendalnym, współpracy Kukiza z PiS, podatkach, cenach paliw i powtórnej… - Raz w roku, co roku, byłby organizowany dzień w którym byłby organizowane wszelkiego rodzaju referenda. W tym dniu głos należałby do suwerena - mówił… » więcej 2021-07-06, godz. 18:43 Witold Rygorowicz, prezes Prudnickiego Centrum Medycznego, o sytuacji kadrowej szpitala powiatowego i współpracy z Lwowskim… Deficyt lekarzy jest jednym z głównych problemów szpitali powiatowych. Niektóre z nich liczą także na pozyskanie kadry medycznej ze Wschodu. Studenci kierunków… » więcej 2021-07-06, godz. 13:56 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Szymon Hołownia traktuje powrót Donalda Tuska do polskiej polityki jako wyzwanie a nie powód do troski i jak dodaje, "wyzwanie jest czymś pozytywnym". Lider… » więcej 2021-07-06, godz. 09:04 Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki o przejęciu "wagonówki" przez PKP Intercity Remtrak i korzyściach… - Spółka z grupy PKP, czyli PKP Intercity Remtrak przejmuje opolską "wagonówkę" – poinformował na antenie Radia Opole w Porannej Loży Radiowej Maciej… » więcej 2021-07-06, godz. 09:17 Poseł Janusz Kowalski o perspektywach rozwoju opolskiej wagonówki, np. we współpracy z miastem Opolem, Politechniką… - To była trudna operacja, która kończy się właściwie dzisiaj, czyli ponad 20-milionową inwestycją, wykupieniem kilkunastu hektarów gruntów i największej… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »