Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie…
2021-06-09, 10:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie o sondażach, mandatach, zjeździe okręgowym i zmianie statutu partii

Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie o sondażach, mandatach, zjeździe okręgowym i zmianie statutu partii
- W 2015 roku uzyskaliśmy 5 mandatów i dzisiaj według analiz i sondaży wynika, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje stan posiadania w województwie opolskim. Dla nas jest to bardzo dobra informacja, bo to oznacza, że złamaliśmy stereotyp mówiący o tym, że Opolszczyzna to bastion Platformy. Opolszczyzna jest teraz bastionem prawicy - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, liderka PiS w regionie.
Skomentowała w ten sposób analizę sondaży wyborczych Marcina Paladego, z której wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz PiS w województwie uzyskał by 4 lub 5 mandatów.

- Jest to potwierdzenie naszej wielkiej pracy organicznej wśród ludzi. Idziemy do nich, rozmawiamy, wysłuchujemy refleksji i wniosków i przekazujemy je dalej, bo to co się dzieje na poziomie centralnym to są propozycje, które płyną z dołu - zaznaczyła poseł Porowska.
W partii Polska 2050 Szymona Hołowni przewodnicząca PiS w województwie opolskim nie widzi zagrożenia.

- Ugrupowanie Hołowni nie goni w sondażach Prawa i Sprawiedliwości tylko kopiuje Koalicję Obywatelską. Odbiera mandaty Koalicji Obywatelskiej, a w niektórych regionach również PSL-owi, czyli tym ugrupowaniom, które nie sprawdziły się w ostatnich latach i nie zajmują się Polską, tylko sobą - uważa Violetta Porowska.

Dodała, że warstwie ideologicznej przekaz Szymona Hołowni jest bardzo niespójny. - Najlepszy przykład ze sprawą kopalni Turów, w której Szymon Hołownia zaprezentował niepolski stosunek do tej sytuacji. Myślę, że to zdemaskowało, że ta formacja nie myśli o interesie Polski.

W sobotę odbędzie się zjazd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Będzie wybranych na nim 33 delegatów na kongres, który odbędzie się 3 lipca.
- Jeden delegat przypada na 45 członków PiS, więc łatwo policzyć, że na Opolszczyźnie mamy prawie 1500 członków. To bardzo silna i mocna formacja - podkreśliła przewodnicząca struktur w regionie.

Delegaci na kongresie będą reprezentować region i będą dokonywać wyboru prezesa partii, będą także wybory do poszczególnych organów partii.
- Będą także zmiany w statucie PiS. Nie są one jeszcze ogłoszone szczegóły, ale mają skorygować funkcjonowanie partii, żebyśmy byli jeszcze bardziej sprawni. Obecny statut został przygotowany 20 lat temu - powiedziała Violetta Porowska.

Zobacz także

2021-07-13, godz. 13:36 Magazyn "Spięcie" Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ustawa sanacyjna w PiS i powrót Donalda Tuska to tematy jakie Piotr Cywiński i Michał Rachoń poruszyli ze swoimi… » więcej 2021-07-13, godz. 12:57 "Co tam panie w polityce?" w Loży Radiowej. Piotr Gociek o ustawie medialnej, nowej deklaracji ideowej PO i blokowaniu… » więcej 2021-07-13, godz. 09:28 Dr Witold Potwora o islandzkim eksperymencie 4-dniowego tygodnia pracy - To są marzenia utopijne. Tam, gdzie jest produkcja ciągła, to jest raczej absurd - mówił w Porannej Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA w… » więcej 2021-07-12, godz. 18:32 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o aplikowaniu gminy do Programu Inwestycji Strategicznych oraz o kontrowersjach dotyczących… Do końca lipca samorządy lokalne mogą aplikować do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W puli jest 20 mld zł. Program jest pilotażowy. Kolejny… » więcej 2021-07-12, godz. 14:14 Poseł KO Rajmund Miller o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki i pomyśle wprowadzenia odpłatności za szczepionki… - Jako lekarz będę namawiał, by się szczepić, to jest kwestia bezpieczeństwa nie tylko zdrowia, ale i życia. Jeżeli nawet mamy komplikacje po szczepieniach… » więcej 2021-07-12, godz. 09:21 Europoseł PiS Anna Zalewska o tym, że certyfikaty covidowe nie spełniły oczekiwań i zapowiedziach Komisji Europejskiej… - Certyfikat covidowy nie spełnia swojej funkcji, nie zachęca do szczepień i powoduje irytację na lotniskach i granicach. Różne kraje UE, prócz certyfikatu… » więcej 2021-07-09, godz. 18:33 Jan Ćwiek, dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach, o Święcie Gór Opawskich i wakacyjnej ofercie kulturalnej dla… W niedzielę Głuchołazy zapraszają na Święto Gór Opawskich. Ta plenerowa impreza organizowana jest po raz 18 w Muszli Leśnej Parku Zdrojowego tego miasta… » więcej 2021-07-09, godz. 13:32 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyborze prof. Wiącka na RPO, o tym czy Donald Tusk przekonuje młodych i jak jego powrót… Naszymi gośćmi byli dziś Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów (PO) oraz Kacper Kunstler z Młodej Prawicy (Porozumienie). » więcej 2021-07-09, godz. 09:11 Mł. asp. Łukasz Nowak o froncie burzowym jaki przeszedł przez Opolszczyznę - Od godziny 21.00 do rana mieliśmy 139 zdarzeń z czego najwięcej miało miejsce w powiecie kluczborskim. Odnotowaliśmy tam 52 zdarzenia - mówił w Porannej… » więcej 2021-07-08, godz. 16:22 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o rekordowo niskich stopach procentowych i perspektywach na ich podwyżkę… Na jednodniowym posiedzeniu zbiorą się dziś członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Mają zdecydować o wysokości stóp procentowych w Polsce. To ważne informacje… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »