Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą…
2021-06-09, 13:14 Autor: Joanna Matlak

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą miasta ws. basenów, podwyżkach stawek za śmieci i etapach tworzenia Muzeum Kresów

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą miasta ws. basenów, podwyżkach stawek za śmieci i etapach tworzenia Muzeum Kresów
- Niektórzy radni nieodpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków, a przecież burmistrz i rada składają ślubowanie przed mieszkańcami, że będą dbali o ich interesy. Niezrozumiałe jest dla mnie, że radni próbują ten temat zatrzymać. Przecież ta sama rada głosowała za przygotowaniem dokumentacji projektowej na baseny przy ul.Korfantego - mówił w Południowej Loży Radiowej Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.
Przypomnijmy, burmistrz lobbuje za budową otwartych basenów przy ul. Korfantego. Z kolei rada blokuje inwestycję i chce przygotowania dokumentacji innego basenu otwartego, przy istniejącym już aquaparku przy ul. Wrocławskiej. - Wydaje mi się, że radni, którzy to blokują, znajdują sobie przez to trampolinę do bycia w radzie - stwierdził w Radiu Opole burmistrz Wrębiak.

Podkreślił jednocześnie, że jest zwolennikiem inwestycji przy ul. Wrocławskiej, lecz przypomina, że to sprawa, która byłaby realizowana "od zera", dlatego ważna jest kolejność.

- W przypadku ul. Korfantego mamy dokumentację projektową, mamy też harmonogram, aby na koniec przyszłego roku basen był już otwierany. Zrobiliśmy projekt o wartości 4 mln netto, uzyskaliśmy dofinansowanie na poziomie 3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość też byłaby obniżona o odpis z VAT-u na 3 mln złotych. Jest też dobra koniunktura - mówił nasz gość.

Jerzy Wrębiak wyraził nadzieję, że "rozsądek zwycięży". - Będzie jeszcze jedno podejście do tej sprawy i będziemy mogli to realizować. Jeśli nie będzie woli ze strony rady to oczekuję tego, żeby przynajmniej pozwolili wypowiedzieć się mieszkańcom - mówił na antenie Radia Opole.

Zobacz także

2021-06-14, godz. 18:32 Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie, o znaczeniu dla sceny politycznej przedterminowych wyborów… Popierany przez parlamentarną opozycję Konrad Fijołek wygrał przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. W niedzielę uzyskał ponad 56 procent głosów… » więcej 2021-06-14, godz. 12:46 Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska - Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich… » więcej 2021-06-14, godz. 10:46 Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu… - 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł… » więcej 2021-06-11, godz. 17:33 Michał Kalinowski o samorozwiązaniu Wiosny i tworzeniu Nowej Lewicy, powrocie Tuska i Białorusi Michał Kalinowski lider struktur Wiosny Roberta Biedronia o dzisiejszym zgromadzeniu partii, którego celem jest zatwierdzenie zlikwidowania partii i przejścia… » więcej 2021-06-11, godz. 17:32 Marcin Sagan o miejscach wypoczynkowych nad wodą w Opolu - Akwarium będzie zamknięte, ale Wodna Nuta będzie dostępna w sezonie letnim - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału… » więcej 2021-06-11, godz. 15:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o zapowiadanych zmianach w oświacie, czyli wzmocnieniu kuratorów i nowych lekturach Naszymi gośćmi w tym tygodniu byli: Wojciech Gnat (Forum Młodych PiS), Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), Tomasz Wiciak (PSL) i Piotr Paszkiewicz… » więcej 2021-06-11, godz. 09:16 Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu z okazji 30 rocznicy traktatów… - To szczególne wyróżnienie, że konferencja Polskiej Akademii Nauk odbywa się także w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący… » więcej 2021-06-10, godz. 18:06 Debata "wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i eksperci o pomyśle wprowadzenia podatnika bezgotówkowego oraz protestach… Podatnik bezgotówkowy - tak nazywać się ma nowy typ podatników w Polsce. Status ten zapewni przedsiębiorcy zwrot podatku VAT w ciągu kilkunastu dni. To najszybszy… » więcej 2021-06-10, godz. 13:08 "Prosto z Sejmu" Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia o możliwości wystąpienia czwartej fali pandemii - Jesteśmy na etapie wygaszenia trzeciej fali epidemii. Trzeciej i największej, jaką do tej pory mieliśmy. Nadal mamy epidemię w Polsce i na świecie, ale… » więcej 2021-06-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym - Mimo, że liczba zainteresowanych zaszczepieniem spada w naszym województwie, tak jak w całym kraju, to u nas odsetek chcących się zaszczepić jest najwyższy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »