Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie…
2021-06-09, 10:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie o sondażach, mandatach, zjeździe okręgowym i zmianie statutu partii

Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie o sondażach, mandatach, zjeździe okręgowym i zmianie statutu partii
- W 2015 roku uzyskaliśmy 5 mandatów i dzisiaj według analiz i sondaży wynika, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje stan posiadania w województwie opolskim. Dla nas jest to bardzo dobra informacja, bo to oznacza, że złamaliśmy stereotyp mówiący o tym, że Opolszczyzna to bastion Platformy. Opolszczyzna jest teraz bastionem prawicy - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, liderka PiS w regionie.
Skomentowała w ten sposób analizę sondaży wyborczych Marcina Paladego, z której wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz PiS w województwie uzyskał by 4 lub 5 mandatów.

- Jest to potwierdzenie naszej wielkiej pracy organicznej wśród ludzi. Idziemy do nich, rozmawiamy, wysłuchujemy refleksji i wniosków i przekazujemy je dalej, bo to co się dzieje na poziomie centralnym to są propozycje, które płyną z dołu - zaznaczyła poseł Porowska.
W partii Polska 2050 Szymona Hołowni przewodnicząca PiS w województwie opolskim nie widzi zagrożenia.

- Ugrupowanie Hołowni nie goni w sondażach Prawa i Sprawiedliwości tylko kopiuje Koalicję Obywatelską. Odbiera mandaty Koalicji Obywatelskiej, a w niektórych regionach również PSL-owi, czyli tym ugrupowaniom, które nie sprawdziły się w ostatnich latach i nie zajmują się Polską, tylko sobą - uważa Violetta Porowska.

Dodała, że warstwie ideologicznej przekaz Szymona Hołowni jest bardzo niespójny. - Najlepszy przykład ze sprawą kopalni Turów, w której Szymon Hołownia zaprezentował niepolski stosunek do tej sytuacji. Myślę, że to zdemaskowało, że ta formacja nie myśli o interesie Polski.

W sobotę odbędzie się zjazd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Będzie wybranych na nim 33 delegatów na kongres, który odbędzie się 3 lipca.
- Jeden delegat przypada na 45 członków PiS, więc łatwo policzyć, że na Opolszczyźnie mamy prawie 1500 członków. To bardzo silna i mocna formacja - podkreśliła przewodnicząca struktur w regionie.

Delegaci na kongresie będą reprezentować region i będą dokonywać wyboru prezesa partii, będą także wybory do poszczególnych organów partii.
- Będą także zmiany w statucie PiS. Nie są one jeszcze ogłoszone szczegóły, ale mają skorygować funkcjonowanie partii, żebyśmy byli jeszcze bardziej sprawni. Obecny statut został przygotowany 20 lat temu - powiedziała Violetta Porowska.

Zobacz także

2021-07-16, godz. 18:28 Daniel Palimąka, wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego, o turystyce i rozwoju hodowli koni w regionie Opolszczyzna ma doskonałe warunki do uprawiania jeździectwa. W regionie są urozmaicone krajobrazowo tereny oraz obiekty do rekreacji w siodle. Są też bogate… » więcej 2021-07-16, godz. 09:26 Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Op… - Nasze stanowiska będą w środku, więc będzie można zapoznać się co to jest program Profilaktyka 40plus, dowiemy się tam jak się zapisać i jak z tego… » więcej 2021-07-15, godz. 16:18 Zarobkom lekarzy i nauczycieli poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa” Lekarze i nauczyciele otrzymują pieniądze z publicznej kasy. Jednak ich sytuacja finansowa jest diametralnie różna. Te dwie grupy zawodowe mają szczególny… » więcej 2021-07-15, godz. 09:14 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o trwającej rekrutacji i planach modernizacji budynku "Lipsk" - Połowa studentów w porównaniu z liczbą z zeszłego roku już zgłosiła swój akces - powiedział w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej… » więcej 2021-07-14, godz. 18:31 Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz, o inwestycjach rekreacyjnych i komunikacyjnych w tym przygranicznym mieście Z różnych przyczyn mieszkańcy Głuchołaz oraz turyści nie mogą doczekać się ważnych dla tego miasta decyzji inwestycyjnych. Chodzi o budowę pływalni… » więcej 2021-07-14, godz. 12:31 Paweł Nakonieczny o nyskiej polityce prorodzinnej, mieszkalnictwie i pamięci historycznej - Nysa kilka lat temu stanęła nad przepaścią demograficzną. Każdy kto wyjeżdżał z Nysy na studia, rozglądał się za pracą tam gdzie studiował lub… » więcej 2021-07-14, godz. 09:29 Edyta Hanszke-Lodzińska o konsultacjach z rodzicami ws. szczepień dzieci na covid19 - W środy lipcowe: 14, 21 i 28 zapraszamy w godzinach od 15:00 do 19:00 - będzie czynny gabinet - mówiła w Porannej Loży Radiowej Edyta Hanszke - Lodzińska… » więcej 2021-07-13, godz. 13:36 Magazyn "Spięcie" Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ustawa sanacyjna w PiS i powrót Donalda Tuska to tematy jakie Piotr Cywiński i Michał Rachoń poruszyli ze swoimi… » więcej 2021-07-13, godz. 12:57 "Co tam panie w polityce?" w Loży Radiowej. Piotr Gociek o ustawie medialnej, nowej deklaracji ideowej PO i blokowaniu… » więcej 2021-07-13, godz. 09:28 Dr Witold Potwora o islandzkim eksperymencie 4-dniowego tygodnia pracy - To są marzenia utopijne. Tam, gdzie jest produkcja ciągła, to jest raczej absurd - mówił w Porannej Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA w… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »